A ja za równy tydzień opuszczam Włocławek. Już o tym...

A ja za równy tydzień opuszczam Włocławek. Już o tym pisałam kiedyś. Jest mi cholernie smutno. To chyba najgorszy Sylwester w moim życiu, bo świadomość ,że za kilka dni opuszczam rodzinę niesamowicie mnie przytłacza.

Życzę wszystkim, aby to był dobry rok i aby miasto stanęło na nogi. By można było i w nim znaleźć pracę...

15 komentarzy

cyklista

Nescafe życzę powodzenia i sukcesów w pracy zawodowej.Szkoda,że młodzi ludzie zmuszeni są opuszczać swoje rodziny i miasto w poszukiwaniu pracy i chleba.

0 0
ID:9948

Stacha

W tym mieście nie ma pracy dla młodych i starych.Szukają studentek, które pracują za marne grosze. Dziwne to Nasze miasto - za parę lat zostaną tylko emeryci i małolaty - czas umierać albo uciekać.

0 0
ID:9953

ananas

Wierz mi, wiem jak się czujesz. Powodzenia.

0 0
ID:9956

MR

Mój kolega kilka lat temu wyjechał do Szwecji ,ponieważ w tym nepotycznym Włocławku nie mógł jako inżynier elektronik znaleźc pracy z godnym wynagrodzeniem .Jego obawy były podobne ,teraz od czasu do czasu odwiedza Włocławek i nie żałuje decyzji o wyjeździe (zarabia w Szwecji rownowartość ok 8 tyś zł )i uważa się za WOLNEGO człowieka.Podkreśla zawsze wagę obowiazujacego tam minimum socjalnego i szacunek państwa do obywateli-rzecz w Polsce nieznaną.

0 0
ID:9957

nieco starszy

żyj w zdrowiu i szczęściu .pamiętaj;tęsknota za ojczyzną to tylko poetyckie uniesienie.powodzenia.

0 0
ID:9958

axxx

to prawda ,ja po licencjacie tyram w sklepie spożywczym za 1200 zł,szkoda słów

0 0
ID:9985

cyklista

Re:axxx
Piszesz,że masz licencjat.To jeżeli wolno mi zapytać.Czy na tym kształcenie zamierzasz zakończyć? A może zacząłbyś studia magisterskie (moga być dzienne lub zaoczne).Tylko wybierz renomowana uczelnię najlepiej majacą status państwowej.Zobaczysz,żę za kilka lat będą zwracać uwage nie tyle,na dokument ukończenia studiów czy to licencjackich czy z magisterskich ale również na to jaką uczelnię kończyłeś.A może po zrobieniu magistratu-studia doktoranckie.Weż przykład z byłego prezydenta miasta.Przeciweż tez ma swoje lata.A tego tytułu juz Mu nikt nie zabierze.Mimo,że ma wielu przeciwników (zazdrośników).Pozdrawiam.Przemyśl to.

0 0
ID:9992

j-23

znam ten ból
ale ekonomia niestety jest bezlitosna
powodzenia

0 0
ID:9995

świnka_peppa

Z całym szacunkiem cyklisto, ale zrobienie magisterki to nie takie hop-siup. Na to naprawdę trzeba mieć sporo pieniążków. A pamiętajmy również, że w dzisiejszych czasach pracuje się nierzadko w soboty, co może kolidować z terminami zjazdów.
Piszę oczywiście o zaocznych. Bo dzienne to już kosmos. Na to stać nielicznych.
Wiem co mówię, bo sama mam przed sobą wizję zrobienia magisterki. I mimo, iż pracuję (póki co, wiadomo jak jest w naszym mieście - dziś pracujesz, jutro meldujesz się w pośredniaku) nie byłam jeszcze w stanie w tym roku rozpocząć studiów.

0 0
ID:9999

cyklista

Szanowna świnko-peppo
Rozumię,że w dzisiejszych czasach naprawde trudno jest młodzieży (przepraszam za takie okreslenie studiujacych i tych po)znależć pracę i jednocześnie studiować w systemie zaocznym.Zważywszy,jak to podkreśliłaś pracę w soboty.Niemniej godne jest szacunku to że nie zamierzasz jak myślę zaprzestać na licencjacie.Nie możesz dołowac sie tym,że nie zaczęłąś studiów magisterskich.Po prostu przesuniecie w czasie i nic wiecej.najważniejsz jest ambicja.Póżniej nikt nie będzie patrzył w papiery w jakim systemie kończy sie studia.Zresztą po studiach należy dążyc do samodoskonalenia.Biorąc np.studia prawnicze.Samo skończenie daje tylko dyplom.A póżniej jeżeli nie zrobi się aplikacji -jakiejkolwiek -co daje dyplom.Podobnie jest w zawodzie lekarza-specjalizacje,budowlańca-uprawnienia.Sam wiem po sobie ile to było wyrzeczeń. A zatem życzę Tobie Czcigodna Świnko-peppo aby w tym roku udało sie rozpocząć studia magisterskie i życzę powodzenia.

0 0
ID:10007

szuja

Cyklista- wiesz co ale z tym doktoratem p.Skrzypka to był taki żart,prawda?Przecież jemu specjalnie nadano taki tytuł żeby ośmieszyć nasze miast.

0 0
ID:10018

do cyklisty

bardzo pragnę zrobić magisterkę, ale na razie nie stać mnie, ponieważ spłacam kredyt,który zaciągnęłam na studia,od czegoś musiałam zacząć myślę, że w końcu znajdę lepiej płatną pracę i wtedy marzenie się ziści, ja niestety nie mogę liczyć na pomoc rodziców, mama nas wychowuje sama, ale jakoś sobie radzimy,na przyszłość radzę więcej powściągliwości, w udzielaniu rad

0 0
ID:10025

świnka_peppa

A najgorsze jest to, że nasze miasto nie daje możliwości rozwoju ludziom naprawdę zdolnym. Trzeba jeździć, szukać po Polsce. Bo przecież tytuł magistra w wyższej szkole humorystyczno-ekonomicznej to śmiech na sali. Takie 'magistry' stamtąd powychodziły, że głowa mała. Oczywiście jest to pewne uogólnienie, ale z ręką na sercu na kilkadziesiąt osób, które znam po tej szkole, może z dziesięć ma coś sensownego do powiedzenia. Żeby nie być gołosłowną podam przykład. W tym roku informatykę skończył koleś, który cztery lata temu nie umiał maila wysłać. Ale moment, to chyba inżynierskie były. A to różnica ;)

0 0
ID:10035

emigrant juz od dawna!

zyczę powodzenia! Ja juz kilka lat mieszkam za granica i wierz mi, ze wraz ze wzrostem poziomu mojego zycia i oszczedności na koncie tu na tzw. "obczyznie" malał wprost proporcjonalnie moj tzw." patriotyzm"! Nie wstydze sie tego, ze pochodze z Wloclawka, raz do roku odwiedzam miasto, ale wrocic juz bym nie wrocil. Z sentymentu zagladam tu na portal, ciesze sie z inwestycji jakie miasto robi, ale jakos nie slychac, zeby zylo sie ludziom lepiej, zeby bylo wiecej pracy, zeby bylo stac ludzi na wiecej. I to jest smutne. Pozdrawiam wloclawian i najlepszego w Nowym Roku!

0 0
ID:10038

cyklista

Re:Szuja
Nie zamierzałem żartować ani kpić z doktoratu byłego prezydenta.Chciałem podkreślić,że wiek w przypadku dążenia do zdobywania tytułów naukowych jest bez znaczenia.A otrzymanie tytułu doktora w jakiejkolwiek dyscyplinie naukowej zwiazane jest ze:
-znalezieniem promotora
-znależć uczelni majacej uprawnienia do nadawania tego tytułu
-złożyć rozprawę doktorską
-oraz ją obronić tzw.dysertyzacja pracy
Tak więc nie jest ujmą dla miasta,żę były prezydent uzyskał tytuł
Re:~do cyklisty.
Przepraszam,jeżeli Ciebie uraziłem swoimi radami.Nie miałem najmniejszego zamiaru.Po prostu nie znałem sytuacji materialnej w Twoim przypadku.Mój start do uzyskania tego co zdobyłęm na niwie zawodowej rozpoczynał się od robotnika budowlanego ze stawka 8,50 zł/godz.Dochodząć do powołania mnie na biegłego sądowego w dziedzinie X.I nie wstydze się tego.Ale w moim zawodzie nikt mnie nie zagnie.

0 0
ID:10039


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA