Historie, historyjki a może plotki historyczne o Włoławku

LALA mój wieloletni przyjacielu z tego portalu . Pisałeś, że uwielbiasz starożytny Rzym i Grecje. Czyżby Ciebie również uczył prof. Fopp.
Szczególnie o tych rzymskich i greckich LGTB. Z tym, że jak Wiesz to ta inność była dużo, dużo starsza. A pamiętasz Sodomę i Gomorę .........
Z Sodomy aniołowi wyprowadzili tylko Lot, Jego Zone no i dwie córki. Oczywiście mimo zakazu Zona Lota obejrzała się by zobaczyć ginie jak ginie jej miasto ginie, no i zamieniła się w słup soli.
Pan Bozia miał niesamowitą broń. Został tylko Lot z dwoma córkami - pannami. Ni wiem gdzie były t pilnujące anioły, że córeczki spiły Tatę a następnie go zgwałciły aby mieć dzieci. Pan Bozia miął i chyba ma niesamowitą broń rażeni
Oglądaliście film o Mojżeszu i Faraonie. Mojżeszowi towarzyszył prawie cały czas Pan Bozia ale jako dziecko.
No i właśnie to dziecko osobiście fundowało faraonowi te plagi, włącznie z okrutnym zamordowaniem dziecka.

Zgodnie z tytułem wracam do tematu związanego z historią naszego miasta. Co prawda przy tym incydencie nie byłem, natomiast znam go z opowieści bezpośrednich świadków, oraz w latach początkowych lat pięćdziesiątych widziałem amatorski filmik z tego wydarzenia. Podobno wykonał go któryś z widzów niemieckich.
Jak może Wiecie ulica Królewiecka była przez wyznawców mojżeszowego. Przypomnę (nie wiem jak to wyglądało naszym mieście) ale wielu z nich (szczególnie tych bogatych)było wielu spolszczonych. Istniały też całkiem udane polsko - izraelskie mieszane małżeństwa jedynie ze środowisk finansowo i społecznie niezależnych.
Na Królewieckiej i w jej okolicach mieszkała spora grupa żydowska, nie biedoty i nie kapitalistów. Dla tego też tam była synagoga i budynek żydowskiego klubu sportowego Makabia. Po ich przesiedleniu do getta hitlerowcy przywieźli do synagogi kilkanaście beczek (prawdopodobnie) benzyny, kazali grupie żydów i żydówek rozlać ją dokładnie po całej synagodze. Po kilkunastu minutach otworzyli drzwi do synagogi i wrzucili ogień, znowu po kilkunastu minutach synagoga płonęła jak pochodnia, znowu po kilkunastu minutach minutach dach blaszany synagogi o pięknym miedzianym kolorze po wzniesieniu się w całości około dwa metry do góry a następnie rozsypał się i jako popiół spadł na ziemię
Oczywiście, że było to normalne zjawisko, okrutne w swej grozie, bo dotyczyło świątyni żydowskiej.
Jeżeli pamiętacie, znacie jakieś historie, historyjki lub historyczne plotki o naszym mieści to może warto by był je
opublikować

8 komentarzy

gość-13114

I Na szczątkach tych żydów powstał ...,,Kumitet Wojwódzki PyZyPyRy''

1 3
ID:82734

LALA 20

@~gość-13114:

Jesteś idiotą .

2 0
ID:82752

gość-98418

@~LALA 20: ładnie się przedstawiasz , tak rynsztokowo , ale powinieneś jako ,,historyk, histeryk...'' wiedzieć że budynek KW PZPR we Włocławku a obecnie UM powstał na terenie dawnego cmentarza żydowskiego !!!!

0 3
ID:82765

LALA 20

@~gość-98418:

Do prawdy , - q ..wa , jesteś boski . - archeolog - znawca kości - antropologia , - co chcesz przez to powiedzieć ????
Gościu , - cywilizacje , powstawały na gruzach minionych cywilizacji - ..................................................................... -
gościu , polecam ci lekturę - p.t. '' Sen o Troi '', - autor - Heinrich Schliemann .

P.S.
Gościu , proszę - langsam - wolniej , - warhte - poczekaj , schpetha - póżniej , możemy podyskutować, proszę , jak
zechcesz - pozdrawiam - Freiburg - dobranoc .

4 0
ID:82771

gość-69248

@~ LALA 20 : ,,gościu '' -rynsztok czeka ...czas ucieka ...

0 4
ID:82774

gość-77309

@~gość-69248:

Gościu katolicki!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , rzymskie '' Colosseum '' o ciebie pyta - lwy są głodne - lud Rzymu zawiedziony.

P.S.
Pretorianie na Żoliborzu , są znudzeni .

0 0
ID:82796

LALA 2O

@~gość-69248:

Gościu , poniższy tekst jest mój - '' kochać '' , totalnie '' kochać '' - p.is. i katolickich szamanów , -
TO SĄ WROGOWIE POLSKI I NARODU POLSKIEGO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

P.S.
Cytat z filmu '' Gladiator '' , - '' Panie , w krótce nadejdzie twój koniec '' , te słowa tyczą kaczora , i całego '' towarzystwa '' p.is.
P.S.
Kościół , musi w Polsce trwać !!!!!!!!!!!!!!!!! , - ale , ale stanowczo , trzeba w w tym kościele zmienić kadrę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , z
episkopatem na czele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S.
Nasz '' Biały Tatuś '' , już przestał być w Polsce bogiem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S.
Pi.S.-uary , szamani ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! , wśród narodów świata , kobieta - to ŚWIĘTOŚĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - to wy
q..wy ją zbrukaliście !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.S.
Adminie, bardzo proszę o całość .

0 0
ID:82811

LALA 20


@~gość-69248:

Myślę , że rzymska centuria by cię '' przerobiła '' , a rzymski legion , by cię '' zmaszynował ''.

P.S.
Wiesz , jesienno - zimową porą , lubię gorący kubek kakao i bułkę z powidłami ........................................................................ ,
imaginuj sobie gościu ...................................... - tasse - z niem . - kubek .

0 0
ID:82812


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA