POLITYKA CZY CHAMSTWO? 30 listopada br. miała miejsce...

POLITYKA CZY CHAMSTWO?

30 listopada br. miała miejsce XXXVI sesja Rady Miasta Włocławek. To już się stało normalką dla włocławskich radnych, że zamiast merytorycznych debat mamy do czynienia z polityczną przepychanką. Oczywiście każdy radny bije się w piersi, że jego wypowiedzi nie mają nic wspólnego z polityką ale wszystko co robi, to w imieniu i dla dobra mieszkańców, którzy go wybrali na radnego. Nic bardziej pokrętnego, bo niestety nie wszyscy radni znają Ustawę o samorządzie i Statut Miasta Włocławek Mam na myśli stary statut bo z nowym nie mają czasu już ponad rok zapoznać się aby go przyjąć uchwałą. Nie dziwi mnie już również fakt, że poszczególne części sesji realnie są między przerwami. Dokładniej to łączny czas aktywnych obrad liczony zegarowo do łącznego czasu przerw jest zbliżony a może nawet krótszy.
Na następną sesję został przeniesiony punkt 12. Projekt uchwały w sprawie nadania nazw ulicom na terenie miasta Włocławek. Między innymi chodzi o nadanie nazwy nowowybudowanej ulicy łączącej osiedle Kazimierza Wielkiego z ulicą Okrężną, pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Propozycję tę zgłosił wcześniej radny PiS Jarosław Chmielewski uzasadniając. " - Ulica znajduje się na terenie dawnej jednostki wojskowej, wskazane, by nosiła imię pułkownika Kuklińskiego." "Wtóruje mu poseł Łukasz Zbonikowski: - Nazwanie tej ulicy imieniem pułkownika Ryszarda Kuklińskiego bardziej by pasowało. Nie mówimy, by nie nadawać nazwy prof. Reichsteina w ogóle. Owszem nadajmy, ale innej ulicy". Mój ojciec był żołnierzem tego pułku, ja byłem żołnierzem tego pułku. Nie wiem jak innym ale mnie towarzystwo tej osoby nie odpowiada.
"Włocławek powinien mieć ulicę nazwaną imieniem tego odważnego, bohaterskiego oficera, który uratował honor żołnierza Wojska Polskiego w tak trudnym okresie w historii naszego narodu" - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały przygotowanym przez radnych PiS.
Dodam tutaj, ze to działo się już po konkursie na nazwę, który wygrał prof. Reichstein. "To Rada Miasta nadaje ulicom nazwy. Prezydent wkroczył w wyłączne kompetencje rady - tłumaczy Jarosław Chmielewski, radny PiS."
W każdej szanującej demokrację miejscowości nazwę ulicy wybierają mieszkańcy, szczególnie ci, którzy przy niej mieszkają. I tak się stało. Dlaczego radny Chmielewski w słowie "nadaje" ukrył słowo "wybiera"? Przecież to nie są słowa jednoznaczne. Czysta manipulacja polityczna. "Rzeczniczka UM zaznacza, że wśród 141 propozycji nie było odnoszącej się do płk. Kuklińskiego."
Rozmawiałem spokojnie na temat tego, że to mieszkańcy powinni wybrać sobie nazwę z radnymi (swoimi wieloletnimi znajomymi). Zaznaczam, że nie było to sali, ani w czasie sesji. To była przerwa i na korytarzu. Nagle słyszę tubalny głos: "Pan nie ma prawa się odzywać, bo nie jest pan radnym" Jakieś kuriozum. Odwróciłem się, żeby zobaczyć kto to powiedział. To był radny Marek K. Gdyby to był znajomy potraktowałbym to jako żart i odpowiedział, - Ale przyszłym radnym. W tym przypadku mnie zamurowało. Znam tego pana ale nie zaliczam do kręgu znajomych. Czy pan radny Marek K. przypadkiem nie poczuł się źle? Czy tak mają wyglądać konsultacje społeczne? Jakim prawem radny Marek K. zabrania mi rozmawiać z innymi radnymi? I to kto? Ostatnie tygodnie pokazały nam jaką to nieskazitelną postawę moralną reprezentuje ten pan. To raczej radny Marek K. powinien zrezygnować z mandatu radnego a nie tylko z kilkudziesięciu złotych. To nie jest przykre – to jest żałosne.
Na zakończenie coś pozytywnego. Pan radny Kazimierczak w przypływie szczerości zakomunikował: - Poparciem społecznym jest Rada Miasta. Nie zgodzę się w tym przypadku z takim stwierdzeniem, ponieważ zbyt często polityczne zagrywki przesłaniają sprawy istotne dla społeczeństwa. Ale zgadzam się ze stwierdzeniem: ... my też jako mieszkańcy powinniśmy wybierać mądrzejsze elity. Jak znajdę sponsora kampanii wyborczej to pewnie zdecyduję się na kandydowanie w przyszłorocznych wyborach.

7 komentarzy

szuja

Panie dionizy,nie pękaj Pan. Znam Marka jak jeszcze w gumiakach kapustę uprawiał na polu swojej babci. Zawsze był zachłanny na kasiwo i tak mu zostało. Ale w PRL-u jak studiował zaocznie za darmo to był dobry ustrój. I na wykłady z Filozofii Marksa chodził i na Polityczne.Porąbało i zakręciło bogactwo. Noworysze tak mają.

0 0
ID:9248

harcerz

Wynika z Pańskiego opisu,że zadziałały w tym przypadku znajomości i układy."Postarano" sie aby nie wywędrował Pan do odbycia zasadniczej służby wojskowej np.w Braniewie lecz odbył służbę w JW 3136 .Chyba że był Pan żołnierzem służby zawodowej.No cóż komunistyczne układy, stąd poparcie dla SLD i Pana Prezydenta.

0 0
ID:9254

ananas

Dionizy skracaj.
szuja, nuworysze.

0 0
ID:9256

szuja

Ananasie. Nowo czy nuwo,to i tak Mareczek po wiejsku spluwo.Smark,zwany katarem w mieście do chusteczki zawija a na wsi w paluchy i w pole z nim wywija.Hahaha

0 0
ID:9264

sportowiec

No i widzisz Dionizy. Masz komentarze. Dużo hałasu, mało mózgu. To jest tragedia tego miasta! Najgłosniej warczą ci, którzy mają najmniej do powiedzenia. Przykre, ale prawdziwe. A gdyby tak zawiązać PBWzG (Ponadpartyjny Blok Walki z Głupotą)? Włocławek naprawdę tego potrzebuje. Nie ludzi typu Wujciński czy Kukucki,tylko normalnych użytkowników netu, którzy przy jego pomocy DAJĄ WSKAZÓWKI RZĄDZĄCYM. Niestety pare osob doprowadza poziom dyskusji do wysokości a właściwie głębokości rynsztoku, odstrasza normalnych Włocławian od udziału w dyskusjach.
Dionizy! Dobrze wiesz, że nasze poglądy polityczne różnią się zasadniczo, ale może w kwestii głupoty w sieci zbudujemy cos w rodzaju wspólnego frontu?
P.S. Ucieszyła mnie informacja, że chcesz startować w wyborach! Głosu na Ciebie nie oddam na pewno, ale kciuki będę trzymał, bo lewica tak jak i prawica w polityce jest niezbędna.

0 0
ID:9266

luzaczek

Ja wiem jedno, płk Kuklińskiego nie można ocenić jednoznacznie, a to jednoznacznie znaczy, że błędem jest nadawanie nazwy jakiejkolwiek ulicy jego nazwiskiem. I taki argument powinien każdemu wystarczyć.

0 0
ID:9270

ananas

Sportowiec??:)
Śmieszny jesteś gościu niesamowicie.
"No i widzisz Dionizy. Masz komentarze. Dużo hałasu, mało mózgu. To jest tragedia tego miasta". Mała cytata ze sportowego punktu widzenia. Coby nie wpisy ananasa, toby taki Dionizy zmarł śmiercią naturalną, czyli ducha by wyzionął, nie doczekawszy się najmniejszej reakcji skąd niebądź. Ale zawsze w podręce znajdzie się śmieszny he, he, sportowiec, spolegliwe g.., nadstawiające łeb. Jaką "sportowiec" preferujesz dyscyplinę?

0 0
ID:9304


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA