Pan radny J. Dębczyński nie ma za grosz przyzwoitości....

Pan radny J. Dębczyński nie ma za grosz przyzwoitości. Jego krewni i bliscy znajomi pracują w Urzędzie Miasta i w jednostkach podległych! Jak tam trafili? (pytanie retoryczne) Tylko, jak on śmie oceniać innych i politykę kadrową obecnego prezydenta!? Przypomnę, że za prezydenta Skrzypka, którego pan Dębczyński był gorącym zwolennikiem, naczelnikiem jednego z wydziałów został jego i prezydenta Skrzypka znajomy - właściciel sklepu mięsnego! Poza tym dyrektorami kilku instytucji kultury zostali członkowie WWS i osoby, które robiły kampanię panu Skrzypkowi! Dlaczego wówczas pan radny nie protestował? Uważam, że to jest maksymalna hipokryzja! Druga sprawa to działalność pana radnego w "Solidarności", która ma za zadanie jako związek zawodowy pomagać pracującym. A jak jest naprawdę. Związek nie robi nic dla pracowników. Kompletnie nic... A pan radny Dębczyński pobiera sobie spokojnie związkowe pieniążki. Czy to jest fair?

8 komentarzy

Koniec z hipokryzją!

Dlaczego pan Dębczyńśki z WWS udaje świętego? Przecież razem z W. Skrzypkiem poobsadzali pół urzędu i miejskie spółki oraz instytucje tzw. kultury swoimi ludźmi. Wszyscy, którzy byli w sztabie WWS mają teraz ciepłe posadki w państwowych firmach bądź urzędach. Nie będę tu pisał nazwisk, bo nie chcę tych ludzi piętnować co tam pracują, bo nie są winni temu. W sumie jak mieli okazję to ją wykorzystali, ale chcę pokazać pana Dębczyńskiego, który jawi się jako zwalczający nepotyzm. Panie radny, zapomniał pan, jak razem z W. Skrzypkiem rozdzielaliście stołeczki między swoich ludzi. Przykładów jest mnóstwo - ale jak napisałem wcześniej. Nie chcę nikogo z tych ludzi piętnować. Panowie Skrzypek i Dębczyński NIE MAJĄ MORALNEGO PRAWA aby oceniać innych. Gdyby ktoś się pokusił o sprawdzenie listy płac w Urzędzie to wyszłoby, że ok. 60% ludzi to osoby zatrudnione na wyraźne polecenie panów Skrzypka i Dębczyńskiego!

0 0
ID:3819

nszz

Ale to są GŁĘBOKO WIERZĄCY LUDZIE -takim tez wolno takie rzeczy robić?

0 0
ID:3822

Jan L.

Ja już dawno chciałem napisać na temat tego pana,taką fuchę jak on ma,to że świeczką nie nikt nie znajdzie.Ja chciał bym zrobić mu fotografię dnia,bo bardzo mnie ciekawi za co bierze około 5 tys.jako szef zw,zaw.,jak to dumnie brzmi,do tego dochodzi ładnych parę zł.za pogaduszki w RM.i można żyć.A były prezydent lepiej żeby zniknął z pola widzenia i nie przynosił wstydu,niech J.D.wskaże choć jeden przykład co zrobił p. W.S.,bo ja pamiętam robienie tylko pod kamerę,np.przeniesienie targowiska przemysłowego bliżej torów,nic z tego,przejazd przez tory nic z tego, amfiteatr połączony z klubem Start,nic z tego i wiele innych obiecanek.Trzeba,pamiętać panowie co się mówiło i robiło i dopiero krytykować innych i wskazywać lepsze i tańsze rozwiązania.

0 0
ID:3825

Macin Marcinkowski

ludzie skąd u was tyle złości?Takie posty świadczą o tym, że są pisane na zlecenie, albo ich autorów zalewa żółć. Przywoływanie takich argumentów wymaga wiedzy, a nie bzdurnych i niesprawiedliwych ocen.Ogólny bilans, kto ilu swoich zatrudnił, będzie raczej niekorzystny dla włocławskiej lewicy(dwóch prezydentów przed Skrzypkiem i obecnego).Tych około 380 pracowników UM, niezmiennie nadal pracuje. Jak oceniam, Skrzypek mógł wprowadzić 20-25 osób. Nie chciał zmian, bowiem nie miał większości w Radzie.Nawet w tak intratnych firmach jak spółki miejskie, zmienił jednego prezesa(postać kontrowersyjna, obecnie jeszcze w WTN). Tak więc w UM i jego agendach, pracują całe pokolenia związane w mniejszym lub w większym stopniu z lewicą.Anonimowi internauci, tak sypiący gromy, mogą wprost zapytać obu panów o tę sprawę. Poza tym poruszacie wątek zatrudnienia w instytucjach kultury. Myślę że macie jakiś związek z tą sferą lub z jakiegoś powodu nie czujecie sympatii do tych ludzi( może kompleksy- przepraszam). Domyślam się, że chodzi o dwie osoby ( bez nazwisk, ktoś wcześniej tak zaproponował).Skąd pewność, że należą do WWS i czy pamiętacie w jakich okolicznościach ich powołano na stanowiska dyrektorów? Poszperałem w archiwum Gazety Kujawskiej i Nowości i oto efekt. W jednym przypadku, poprzednim dyrektorem jednej instytucji, o której myślicie, okazał się były aktywista ZSMP z nadania lewicy po zawodówce, tak po zawodówce!Nie znam tylko efektów kontroli finansowej instytucji, którą prowadził przez trzy lata, przeprowadzonej przez Regionalną Izbę Obrachunkową ( w grę wchodziło złamanie ustawy o rachunkowości i przekroczenie dyscypliny finansów publicznych). W drugim przypadku, było powołanie po odejściu na emeryturę poprzednika. Nowy dyrektor, wygrała konkurs ( przed komisją, w której zasiadali przedstawiciele U.Marszałkowskiego i Ministerstwa Kultury......). Taka komisja jest wiarygodna w przeciwieństwie do tych obecnych.Zasiadają w nich wyłącznie przedstawiciele Ratusza, a więc podwładni Prezydenta. Co do udziału w kampanii wyborczej, nawet jeżeli tak było, to po lewej stronie mogę wskazać kilka osób, które mogą poszczycić się dobrą posadą u obecnego Prezydenta, włącznie z kandydatem na naczelnika pewnego wydziału.Chociaż nie objął tego urzędu, bo zrezygnował, to warto pamiętać jakie były wymogi formalne, aby go objąć. W tym samym czasie ogłoszono konkurs na dyr. biblioteki: staż pracy na kier. stanowisku- 5 lat, specjalność, wiedza z zakresu pozyskiwania śr. unijnych i parę innych ważnych rzeczy. Natomiast w przypadku konkursu na naczelnika, a więc zwierzchnika: naturalnie wyższe wykształcenie bez specjalności( historia,kulturoznawstwo, kier. artystyczny), bez wymogu stażu pracy w kierowaniu zespołami ludzkimi. Specyfikacja konkursu była sporządzona pod konkretną osobę, która wygrała, ale zrezygnowała. Ponadto trzeba pamiętać, że w tych instytucjach pracują na różnych stanowiskach, prominentni działacze SLD. Warto posługiwać się faktami, a nie hasłami i demagogią.

0 0
ID:3835

nszz

Zgadza się -giętki kręgosłup to podstawa działania szefa NSZZ-w temacie DRUMET -woda w ustach.

0 0
ID:3837

Monte Christo

Szanowny Marcinie!
Po prostu świetna charakterystyka. Prezydent Skrzaypek nie dość, że nie wyrzycał lewicowych osób, to jeszcze osoby takie miały całkiem niezłe i spokojne posadki w UM i podległych instytucjach. Kompetencji i konkursu wystarczy sprawdzić w ilu instytucjach szybko i sprawnie udało się zmienić zarządających-"Baza", MPEC,Wodociągi(i nie piszcie o PO), rady nadzorcze, stanowiska naczelników,OSiR i inne stanowiska urzędnicze itd. Prezydent Skrzypk może w 10% dokonał zmian i wprowadził swoich ludzi, ale tylko tyle i mówienie, że obsadzał stanowiska wszystkie i wszędzie swoimi ludźmi jest nieprawdziwe.
Pozdrawiam!

0 0
ID:3843

rab

niby Christo a kłamie jak najęty, a może tylko żle poinformowany ?

0 0
ID:3850

Monte Christo

Sznowny Rab!
Ja po prostu podziwiam trafność wypowiedzi Marcina, a nie kłamie. Jeżeli uważasz, że kłamię lub jestem źle poinformowany, TO PROSZĘ WYMIEŃ KIEROWNICTWO INSTYTUCJI, KTÓRE WYMIENIŁEM, MYŚLĘ, ŻE NA MOJĄ WYPOWIEDŹ WYSTACZY PODAĆ ARGUMENTY, KTÓRE BĘDĄ MÓWIŁY, ŻE W INSTYTUCJACH TYCH NIE PRACUJĄ OSOBY Z PARTYJNEGO NADANIA SLD, A NIE DYSKREDYTOWAĆ INNYCH!Jakoś nie zakwestionowałeś wypowiedzi Marcina, a nasze są zbieżne, ale cóż..
Pozdrawiam!

0 0
ID:3852


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA