Z raportu WHO (Światowa organizcja zdrowia): Naukowcy po...

Z raportu WHO (Światowa organizcja zdrowia): Naukowcy po przeprowadzeniu wielu testów i sprawdzeniu wiarygodności wcześniejszych doświadczeń, ogłosili że: Przez 5000 lat nie zanotowano ani jednego przypadku śmiertelnego przedawkowania marihuany (najprawdopodobniej przedawkowanie poprzez palenie jest niemożliwe). Nie stwierdzono, by palenie kanabisu, nawet w duzych ilościach, w zauważalny sposób uszkadzało ludzki mózg lub trwale upośledzało psychikę. Palenie marihuany nie powoduje wzrostu agresji ani skłonności do łamania prawa (poza samym faktem palenia). Marihuana jest w ogólnym rozrachunku mniej szkodliwa dla zdrowia niż alkohol i tytoń. Nie stwierdzono żadnego działania marihuany, któro skłaniałoby palacza do sięgnięcia po inne środki odurzające.
"British Medical Journal" podsumował wyniki badań stwierdzeniem: Jeśli chodzi o legalizację marihuany, to pytanie nie brzmi "czy?", lecz "kiedy?". więcej na ten temat:
http://www.legalizacjamarihuany.xt.pl/

7 komentarzy

zbuntowany_kaloryfer

1. To, że nie zanotowano ani jednego przypadku śmiertelnego zatrucia nie dowodzi, że takowego nie było. Poza tym miałbym pewne wątpliwości odnośnie metod badawczych starszych niż dajmy na to 100 lat. A to i tak max.
2. Marihuana jest w stanie zainspirować kogoś do sięgnięcia po cięższe narkotyki. Jeden mój dawny kumpel zaczął od maryśki, potem kolejne i kolejne rzeczy a teraz już go nie ma wśród nas. Zdechł gdzieś podobno w Krakowie. Drugi jest wrakiem człowieka.
3. Zgadzam się, że pytanie nie brzmi "czy" lecz "dlaczego". Nasza cywilizacja pod pewnymi względami degeneruje się w tempie wręcz zastraszającym. Zatem to oczywiste jest, że zalegalizują. Jestem też przekonany, że kwestią czasu jest zalegalizowanie pedofilii czy zoofilii i wszelkich innych zboczeń pod płaszczykiem "wolności".

Za posiadanie, udostępnianie i handel narkotykami powinna być tylko jedna kara. Bezwzględnie i bezapelacyjnie śmierć.

0 0
ID:5232

zbuntowany_kaloryfer

I jeszcze jedno. Ta sama WHO uznała skłonności homoseksualne za rzecz normalną, choć byle przygłup wie, że to zjawisko normalne nie jest.

0 0
ID:5233

ananas

kaloryfer, "za posiadanie, udostępnianie i handel narkotykami powinna być tylko jedna kara. Bezwzględnie i bezapelacyjnie śmierć."
W jednym sie zgadzamy, zero tolerancji dla dragów, obojętnie pod jaką postacią występują. Ale, gościu zbyt radykalne środki proponujesz użyć, szczególnie jeśli chodzi o posiadanie. Z doświadczenia wiem, że są momenty gdy zwykły ćpun, musząc zarobić na działkę, staje się, chcąc nie chcąc dilerem, odsprzedając towar. Widzisz, ćpun ćpuna nie wyćpuna. Niemniej w jednym zgadzamy się. Wszystkim żyjącym z dilerki ŚMIERĆ!

0 0
ID:5236

szuja

Kalafior czy jak tam Ci,dodam do tego co napisałeś ,że normalny to Ty też nie jesteś ,chociaż marysi nie używasz-jak twierdzisz.

0 0
ID:5237

zbuntowany_kaloryfer

Ad hoc
Ananas - ja nie proponuję używać takich metod, po prostu to takie marzenie. Tak sobie myślę po prostu, że czasem trzeba bardzo radykalnych rozwiązań aby zwalczyć jakąś plagę. To tak jak np. zrzucenie bomby wodorowej na ognisko jakiejś infekcji;) Wyjście drastyczne, ostateczne, okrutne i nieludzkie... Ale ratujące resztę populacji. To tak rozważając jakąś hipotetyczną sytuację, która przecież zawsze gdzieś może zaistnieć. Na zasadzie "nie czas żałować róż, gdy płoną drzewa";)))
A poza tym po ostatnim wesołym weekendzie na drogach zastanawiam się jakich metod, działań i sankcji potrzeba aby zakończyć ten pijacki horror na drogach. Tzn. akurat w tym wypadku na serio zastanawiam się nad takimi (realnymi) metodami

Szuja - czy jak Cię tam zwał - wskaż mi post, w którym kiedykolwiek twierdziłem, że jestem "normalny"? hehehehehehe
Ciekawi mnie też Twoja definicja "normalności";))

0 0
ID:5244

ananas

zbuntowany_kaloryfer, na odpowiedź szui musisz poczekać, bo gość właśnie udziela się pewnie na innych forach, takie ma parcie. Na szkło. Monitora. Lubi się czytać :)))))))
Co do radykalizmu w posunięciach, byłbym ostrożny. Może się zdarzyć, że wyrwie się ząb bolący i dwa towarzyszące. Pzdr

0 0
ID:5257

szuja

Ananas od razu widać ,że w przeciwieństwie do rozkręconych żeberek myślisz realnie i to wszystko.Dodam ,że każdy ma jakieś parcie niektórzy w żeberkach,inni w klopie po piwku .

0 0
ID:5263


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA