Zerknąłem sobie ostatnio na CW. Główny bohater i wybitny...

Zerknąłem sobie ostatnio na CW. Główny bohater i wybitny specjalista "od wszystkiego" w mieście oprowadza nas po dwóch schronach przeciwlotniczych.Właściwie są to zwykłe szczeliny przeciwlotnicze znajdujące się koło Katedry i Mc Donalds. Jednak okazuje się że mogą spełniać wielką rolę w kampani... nie wojennej a wyborczej.
W pewnym momencie słuchając sposobu opowiadania miałem wrażenie że Pan Arkadiusz zamiast zajmować się poważnymi sprawami ćwiczył przed lustrem sposób wypowiedzi niejakiego Bogusława Wołoszańskiego.
Jakże perfekcyjnie można mówić głupoty przez długi czas o zardzewiałych drzwiach,podniecać się kształtem sklepienia,zachwycać otworami wentylacyjnymi.Jest tam też wątek o zabytkowych pajęczynach i stalaktytach. Z wielką gracją Pan Wiceprezydent opowiada o toaletach wybudowanych w schronach przez Niemców w czasie II W.Ś. Szczytem sensacji w filmie był tunel prowadzący z urzędu miasta do budynku gdzie jest restauracja i hotel Ratuszowy.
Ogarniał mnie wtedy dreszcz emocji kiedy wyobrażałem sobie urzędasów przemykających po cichu na sałatkę jarzynową w godzinach pracy w tajemnicy przed swoimi szefami.
Panie Wielki Archeologu, zamiast mówic o tunelu zajmij się pracą i może ciekawymi podwłocławskimi umocnieniami Nawet nie chciało się wyruszyć parę kilometrów od miasta gdzie niszczeją prawdziwe poniemieckie bunkry typu Ringstand 58c tzw."Tobruki".
Może opowieść o sposobie i celu ich budowy na wzgórzu w okolicy Widunia wzbudziłaby większe zainteresowanie niż podniecanie się wybielaniem ścian schronu.
Bardzo podoba mi się widok medialnego archeologa w jasnych ciuszkach pchającego się w nieznane czeluście,przyświecającego sobie latarką i kiedy wchodzi do ciemnych pomieszczeń w okularach przeciwsłonecznych.
Brakowało mi tylko kapelusza Indiany Jones,a.
Jakoś rozbiegane oczka tego pana nie pasują do kamery i nie komponują się ze scenerią tajemniczych budowli.Pewnie dobrze że zasłaniały je wspomniane okularki.
Technicznie CW dała jednak ciała :) Pan Wielki Archeolog mijając kolejne drzwi i otwierając je mówi że nie wie co jest za nimi. Odkrywającego kolejną tajemnicę metalowych drzwi przez naszego bohatera kamerzysta filmuje jednak od przodu będąc wcześniej po ich drugiej stronie.Czyżby kamerzysta CW ukrywał się od wczesnych lat powojennych oczekują na odkrycie przez taką gwiazdę telewizyjną wielkiego formatu? Gwiazda jest spora,sama mówi w pewnym momencie że ma 186 cm wzrostu. Nasuwa mi się swoista refleksja. Nie centymetry czynią człowieka wielkim a stosunek do innych osób czy też zarozumiałe zachowania świadczą o kimś że jest się wyjątkowo...
....malutkim człowieczkiem.

14 komentarzy

widz25_

hehe dobre - widziałem to harcowanie po schronach i odniosłem identyczne wrażenie :)

27 3
ID:19040

[]

No coż mają ludzie tzw.parcie na szkło. Mąż w schronie ,żonka na zaporze. Na CW można ich podziwiać o kazdej porze.

27 3
ID:19042

cyklista

Witam serdecznie po długiej nieobecności na portalu Szanownego Wesołego.

Pięknie.Od razu pełen humoru i satyry artykuł opisujący kandydata na prezydenta.
Nie rozumiem dlaczego pokazywano przejście z Urzędu Miejskiego do "Ratuszowej" -najbezpieczniejszej drodze ewakuacji podczas rozruchów niezadowolonych z rządów prezydenta mieszkańcó Włocławeka

Chyba , że ktoś z urzędujących zechce zginąć w pałacu Prezydenckim jak Salwator Allende.
Pozdrawiam

29 2
ID:19045

cool

Może ktoś "odkopie"nie tak stare historie byłego v-ce wojewody zwiaząne z nadużywaniem służbowego samochodu i inne podobne afery

27 2
ID:19046

Stacha

Nie lubię tego Pana słuchać ani ogladać- denerwuje Mnie jego głos.Czasami zastanawiam się czy CW to ich stacja?Już jest przesyt małżeństwa - lepej nich odejdą od polityki..

26 3
ID:19047

iksiński

Celne uwagi .
Czy wiecie czym po wojnie zajmował się niejaki pan Krut.? Może to tatuś?Odsyłam do wikipedia .

25 2
ID:19049

pazdzioch

a mnie się podobało i dowiedziałem się ciekawych (może nie sensacyjnych) rzeczy, zresztą żona pana Horonziaka też ciekawe historie czasami opowiada(nie koniecznie w polityce ;) )

5 23
ID:19051

Mieszkaniec michelina

A może niech pan H..... opowie jak to Saniko odśnieża ul. Bluszczową tylko do granicy jego posesji, i traktuje drogę z michelina do centrum przez ul. Bluszczową, brzezinową do JP II jako najważniejszą.

23 3
ID:19052

observer

Cykl poświęcony tajemniczym budowlom jest formą taktyki naszego jaśnie panującego wiceprezydenta. Zawsze może mieć jakieś bezpieczne miejsce do ukrycia siebie i szanownej małżonki w przypadku niezadowolenia mieszkańców Włocławka. Przypuszczam że wzór zaczerpnął z odtajnionych informacji o dawnych, tajnych obiektach prezydenta USA, Rosji i innych krajów. Sądząc po wielkości i jakości oglądanych na CW budowli istnieje równowaga do wielkości i jakości naszego wiceprezydenta. Trwa on na swoim stołku niczym te budowle w ziemi.

21 0
ID:19053

Stanisław Zaparucha

Panowie już nie długo będziemy się męczyc z tymi ludżmi. Dla jakiejkolwiek pracy, są w stanie zrobic z siebie kompletnych ....

24 4
ID:19054

wloclawianiuuunius

pazdzioch-u mnie też się podoba, coś innego. Non stop jedni narzekają na to co się w mieście robi, drudzy chwalą swoimi osiągnięciami. A Ci są ogrinalni, robią to co lubią .... czy od razu można to nazwać parciem na szkło, nie wiem.

3 25
ID:19059

Taaa

To jest -dużomówienieinicniepowiedzeniebonicnieumieniepozamówieniem..itd itp....

22 3
ID:19063

barbapapa

cieszy mnie ze H..... tak irytuja was! moze obudzicie sie i znajomych i w wyborach wezmie udzil 85% a nie 30% i to w porywach... Oni to juz weterani i chyba pora na odpoczynek .... widac wlasnie efekty!! Jego malosc malzonek chce byc gawedziarzem ale Bozia predyspozycji nie dala.. chlopina moze jedynie zaistniec w takim miescie jak nasze i to dowod ze malo ambitny!! A wy mowicie ze CW to telewizja...? ludzie to jakis kicz i ....... ale macie gust...

20 2
ID:19075

gość

Horonziakowie przynajmniej wiedzą czego chcą a już szczególnie dla Michelina.a CO CHCE TAKI sTACU PRALKA CZY TAM SZABELKA,NO CO ,

0 15
ID:19095


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA