Panowie prezydenci. Parking przy waszej ukochanej Wzorcowni...

Panowie prezydenci. Parking przy waszej ukochanej Wzorcowni miał zapewnić miejsca dla wszystkich chcących parkować w śródmieściu (wynikało to z waszych wypowiedzi na konferencjach poświęconych rewitalizacji placu Wolności). Chciałem was poinformować panowie wizjonerzy, że parkingu brakuje nawet dla klientów Wzorcowni i Kauflandu. Znalezienie tam miejsca do parkowania graniczy z cudem. I co, nadal będziecie projektować likwidowanie parkingów na PW? Zlikwidujcie klapki na oczach...

36 komentarzy

pamar

No właśnie jak jest z tym parkingiem pod Wzorcownią płatny czy bezpłatny?

0 0
ID:8458

PaLuKuznieHoronZOO

i dodaj jeszcze, ze wciskali kit, ze parking podziemny na Placu Wolnosci nie potrzebny, ze lepiej nawet, jak zostanie zlikwidowane te miejsca co sa na Placu Wolnosci to bedzie lepiej, chyba Ci Panowie nie byli nigdy w wiekszym miescie, nie widzieli, ze nie mozna likwidowac miejsca parkingowych, a trzeba tworzyc nowe, tak samo Wzorcownia, miejsca parkingowych podziemnych powinno byc 400, plus to obok Kauflandu lacznie 800, a nie jak obecnie 400, smiecha na sali. Nasi wlodarze niestety siedza i nie szukaja aktywnie inwestora do budowy parkingu na Placu Wolnosci, ktory moglby zarabiac i w zamian czesciowo sfinansowalby przebudowa na wierzchu Placu Wolnosci, a nie jak teraz sie planuje likwidowac parkingi, zrobic byle jakie zmiany, kiczowate i wioskowate, trzeba najpierw znalezc inwestora, aktywnie !!!!!!!! niech buduje parking podziemny, i dopiero esy floresy, ale na poziomie, a nie na poziomie wioski z Bangladeszu

0 0
ID:8460

szuja

Cham słyszał ,że dzwonili ,ale nie wie gdzie, do i na kogo.

0 0
ID:8462

negocjator

ten parking to katastrofa budowlana... każdy staje gdzie chce i jak chce ... samowolka jak u wujka Władka na podwórku na wsi ! parking jest za mały ! brak miejsc do zaparkowania auta ! przydała by sie tam ręka policji albo straży miejskiej ! jednym słowem koszmar !

0 0
ID:8465

szuja

Parking w podziemiach na Pl Wolności

0 0
ID:8466

zxxc

Na taką rewitalizacje placu z parkingiem pod nim zgadzam się bez dwóch zdań i nawet Ci kupcy nie mieli by jak i czemu protestować, ale politykiery nasze najmądrzejsze! A jak wahacze się łamią na jedynce tak łamać się będą nadal.

Skonsultowałem swoją wypowiedź z lekarzem i farmaceutą.

0 0
ID:8468

protestant

Zapomnieliście tylko o tym, że parkingu podziemnego na placu Wolności nie może być. Został już oprotestowany przez taką panią, znajomą pana Dębczyńskiego, która była na sesji RM z kupcami i zabierała głos w ich imieniu. Podobno mają ekspertyzę naukową, że blok się zawali.

0 0
ID:8469

zxxc

I dobrze, niech się wali - taki piękny jest, że tęsknić nie będziemy - a można by tam postawić kolejne "skrzydło" wzorcowni ;)

0 0
ID:8470

sportowiec

W normalnych miastach t. zn takich gdzie komunistów trzyma się z dala od władzy, a politolog komucholog nie dostaje za darmo pieniędzy z miejskiej spółki, inwestor budujący galerię handlową lub market, ma psi obowiązek dostosowania istniejącego układu komunikacyjnego do przewidywanego zwiększenia ruchu. W Komucławku z kolei aby zostać inwestorem należy wiedzieć komu za bezcen opylić parę mieszkań. No ale wtedy brakuje już na przebudowę ulicy. To jednak tym co wspomniane mieszkania kupili wcale nie przeszkadza, a wręcz przeciwnie. Szui zresztą też nie, ale jemu już ostatnio nic nie przeszkadza ponieważ zabrał się za egzystencjalne dumania. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie zaśmiecał nimi tego forum.

0 0
ID:8473

kortyzol


~sportowiec,no i wylazło szydło z worka.Czy jak pisałeś tego posta to też coś brałeś, czy to tylko pewne ograniczenia myślowe nie pozwalają Ci spojrzeć na obecna rzeczywistość.Jak można wyznawać i propagować poglądy "komunistyczne " tak jak Ty to czynisz a po tym z tego się naśmiewać.To tak jakby Padzoch żegnał się lewą ręką a to nie możliwe.Myśl co piszesz i nie chodzi mi tylko o ostatniego posta.

0 0
ID:8477

wieśniak

Wszędzie na świecie tzw. Zachodzie, jest tak: jaka powierzchnia marketu, galerii, mola czy jak by go nie nazwać, taka musi być powierzchnia parkingu. I dojazdy do nich leżą również w gestii inwestorów. U nas mówiło się że Wzorcownia zaspokoi potrzeby parkingowe swoich i nie tylko swoich klientów. A okazało się że nic z tych rzeczy. I obawiam się jednego. Jak na tym Zachodzie nie pozwolono by na otwarcie (a nawet wybudowanie gdyby nie było zaplanowanej odpowiedniej ilości miejsc parkingowych) marketów bez parkingu tak u nas jeszcze trochę to usłyszmy że Wzorcownia to nie jakaś galeria handlowa a ileś tam oddzielnych sklepów i o miejsca niech martwią się sami klienci a w domyśle UM, bo to on powinien budować drogi i oczywiście miejsca parkingowe.
I na koniec. Cieszę się że powstała ta Wzorcownia tzn. zagospodarowano w końcu ten fragment Sródmieścia i oby tak dalej ale czy nie trzeba było pomyśleć od razu że będą problemy komunikacyjne. A że nie pomyślano to widać gołym okiem. Już po kilku dniach od otwarcia galerii widać paraliż komunikacyjny Pl. Wolności i Kilińskiego te olbrzymie korki. I ciekawi mnie jak by to wyglądało gdyby dokonano zmian komunikacyjnych z zamkieciem części Placu. Aż boję się pomyśleć.

0 0
ID:8478

wadera5

Sportowiec to brzmi dumnie a kolega takie brednie pisze.Fe

0 0
ID:8479

miecznik

Parking w podziemiach na Placu Wolności?Nic o tym nie wiedziałem,że istnieją podziemia na placu.Czyżby to odkrycie przez Szuja było ewenementem na skalę krajową?
Czyżby katakumby?

0 0
ID:8480

Krisss

Pamar przez pierwsze 2 godziny parking jest bezpłatny a za każdą następną godzinę opłata 2,50 zł. PaLuKuznieHoronZOO i Cham specjalista od klapek no chyba jednak nie bywaliście w większych miastach bo ja nie znam takiego w którym jest tyle miejsc parkingowych żeby każdy mógłby zaparkować jak tylko sobie chce i bez korków. Twoje 400 też by nie rozwiązało problemu. Budizol wybudował tyle ile uważał za stosowne i by nie psuło to architektonicznie całego obiektu i żeby nieprzedobrzyć z kosztami a UM nie może się wtrącać w takie szczególy by nakazywać co ma inwestor budować na swojej działce. Jedynie co może to określić charakter inwestycji czyli, handel, usługi, produkcja a Inspektor Nadzoru Budowlanego skontrolować czy budowa spełnia wymogi techniczne, Sanepid czy przepisy porządkowe itd. itd. Mam nadzieje że następni inwestorzy czy deweloperzy wezmą pod uwagę parkingi. Sprawa likwidacji miejsc też nie jest taka jak myślicie. W wielu innych miastach też są miejsca czy skwery w których zlikwidowano parkingi celem upiększenia wyglądu Placu i przystosowania i zachęcania do pieszych wędrówek. Niektóre miejsca parkingowe tez się likwiduje z czasem ze względów bezpieczeństwa użytkowników drogi. Negocjator to, że ludzie nie opanowali kultury jazdy to nie znaczy, że coś jest katastrofą budowlaną. Zupełnie dwie inne płaszczyzny. Protestant o parkingu pod Placem wszystko powiedział chociaż sam myślę, że był to kolejny wykręt żeby tylko opóźnić przebudowę Placu. Jak Wzorcownie budowali jakoś nic się nie zawaliło włącznie z tymi ruderami które stoją od strony Kościuszki w głębi podwórek i są w dużo gorszym stanie niż sam Blok o który był ten dym. Może ja dodam tyle, że był inwestor, który miał go budować ale wycofał się ze względu na koszty a na partycypowanie w kosztach budowy pewnie by się nie zgodzili radni jak z basenem na Słodowie. Zxxc no jeżeli uważasz że nie było by protestów to gratuluje. Pan poseł na pewno by coś wymyślił jak np. jakieś tabory tirów, których nigdy tam miało nie być albo, że gorzej będzie się jeździć albo, że wyziewy spalin spod parkingu będą wpadać ludziom do domów i wszyscy umrą. Zxxc gdzieś tam pisałeś o dworcu w kontekście miejskich inwestycji, no dworzec niestety nie należy do miasta. Sportowiec ma czerwona gorączkę bo go boli, że ktoś potrafi. Drogi Sportowcu Budizol wybudował nam ulicę Bauera i położył nowy kolektor w części ulicy Kilińskiego. Po położeniu nowej kostki zostały domalowane lewoskręty i prawoskrętny. Na więcej tam nie można było sobie pozwolić z uwagi na zabudowę, co dotyczy większości centrów miast. Wieśniak za zachodzie też mają korki i nie zauważyłem żeby zabraniali działalności galeriom czy innego rodzaju handlowi. Co więcej w wielu Europejskich miastach im bliżej centrum tym są większe opłaty za parkowanie by zachęcić ludzi do pieszych wędrówek i robienia zakupów na pieszo i zostawienia samochody gdzieś ,,obok”. W zachodnich miastach tworzy się tzw. Zielone strefy do których samochód powyżej jakiegoś wieku czy nie spełniający norm nie ma prawa wjazdu. Nie popadaj w paranoje bo rozwój miasta to też wizja korków na które recepty niestety niema. Można jedynie kombinować i tworzyć bezkolizyjne skrzyżowania z przjściami podziemnymi czy innymi rozwiązaniami. Jeżeli myślałeś, że Budizol wybuduje ci parking dla wszystkich to gratuluje naiwności...tam po prostu na to niema miejsca……

0 0
ID:8482

bam

kuku przestań, jesteś śmieszny, beton znowu bronisz? przecież nikt nie jest ślepy, co byś nie napisał i tak ludzie widza co się dzieje. Wasza betonowa propaganda umiera, a wy polegniecie razem z nią. Nie teraz to nastepnym razem.

"chyba jednak nie bywaliście w większych miastach bo ja nie znam takiego w którym jest tyle miejsc parkingowych żeby każdy mógłby zaparkować jak tylko sobie chce i bez korków"

buahaha, jesteś żenujący stary, jedź se do innego miasta i se popatrz na parkingi pod centrami/galeriami handlowymi. Przez 3 lata mieszkania w 6-krotnie większym mieście (pod względem powierzchni jak i mieszkańców) i nigdy, ale to nigdy nie miałem problemów z parkowaniem pod centrami/galeriami. Ba, nawet na starym rynku nie miałem z tym problemów. Zamilcz stary, bzdury wypisujesz.

0 0
ID:8483

zxxc

@Krisss, mam świadomość, że dworzec nie należy do miasta, ale to nie oznacza, że miasto może to cały czas olewać i tolerować stan obecny. To właśnie miasto powinno stworzyć ciśnienie i parcie na to by pkp/pks chciały i wyremontowały/postawiły ten budynek od nowa!

A jak wszystkie dyplomatyczne próby zawiodą to zrobić antyreklamę i postawić tablice przy dworcu, że miasto przeprasza podróżujących za stan dworca, ale w interesie pkp/pks nie leży remont i komfort podróżujących.

Tak, wziąłem dziś wszystkie leki. Żadnego nie wyplułem.

PS. Na przyszłość nie bój się naciskać (enter).

0 0
ID:8484

cham.

- "Budizol wybudował tyle ile uważał za stosowne i by nie psuło to architektonicznie całego obiektu"

szkoda ze nie wybudował tyle ile jest potrzebne klientom W i K, hehe, co ze bzdura

- "Niektóre miejsca parkingowe tez się likwiduje z czasem ze względów bezpieczeństwa użytkowników drogi"

tak, ale zapewnia się w zamian inne w bezpośredniej odległości likwidowanych,

- "Sportowiec ma czerwona gorączkę bo go boli, że ktoś potrafi"
ze niby wy, ta? hahah, uśmiałem sie do łez. Jak na razie banda Pałuckiego nie wywiązała sie nawet z 20 procent obietnic wyborczych (mam te spoty Pałuckiego i Horonziaka nagrane, mam na dysku, hehe. Wypunktuje wszyściuteńko i wrzucę na youtube tuz przed wyborami)

- "Drogi Sportowcu Budizol wybudował nam ulicę Bauera i położył nowy kolektor w części ulicy Kilińskiegoę

żadna łaska, w innych miastach inwestor musi zrobić dużo więcej, szcególnie budując cos w centrum, to żaden argument

- "Po położeniu nowej kostki zostały domalowane lewoskręty i prawoskrętny"
haha, nie rozśmieszaj mnie, to tak jak z nową ścieżka rowerową na 3 maja, ta? buahaha, to są właśnie wasze działania, malowanie ulicy
dziwne ze budizol miał nie położyć nowej kostki, skoro starą zniszczyły ciężkie sprzęty jeżdżące na budowe Wzorcowni, jeszcze powinni odszkodowanie za zniszczenie zapłacic

- "Wieśniak za zachodzie też mają korki i nie zauważyłem żeby zabraniali działalności galeriom czy innego rodzaju handlowi."

tak tyle ze tam korki nie powstały przez pewien (jedenczy 2) sklep, tylko wynikają z dużego natężenia ruchu i duzej ilości samochodów,

- "Nie popadaj w paranoje bo rozwój miasta to też wizja korków na które recepty niestety niema.

no u nas niema i nie bedzie recepty, bo w 21 wieku komuniści chcą nam wybudować jednopasmowa szosę międzyosiedlową i zatkać na dobre te miasto.

- "Jeżeli myślałeś, że Budizol wybuduje ci parking dla wszystkich to gratuluje naiwności."

nie naiwności, tylko to są słowa naszych cudownych prezydentów. Strasznie krótką i wybiórczą masz pamięć - Pałucki wmawiał nam ze te parkingi pod worcownią wystarcza rónież dla Placu Wolności.

Mógłbym tak cię punktowac ale mi sie juz nie chce. Twoje wypowiedzi nie trzymają sie kupy i sam w nich sie ośmieszasz. Popieram bama, w dużych miastach nie ma pod sklepami problemów z parkowaniem (no chyba ze w Toruniu czy Wawie,) również kilka lat mieszkałem poza WŁockiem.

Poza tym w tym MPECu powinni ci neta odciąć, może byś się w końcu uczciwa robota zajął.

0 0
ID:8485

Kopernik

Panowie jest ustaw, która jasno określa ile powinno być wybudowanych parkingów przy budowie obiektów handlowych o pow. pow.2000m2. Sprawa nadaje się do prokuratora!!!!

0 0
ID:8486

wieśniak

Człowieku czy ty musisz hurtem wszystkim odpowiadać. Jesteś rzecznikiem Budizolu, UM? Czy myslisz że jak napiszesz dużo to znaczy że masz rację. To jest forum mieszkańców i każdy może tu pisać co myśli, oczywiście z zachowaniem pewnych reguł. To czy ja jestem naiwny to nie Tobie o tym sądzić. Ja tylko napisałem jak jest gdzie indziej i jak powinno być, według mnie, u nas. Przecież cała dyskusja toczy sie z pewnym podtkstem. Wiekszość wypowiadających sie tutaj forumowiczów doskonale pamięta co UM ( piszę UM bo nie bedę wymieniał wszystkich urzędników zabierających głos w tej sprawie) jak również i Ty pisaliście na temat tej inwestycji, jak to ona nie będzie wygladała ile to będzie miejsc parkingowych. Przecież to jest wszystko do sprawdzenia, choćby w archimum tego portalu. Wzorcownia miała być samowystarczalna w tym względzie. A teraz każdy widzi jak odwracacie kota ogonem. A już Twoje twierdzenia: bo wszedzie są korki, bo jesli ktoś myśli że będzie tyle miejsc aby wystarczyło dla wszystkich to jest w błędzie, bo jesli myślicie że nie było by protestów to sie mylicie, zakrawwają na ... Skąd Ty to wszystko wiesz, co by było? I na koniec o mojej naiwności cyt. ..."Jeżeli myślałeś, że Budizol wybuduje ci parking dla wszystkich to gratuluje naiwności...tam po prostu na to niema miejsca……". Ja nie myślałem ze wybudujate parkingi mi, ale swoim klientom. Bo zamiana ul. Dystylera na Bauera, co prawda z nową nawierzchnią i zrobienie prawo i lewoskrętów to jak widać obecnie trochę za mało.

0 0
ID:8487

ale jaja

zobacz wieśniaku jak to się ładnie samo ułożyło - "jestes rzecznikiem Budizolu, UM", czyli samo nasuwa się na myśl, że i B i UM reprezentują jeden punkt widzenia. Włądza kumająca się z prywatnym przedsiębiorcą, toż to śmierdzi układem i korupcją na kilometr. Dlaczego polityk, pracownik spółki miejskiej (widać ze to ty KK już po 2 zdaniach, oraz gdy próbujesz wmówić ludziom ze czarne jest białe, tylko ty tak potrafisz) broni interesów prywatnej firmy (mieszkanko może, a może domek hahaha)? Co tu się w tym miescie dzieje? Przecież to skandal!

0 0
ID:8488

Wyborca

Nie tylko ustawa, też uchwała Rady Miasta dotycząca tego terenu. Ten kto zatwierdził projekt budowy z taką ilością miejsc parkingów itd. powinien spodziewać się gości o szóstej rano...

0 0
ID:8490

cyklista

1.To nie Radni Miejscy decyduja o wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu lecz Urząd Miejski-wydział Urbanistyki i Architektury.
2.Jeżeli jest sporządzony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu-sprawdza sie czy zamierzenie inwestycyjne jest zgodne z m.p.z.p.j,jeżeli jest zgodne wydaje się decyzję,jeżeli nie decyzja jest odmowna(wraz z uzasadnieniem0
3Obszar na którym usytuowano przedmiotowa iwestycję jest terenem zwartej zabudowy miejskiej ograniczony ulicami
4.Obiekty istniejące na tym terenie(budynki po dawnych przedwojennych zakładach ceramicznych)były wpisane do rejestru zabytków i jakakolwiek ich adaptacja podlegała i musiała być uzgadniana z konserwatorem zabytków w Toruniu(w tym przypadku delegatura we Włocławku)
4.Miejscowy plan zagopspoadrowania przestrzennego(jeżeli istniał dla tego terenu0określał ilośći procentowe powierzchni przeznaczonej na ewentualne parkingi oraz tereny powierzchni biologicznie czynnej.
5.Wydający decyzję (w tym przypadku Urząd Miejski) nie może narzucać inwestorowi ile ma znajdować sie w podziemiach nowobudowabych obiektów miejsc garazowych lub postojowych.Jest to teren prywatny.
6.Przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy lub zgodności z m.p.z.p. wydający decyzje może określić na tej podstawie np.maksymalna wysokość budynków nowych,kąt nachylenia połaci dachowej,powierzcznię terenu biologicznie czynnego(mogą to być np.tarasy zielone na dachach obiektów.
7.Prosze podać mi podstawe prawną określającą ilość miejsc parkingowych przy tego typu obiektach w zabudowie miejskiej zwartej(konkretnie)Nr.ustawy,rok,pozycje ustawy.
8.Budowa garaży podziemnych lub miejsc postojowych obwarowana jest przepisami (nie Prawa Budowlanego) lecz warunkami technicznymi jakimi powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.Dz.U.02.75.690.-rozdział 10 par.102-108.
9.Trudno mi ustosunkować sie do ilości stanowisk w obiekcie albowiem nie miałem dostepu do projektu budowlanego ani badań geotechnicznych podłoża gruntowego,
które określało poziom piezometryczny ustabilizowanej wody gruntowej(może to było powodem i trudnościa w zaprojektowaniu np.garażu trójpoziomowego)
10.Nie zajmuję stanowiska pożadnej stronie ani po lewej ani po prawej stronie sceny politycznej -pisze to jako niezależny od nikogo mieszkaniec Włocławka

0 0
ID:8492

Wyborca

mpzp w zakresie obszaru położonego pomiędzy: ulicą Kilińskiego, ciągiem pieszym 01-KX, ulicą Pułaskiego oraz ulicą 5-KL. Uchwała RMW Nr 63/XLIII/2002 z dnia 26 czerwca 2002r.; Dz. Urz. Woj. Kuj.-Pomorskiego Nr 87 z dnia 23 lipca 2002r., poz. 1805 link:

http://www.bip.um.wlocl.pl/pliki/mpzp/18.pdf

Paragraf 13 punkt 5

0 0
ID:8494

cyklista

Do wyborcy
Dziękuje za podanie strony.Byłem,wróciłem aby podziękować.
Zagłębiam sie w tekst.Ponieważ jestem projektantem będzie mi łatwiej analizować.Możę uda mi się wydrukować mapę.Rzutem oka zauwarzyłem wielkość procentową powierzchni czynnej biologicznie 20%

0 0
ID:8496

cyklista

Do wyborcy
Przeanalizowałem m.p.z.p-szkoda że nie było dostępu do mapy 1:1000.Trochę nieprecyzyjny jest par.13 pkt.10.
"dopuszcza się realizacje parkingów o wielopoziomowych i podziemnych o wysokości nie przekraczającej 9 m....
Domyślam sie że chodziło o wysokość garaży wielopoziomowych nadziemnych.Czyli można byłoby zaprojektować przynajmniej 2 poziomy parkingu nadziemnego.Strzelam w ciemno,ponieważ nie mam mapy a domyślam sie że chodzi o teren 3KSp-4KSp.Zważywszy na fakt iż wytłuszczono drukiem 50 m.post/1000 m2 pow.użytkowej-nie należy to mylić z powierzchnia sprzedażną (wymieniana w m.p.z.p)-dotyczy to wyłącznie interesantów a nie personel stały oraz osoby niepełnosprawne-czyli dodatkowe miejsca postojowe.Ponieważ uchwała pochodzi z 2002 r trudno mi ustalic kiedy wydawane było pozwolenie na budowę.Łatwo byłoby ustalić który z naczelników wydziału wydawał tą decyzję(a naczelnicy sie zmienili).Panią X zastąpiła Pani Y.A złożony przez inwestora projekt był "chyba" sprawdzany przez podległych Naczelnikowi pracowników i analizowano projekt techniczny pod kątem m.p.z.p. i wytycznych w nim zawartych.Łatwo w chwili obecnej sprawdzić czy spełniono warunki m.p.z.p.

0 0
ID:8497

cyklista

P.S.Wróciłem do uchwały błędnie zinterpretowałęm tekst.
50 miejsc post/1000 m2 pow.użytkowej -w tej liczbie mieszczą się obok interesantów miejsca postojowe dla pracowników oraz osób niepełnosprawnych.Przepraszam.

0 0
ID:8498

Wyborca

"Wzorcownia i CH CITY w liczbach
Całkowita powierzchnia handlowo – usługowo rozrywkowa kompleksu urbanistycznego (WZORCOWNIA i CH CITY) 35 300 m²
Łączna ilość sklepów CH CITY + WZORCOWNIA ok. 100
Łączna ilość miejsc parkingowych na parkingu podziemnym pod budynkiem A i na parkingu naziemnym przy CH CITY - 400
Kino Multikino 1216 miejsc, 6 sal
Całkowita powierzchnia najmu kompleksu WZORCOWNIA 20 400 m²
Powierzchnia handlowo – usługowa WZORCOWNIA 16 800 m²
Powierzchnia rozrywkowo – rekreacyjna WZORCOWNIA 3 600 m²."

0 0
ID:8500

sportowiec

Do Kurtyzola. Jesteś pierwsz, który w całym moim dlugim życiu zaczął podejrzewać mnie o komunistyczne poglądy.

0 0
ID:8501

cyklista

Szanowny "Wyborco"
Trudno jest mi prowadzić prowadzić dyskusje na odległość,
nie mając dostepu do projektów budowlanych podszczególnych obiektów.Niemniej jednak trochę zdumiały mnie wielkośći powierzchni zaokrąglane do stu metrów.To jest w budownictwie niemożliwe.Ponadto wykładnią obliczania powierzchni jest ściśle określona Norma Budowlana.W tym przypadku PN-ISO 9836 /zamiast norm PN-69/B-02360 i PN-70/B-02365/dotycząca "Określania i obliczania wskażników powierzchniowych i kubaturowych".Są w niej zawarte definicje oraz zasady obliczeń np.powierzchni zabudowy,powierzchni całkowitej,pow. użytkowej,pow.usługowej,pow.ruchu.Z nią związana jest także norma PN-ISO 6241 "Normy właściwości użytkowych w budownictwie"-zasady ich opracowywania i czynniki które powinny być uwzględniane.
Abstrachujac od powyższych wywodów obciążanie tylko wykonawców winami za stan techniczny zarówno hali Mistrzów oraz Aleii Jadwigi jest krzywdzące.Nie chcę być obronćą ale cały proces inwestycyjny obejmuje również fazę projektową.Nie należy zwalać winy za zaistniałą sytuację żadnego z prezydentów miasta.Choć nie mniej to oni sprawyja nadzór za pośrednictwem naczelników nad swoimi pracownikami.W obydwóch sprawach należałoby siegnąć do "korzeni"
Mam tu na myśli badania geotechniczne podłoża gruntowego.
W przypadku Al.Jadwigi po obu stronach nasypu kolejowego znajdowały sie tereny podmokłe,a w jednym przypadku bagniste(jako mały chłopach wędrując pieszo nad J.Czarne bujaliśmy sie na zarośniętych bagniskach właśnie w w tym miejscu).Rzetelność wykonania badań geotechnicznych była podstawą projektowania obiektu liniowego jakim była trasa.Nie przypuszczam ,że wykonano dwa odwierty -jeden na poczatku a drugi na końcu trasy.Dokładność wykonania badań pozwoliłaby (zagęszczenie ilośći otworów badawczych)na ustalenie stanu podłoża gruntowego-kategorie gruntu,stan zagęszczenia,uwarstwienie,moduły ściśliwości pierwotnej i wtórnej warstw itd.Może należało zastosować palowanie konstrukcji w miejscach występowania torfów.Tak jak w przypadku "OBI"-gdzie wybierano masy gruntu nienośnego do spągu warstw nośnych, a póżniej zasypywano wraz z zageszczeniem grunt nośny(piasek średni,drobny).

0 0
ID:8506

kortyzol

Odpowiem tak,że przepraszam jeżeli pojechałem. Ale Twoje porównania i przenośnie a szczególnie żądania socjal tak jakoś dziwnie pasują do ustroju ,który przecież minął . Nic nie można dawać darmo bo komuś się należy.Ale trzeba pomóc racjonalnie.Nawet za "komuny" nie było takiej komuny jaka już jest w rozdawnictwie i Ty to właśnie popierasz.Może się mylę. .

0 0
ID:8507

cyklista

Przyjmując za wiarygodne podane przez "Wyborcę" powierzchnie dla kompleksu "Wzorcowni" a wynoszące 20.400 m2 pow.całkowitej w/g PN (pomijam słowo najmu) powierzchnia parkingowa powinna zostać zaprojektowana dla 1.020 miejsc zgodnie z wytycznymi zawartymi w uchwale Rady
Miejskiej dotyczacej m.p.z.p dla tego terenu.

0 0
ID:8508

kortyzol

Wyborca pewnie w tych 20400 m2 ujął powierzchnię parkingu.

0 0
ID:8510

cyklista

Do "Kortyzola"
W tym przypadku -powierzchnia całkowita,pow.użytkowa,pow.usługowa itd.odnosi się wyłącznie do budynku.

0 0
ID:8514

Wyborca

Dane z oficjalnej strona
http://www.wzorcowniawloclawek.com/pl/tworzymy-nowe-centrum-miasta

0 0
ID:8515

cyklista

Do "Wyborcy"
Bardzo interesujące?Jeżeli możesz znajdz dzisiaj stronę którą mi podałeś tzn.www/bip.um.włocł.pl/pliki/mpzp/18.pdf.
Albo straciłem wzrok albo .....
I proszę o odpowiedzczy sie mylę ?

0 0
ID:8523

Sportowiec

Jesli chodzi o kolektor deszczowy w Kilińskiego to Budizol MUSIAŁ go wymienić nie z dobrego serca, tylko dlatego, że po zabudowaniu, zabetonowaniu itd terenu obok (Wzorcownia) ilość wody, którą stamtąd należy w przypadku deszczu odprowadzić, jest większa niż przepustowość dotychczasowego kolektora i zalałoby w cholerę piwnice marketu.
Idąc tym torem, dodaj Krzysiu, że Budizol wybudował nam nową linię energetyczną zasilającą Wzorcowni oraz wodociąg do tego obiektu.

0 0
ID:8555


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA