Strony internetowe kandydatów na prezydenta: Która wg was...

Strony internetowe kandydatów na prezydenta: Która wg was jest najbardziej profesjonalna? http://www.palucki.wloclawek.pl/ | http://vsn.nazwa.pl/www/kazimierczak/index.php | http://zbonikowski.pl/ | http://zlotnikiewicz.pl/ |
Ja stawiam na stronę Pałuckiego. Profesjonalna i fajne ma multimedia.

19 komentarzy

zxxc

Kazimierczak - kod ładny strona paskudna, zabrakło koloru akcentującego (np POmarańcz)

Zbonikowski - kompletnie bez sensu rozmieszczenie elementów i ogólna niedoróbka.. i to archaiczne marquee na górze... porażka.

Złotnikiewicz - ledwo poprawnie, choć i tak można zarzucić źle dobrane kolory i nieprzemyślany layout, za to skan podpisu bardzo się chwali.

Pałucki - wypada najlepiej, nawet animowane elementy w jquery są, ale też widać miejscami niedopracowanie (brak odstępu tekstu od krawędzi bloków itp.) Choć klika dni temu wyglądała znacznie gorzej.

Generalnie tylko strona Pałuckiego jako tako stara się choć otrzeć o aktualne trendy. Wszyscy lubują się w szarościach, i nie szkodzi - tak długo jak się to robi z głową..

3 2
ID:19960

visiter

A ja dorzuce do porownania nizszy poziom rywalizacji. Co myslicie o wykonaniu i zawartosci, kto wygrywa, co ciekawego?

100cki.pl
kuzniewicz.pl
slawomirbienkowski.pl
palucki.wloclawek.pl
www.jaroslawchmielewski.pl

1 0
ID:19963

cyklista

Mając zapewniony ustawowo zwrot kosztów poniesionych przez poszczególne partie na promowanie się w jakiejkolwiek formie w okresie wyborów wyjaśniamy:

W Ł O C Ł A W I A N I E

My pretendenci do tronu w mieście Włocławku informujemy niniejszym,
że wykorzystamy skrupulatnie co do ostatniej złotówki przysługujące nam pieniądze pochodzące z Waszych - Szanowni Wyborcy podatków.

Obiecujemy,że do czasu wyborów będzie wesoło i kolorowo.
Wykorzystamy całą paletę barw jaką możemy uzyskać przy pomocy komputerów.
Nie dajemy jednak gwarancji na trwałość barw po tym okresie..
Może być szaro i bezbarwnie ale nigdy nie dopuścimy do osiągnięcia czerni

3 1
ID:19965

Ciepełko

Jak się tak patrzę na jednego z kandydatów, to przypomina mi się kawał jak to dzieci instalowały dziadka w oknie żeby listonosz wiedział, że dziadzio jeszcze żyje i synkom emeryturkę można jeszcze wypłacać.

3 1
ID:19966

zxxc

100cki.pl - gotowy theme z wordpressa, żadna filozofia a i wynik mierny

kuzniewicz.pl - czytelne i na temat, wszystko ma swoje miejsce, nie wiem tylko czy te zdjęcia z wielbłądami w biografii potrzebne...

slawomirbienkowski.pl - mam dziwne wrażenie że trochę odgapiona od kukucki.pl i tam to mimo jabłka i tak wiele lepiej wygląda ;)

jaroslawchmielewski.pl - ktoś nie umie "fotoszopa" używać bo aureola panu Ch. nie przystoi chyba, a strona jakaś dziwna - menu jakby oderwane od całości, wogóle nie pasuje.. no i ta joomla ;)

3 3
ID:19969

Rambo a dla Ciebie BAMBO

Dobrze tylko dlaczego STRONA PAŁUCKIEGO jest w domenie wloclawek.pl??? przecież ON sobie tej DOMENY nie WYKUPIŁ bo jest to DOMENA MIASTA WŁOCŁAWEK....

2 2
ID:19971

Stanisław Zaparucha

Chłopcy chyba nie wiecie co piszecie, chyba że robicie to za pieniądze pałuckiego. Żenada, piszecie o trendach ale chyba włocławskich, a te nie są najlepsze, ba chyba najgorsze.

3 2
ID:19972

zxxc

Zatem poprosimy o Twoją ocenę wyżej wymienionych. Bo jak narazie jedyna żenada to Twoja wypowiedź o podpisie nie wspominając :)

2 2
ID:19975

maciejka

mnie sie najbardziej podoba strona Pałuckiego. Przemyślana, czytelna, zawiera sporo informacji a do tego technicznie super:)

1 1
ID:19985

zxxc

~Rambo a dla Ciebie BAMBO | dziś, 18:04:47
"Dobrze tylko dlaczego STRONA PAŁUCKIEGO jest w domenie wloclawek.pl??? przecież ON sobie tej DOMENY nie WYKUPIŁ bo jest to DOMENA MIASTA WŁOCŁAWEK...."

Nie domena tylko subdomena albo inaczej "domena regionalna" do kupienia za parę groszy.. tylko subdomeny "www" i samej domeny "wloclawek.pl" kupić się nie da. Poraża mnie Twoja wiedza.

1 1
ID:19989

cool

Obiektywnie to Zbonikowski postarał się o wygląd strony www.Pałuckiego strona wyraźnie zalatuje "naszą kasą".

2 2
ID:20000

Rambo a dla Ciebie BAMBO

Słuchaj ciekawe czy te pare groszy jak napisałeś to Pałucki dał..., powinien jak inni kandydaci stworzyć swoja domenę np. palucki.pl a nie żadne delegacje domeny z wloclawek.pl! i nie obrażaj nie bo nie wiesz jaką mam wiedzę a jeśli tak oceniasz to żal tu kogoś innego. Co do kupna to i tu widze że sie nie znasz takie domeny jak wloclawek.pl muszą być co jakis czas opłacane (np przez UM Włocławek) jeśli sie tego nie zrobi może je kupic kto inny... i wtedy problem ... zawsze się 2 razy zastanów nim kogos ocenisz...

1 1
ID:20004

zxxc

~Rambo a dla Ciebie BAMBO | dziś, 10:08:14
Delegacja jest to skierowanie domeny do obsługi poprzez konkretne serwery nazw. Mylisz pojęcia.

Dla twojej informacji, operatorem domeny wloclawek.pl jest NASK (NAUKOWA I AKADEMICKA SIEĆ KOMPUTEROWA), która jest operatorem wszystkich domen *.pl. NASK użycza subdomeny "www" i samą domenę wloclawek.pl prawdopodobnie bez opłat urzędowi miasta, domena więc nie jest własnością UM Włocławek. Nie ma fizycznej możliwości aby domena wygasła - gdyż właścicielem jest sam rejestrator i operator na Polskę. Tym samym możliwe jest odsprzedanie innych niż "www" subdomen np. "palucki" i "www.palucki" innym podmiotom bez możliwości wykupienia domeny głównej, inaczej odsprzedawanie subdomen było by niemożliwe.

Radzę pogłębić swoją wiedzę - BAMBO, bo nadal wykazujesz się rażącą ignorancją co do rzekomego problemu, z którego na siłę chcesz zrobić sensację.

Jeszcze za vagla.pl:
Coraz głośniej mówi się o potrzebie ujednolicenia nazw miejskich stron internetowych, jednak z drugiej strony mamy takie regulacje jak Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 17 maja 2002 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej. Rozporządzenie to stwierdza w § 3, m.in. że dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną Biuletynu posiadającą adres URL - www.bip.gov.pl. Problem w tym, że abonentem domeny, a tym samym zarządzającym subdomenami w domenie "gov.pl" jest Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk, zaś podmiotem zarządzającym rejestrem nazw internetowych w domenie ".pl" jest Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). W ten sposób akt normatywny nałożył de facto pewne obowiązki na te podmioty, przy czym jednocześnie prawodawca myli podstawowe pojęcia znane powszechnie przez aktywnie uczestniczących w tworzeniu zasobów internetowych i technicznych zasad działania Internetu.

1 1
ID:20014

Rambo a dla Ciebie BAMBO

Widzę że uważasz NASK za instytucję charytatywną... tak dali za darmo i pogłaskali po głowie co Ty pleciesz... można przecież odpłatnie zlecić NASKowi delegacje domeny i samemu ją utrzymywać właśnie z subdomenami których możesz stworzyć N ... (serwer DNS na własnym serwerze i pliki stref... dla Twojej informacji) przedrostki w pliku np.. www yyy bambo oraz np. palucki to odpowiednie wpisy w pliku stref DNS po czym dokleja sie domene główną wloclawek.pl (BTW co się uczepiłeś tego www???). Dobrze poczytasz to się doedukujesz. Jednak skoro tyle Wiesz to może odpowiesz o tym czy obecny prezydent opłacił za jak to napisałeś subdomenę... ODPOWIESZ?

1 1
ID:20025

zxxc

Nadal nie umiesz czytać :) Gdybyś był taki sprytny to byś sobie odpytał whois i sprawdził dane abonenta ;) I nie- nie można sobie robić w nieskończoność subdomen w domenach regionalnych za darmo, no chyba ze za każdą zapłacisz ;) I tak - NASK użycza domen miejskich oraz nazw własnych regionów instytucjom państwowym bezgotówkowo. Dotyczy to na 100% subdomen gov.pl ale i nazw miast i regionów które nie zostały wykupione lub zostały zwolnione :)

NAZWA DOMENY:
palucki.wloclawek.pl

id abonenta:
cal8679 (FIRMOWA)

serwery nazw:
ns2.cal.pl. [87.98.162.72]
ns1.cal.pl. [94.23.102.49]

utworzona:
2010.02.24 16:19:11

ostatnia modyfikacja:
2010.02.24 16:19:11

opcja:
nrak

ABONENT:

firma:
Rada Wojewódzka SLD Województwa Kujawsko

ulica:
ul. Kościuszki 12

miasto:
87-800 Włocławek

lokalizacja:
PL

telefon:
+48.544144200

ostatnia modyfikacja:
2010.02.19

Wynika z tego jasno kto zapłacił :]

0 0
ID:20085

Rambo a dla Ciebie BAMBO

Oczytałem whois JUŻ dawno ale ale... trzeba płacić NASKOWI pokaże Ci pewien przykład z bliska bo z Kowala. Kowal mógłby mieć domenę kowal.pl jednak gdy wpiszesz to w przeglądarkę to wyświetli Ci się firma zajmująca się kowalstwem, kowal natomiast ma domenę kowal.eu (taka sobie zorganizował). Idąc Twoim tokiem rozumowania owa firma nie miała prawa do wykupu ww domeny bo przysługuje miasteczku. No ale to takie akademickie dywagacje. PS strasznie lobbujesz naszemu prezydentowi...

0 0
ID:20088

zxxc

Tak i właśnie idąc przytoczonym przez Ciebie przykładem, w momencie w którym ów firma nie opłaci tej domeny przejmie ją NASK jako regionalną i za darmo udostępni miastu kowal jeśli ten o to wystąpi. W momencie, w którym zdecydowano o ujednoliceniu nazw miast w domenach niektóre były już zarejestrowane i stąd ta niekonsekwencja. To nie ja uczepiłem się bez wiedzy tej konkretnej domeny, tego konkretnego kandydata.

0 0
ID:20093

Rambo a dla Ciebie BAMBO

O wiedzy to mi nie pisz bo nie wiesz jaką mam. Przytoczę natomiast domeny INNYCH kandydatów, o których wcześniej napisałem, widać tam że mają pozakładane swoje xxxx.pl a NIE inaczej (bez kombinowania). Zadałem tylko pytanie o płatności z tym związane a Ciebie wyraźnie to ukąsiło... czy masz coś za kołnierzem...

0 0
ID:20112

zxxc

No tak, oczywiście - bo wykupienie ogólnodostępnej domeny regionalnej to odrazu taka kombinacja...

0 0
ID:20132


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA