Jestem zaszokowana. Nasza mlodziez po wyzszych studiach w...

Jestem zaszokowana. Nasza mlodziez po wyzszych studiach w Polsce ma obowiazek pisac zyciorysy do wielu zakladow w jezyku angielskim. Zaklady z zagranicy zabraniaja na terenie zakladu (w Polsce) mowic po polsku. Moi rodzice, staruszkowie po 80 tce trzymali list z BNP po angielsku. Dlaczego ten rzad nie poruszy tego ? Dlaczego nie wymaga sie aby przyjezdzajacy z zagranicy i chcacy zrobic "biznes" mowili po polsku a nie dyktuja Polakom zeby mowili w ich jezyku. A pan Pietrzk spiewal kiedys, zeby Polska byla Polska ale wtedy we wszystkich zakladach w Polsce wmowiono swobodnie po polsku. Do kiedy bedziemy ponizac sie ?

3 komentarze

Co to jest Polska ?

DO KRYSTYNY, uświadom sobie, że już nie ma Polski, polski to język prowincji, język angielski jest językiem elit, kto go nie umie ten moher. Chciałaś kapitalizmu, to masz. Jak społeczeństwo sprzedaje się i Polskę za wykształcenie i karierę, mieszkanie i auto, za wakacje za zagranicą i wyjazdy językowe i tylko to ma na uwadze, a nie szanowanie polskości w mowie, w życiu społecznym i gospodarczym to wybacz, ale takie są tego skutki. Ile czasu poświęcają ludzie z Polski na naukę języków, żeby się dostować do "nich", a oni w tym czasie żyją na tym naszym uczeniu się, bo potem ludzie kupują już tylko zagraniczne.Polacy kochają bardziej UE i USA, niż wolą walczyć o Polskę. Jeżeli jesteś klientem obcego kapitału to się nie dziw, że on się rozszerza w Polsce, jak dajesz mu "pokarm" - pieniądze. Zrób sobie podsumowanie tygodnia, ile wydałam pieniędzy i gdzie, jaki to jest kapitał, jakiej narodowości i potem zastanów ile Polaków jest w Polsce, a ile koniunkturalistów, którzy chcą mieć pieniądze, wykształcenie, karierę, wyjazdy zagranicę itd.

0 0
ID:3637

Krystyna

Wlasnie ja nie chcialam kapitalizmu.

0 0
ID:3652

Mareczek2342

Ja bede mowil po Polsku i jesli ktokolwiek w jakiejkolwiek firmie mi zwroci uwage lub zabroni bedzie mial sprawe w sadzie.

0 0
ID:3677


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA