Bry, mam pytanko. Czy sklep sprzedając nowy sprzęt AGD (w...

Bry, mam pytanko. Czy sklep sprzedając nowy sprzęt AGD (w tym wypadku, lodówkę), zobowiązany jest zabrać na moje życzenie, stary? I czy normalną praktyką jest wręczanie w takim wypadku klientowi, świstka z nr. tel. do Saniko, aby załatwił to na swój koszt?

6 komentarzy

NEGOCJATOR

sklep powinien zabrac stary sprzęt ... jest do tego zobowiązany ... i nie ma ale ! padłeś ofiara oszustwa ... proponuje to zgłosić ... lub porozmawiac z kierownikiem lub właścicielem sklepu w którym kupiłes nowy sprzęt...

0 0
ID:4073

Krystyna

Uwazam, ze sklepy powinny przejmowac taki sprzet jeszcze nic nie robi sie dla konsumenta ktorego w tej chwili uwaza sie przepraszam za wyrazenie za dojna krowe.

0 0
ID:4074

ja

Do NEGOCJATOR
Sklep owszem ma obowiązek przyjąć stary sprzęt sztuka za sztukę że tak powiem ale za transport i zniesienie może obciążyć kupującego, nie może zaś wziąć pieniędzy za złomowanie.
Nie mniej jednak warto w takim przypadku zmienić sklep.
Ja ostatnio kupiłem nową pralkę i starą zabrano ode mnie za darmo, ale wiem że nie wszystkie sklepy tak robią.

0 0
ID:4075

ananas

Sorki, że drążę temat, ale czy jest jakaś ustawa, np. w prawie konsumenckim, na którą mógłbym się powołać? Chodzi mi o to, żeby nie chandryczyć się na darmo.

0 0
ID:4079

bogdn

Idzź najlepiej na Kilińskiego do Recznika Praw Konsumenta to Ci dokładnie wytłumaczą.

0 0
ID:4085

aga

Na Kilińsiego tylko tabliczka wisi, w UM jest osoba, która się problemami konsmentów zajmuje.

0 0
ID:4097


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA