Wzorcownia? Niepokojace wydaja mi sie liczne pekniecia w...

Wzorcownia?
Niepokojace wydaja mi sie liczne pekniecia w scianach lokali komercyjnych nowo wybudowanego Centrum Handlowego Wzorcowenia we Wloclawku. Pojawienie sie ich w tak krotkim czasie od ukonczenia budowy nie wrozy nic dobrego...

17 komentarzy

galerianka

co ci pęka? gdzie ci pęka?

0 0
ID:13065

negocjator

też to zauważyłem ... w paru miejscach ... podłoga tez im siada.. wszedzie gdzies cos odpada !

0 0
ID:13066

profek412

Jak się zjeżdża do parkingu to widać na ścianie. Nie wiem czy to farba popękała czy mury, ale jednak coś widać.

0 0
ID:13067

Cham i prostak

płytki, parkiet, panele - wystarczy się przejść po CH:)

0 0
ID:13069

cyklista-wylogowany

Bardzo interesujące spostrzeżenia.Czas wyruszyć po raz pierwszy do Wzorcowni i z racji wykonywanego zawodu zobaczyć co w trawie piszczy.

0 0
ID:13077

swiatowiec

Wszedzie tak jest. Za szybko chca wybudowac i takie sa tego efekty, ale zeby nie bylo, ze to tylko u nas w miescie tak sie dzieje podam przyklad galerii "wisla" w plocku gdzie niedlugo po otwarciu przeciekal dach i galerii "malta" w poznaniu gdzie tez popekaly sciany ;)

0 0
ID:13080

anonim1

Po prostu biedna Wzorcownia załamuje się że mało ludzi robi w niej zakupy i nie przynosi zysków.

0 0
ID:13081

szuja

Czyli nie ma jak małe ,ładne i tanie bazarki.

0 0
ID:13085

Mad Max

Fajne miejsce będzie tam na biura za parę lat,podobnie jak w Milenium :) Nie będzie obecnego prezydenciny to i pewnie fuszki się skończą.

0 0
ID:13088

negocjator

zacznę od tego że w tej wzorcowni to same szmaty wiszą a nie ubrania ... jakość denna ! ile razy coś szukam dla siebie tyle razy nic nie mogę znaleźć ... a te ceny to mnie porażają ... 300 zł za zwykłą kurtkę na wiosnę ... jakaś masakra !

0 0
ID:13097

szuja

~Mad Max
No nie wiem.Wydaje mi się ,ze największą fuchą to była Jadwiga,jak myślisz?

0 0
ID:13098

sportowiec

Do szui. Masz chyba rację! Z danych o wykonaniu budżetu 2009(do sprawdzenia na oficjalnej stronie magistratu - bip) wynika, że Pałucki podpisał ugodę z Hiszpanami na mocy której WŁOCŁAWEK (to też Ty) zapłaci wykonawcy Królowej Jadwigi ponad 650 tys. złotych. To chyba za naprawę tego zapadajacego się odcinka - jeden pas, 50m. Dla wielbicieli miłosciwie nam panujacego mam zatem pytanie: Ile powinna kosztować budowa czteropasmowej ulicy o długości 1200 m plus dwa tunele, jeśli remont 50m jednego pasa kosztuje 650000 zł?

0 0
ID:13100

Paweł

Ta kwota o której piszesz, jest to kwota gwarancyjna, która to po zakończonej i odebranej inwestycji powinna być zwrócona przez zamawiającego czyli miasto. Poprzednia władza na czele ze Skrzypkiem nie dopełniła tej prostej formalności, więc wykonawca alei wystąpił do sądu o jej zwrot. Miasto musi mu tą kwotę bezwzględnie oddać bo inaczej będą większe kłopoty. Miasto w sądzie zawarło z wykonawcą ugodę w której to zobowiązuje się do oddania w/w kwoty, a w zamian za to wykonawca zobowiązał się do naprawy nawierzchni na swój koszt. Trąbiono o tym w mediach już dawno, ale widać do niektórych to nie dociera!

0 0
ID:13101

wadera

Panie ~sportowiec to kto sprzeniewierzył Pana zdaniem te pieniądze ,szuja skrzypek?

0 0
ID:13104

Damian

Normalne dla Budizolu, co druga ich inwestycja po oddaniu pęka. Tak samo było na Biskupiej.

0 0
ID:13109

cyklista-wylogowany

Nie obarczałbym wina wykonawcy a raczej poszukał przyczyn w przygotowaniu inwestycji-projekt budowlany + badania geotechniczne gruntu.Sprawa nie dotyczy architektó lecz konstruktoró.Wspomaganie prac projektowych dotyczących konstrukcji obiektu przez programy komputerowe przypomina mi trochę cyber-sex.Budowlę trzeba czuć tak jak swoja ukochana kobietę-mieć duże doświadczenie przy projektowaniu obiektów i przewidzieć nastepstwa.
.Nieodosobnionym faktem a egzaminy na uprawnienia projektowe.
Pytanie przez egzaminującego do zdajacego egzamin:
-Czy mógłby Pan narysować wykresy momentów,sił tnących i sił normalnych obciazonych jak na schemacie pręcie?
-Delikwent(zdający egzamin),drapie sie po głowie,spoglada na układ statyczny i cisza.Zadnej reakcji.
Po chwili egzaminujący pyta zdajacego.
-Czy już Pan narysował wykresy.
Cisza.
-To jak Pan projektuje belkę stalową lub zelbetową nie znając wystepujacych sil w pręcie?
-Zadaje komputerowi parametry obciazeń i program mi oblicza.
Opis egzaminu oparty na faktach autentycznych.
I to by było tyle w tym temacie-jak by powiedział znany satyryk nomen omen ś.p. P.Stanisławski.

0 0
ID:13111

uważny

Wystarczy obejerzeć inne wcześniej wybudowane obiekty przez Budizol,żeby zaobserwować liczne usterki w postaci peknięć elewacji i łuszczących się tynków.

0 0
ID:13112


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA