Wojskowy Obóż Internowania zorganizowany w Chełmnie nad...

Wojskowy Obóż Internowania zorganizowany w Chełmnie nad Wisłą
w dniach 05.XI.1982 do 03.02.1983 roku w JW 16-36 był specyficznym obozem junty wojskowej generała Jaruzelskiego.
Umieszczano tu w celu odbycia "ćwiczeń" rezerwistów wskazanych przez SB a rekrutujących się ze struktur "Solidarnośći".Obóż otoczony był i pilnowany przez Żandarmerię Wojskową zaopatrzona w broń z ostrą amunicja.
Taki lager w mrożnej zimowej scenerii.
Wśród nazwisk kadry prowadzących "szkolenia" jedno z nich wymienione ze stopnia,imienia i nazwiska intryguje.
Zbieżność nazwiska.Prędzej dałbym się powiesić.

20 komentarzy

Pytanie

Potwierdzam -jedndnostka w Świeciu n Wsłą ( Szkoła Wojsk Łączności ) ,a właściwie jej ,,aktyw ''plityczny(dysponuję nazwiskami tych ,,aktywistów'' szkolonych w Akademii Politycznej w Wa-wie i w Moskwie) sprawował nadzór,, ideologiczny'' nad obozem w Chełmnie . Najgorsze jest to ,że nie tak dawno będąc w Świeciu mój kuzyn ,który tam (w stanie wojennym) odbywał zas. sł. wojskową, spotkał jednego z tych,, ideologów '' na ulicy .Politruk zapuścił teraz wąsy ....i jeździ terenówką .

2 2
ID:23442

IP

Prawdziwy obóz internowania Polaków przez Polaków był w Berezie Kartuskiej.Chełmno to jak by porównanie żłobka z uniwerkiem.

3 3
ID:23446

E=mc2

do cyklisty
....Czytając wiele komentów, widzę licznie twoje wypociny.
Czy ty jesteś skrzywdzony
Czy sąsiad na ciebie inaczej patrzył, albo może piersiata ciotka zbyt długo cie przytulała.
Raz jesteś antysemitą, raz antykomunistą, raz inżynier zeszłego ustroju którego nieboszczka źle, lub niedostatecznie wyedukowała, a innym razem jako razputin który pasterkę w katedrze odprawia.
żal mi cie.

3 4
ID:23460

IP

I co ,rura się zapchała.Grzybów brakło.Hahaha

1 1
ID:23462

dzonny_killer

@e=mc2 - z twoich jakże miernych słów wnioskuję, żeś człek prosty (i bardzo dobrze!). Dla ciebie trzeba być albo białym, albo czarnym, albo czerwonym. Widzisz... prawdziwe życie jest na tyle skomplikowane, że jestem w stanie zrozumieć Czcigodnego Cyklistę, który nie wali wulgaryzmów, nie wyzywa tylko dlatego, że ktoś jest komuchem, pisiorem, czy platfusem. Należy do tego (niestety) jakże mało licznego grona trzeźwo myślących i negujących rzeczy/sprawy złe i chwalących to, co dobre - niezależnie od opcji politycznej i koloru skóry.
Współczuję Imć Szui, któremu rura się zapchała - szkoda, że nie skonkretyzował o którą mu chodzi... jeśli w toalecie, to podam mu nr do fachowca hydraulika, a jeśli ma... zatwardzenie ;-) to odpowiedniego lekarza :))))
Pozdrawiam

3 0
ID:23491

Maro

W dup z ta solidarnością. Ich zamierzenia w walce o wolność i demokrację, doprowadziły do tego, że dziś wielu żyje z dnia na dzień pomimo chęci i potrzeby pracy. Niech sobie ta wolność w dupe wsadzą!!! A sama solidarność ma to wszystko gdzieś, a zajmuje się tylko polityką i wspireniem porąbanego pis, co nie ma już nic wspólnego z działalnościa dla tych co ciężko pracują. I w r... sobie wstawcie teksty o trza było się uczyc. Ta cała rewolucja tylko potwierdza to że polacy to dziwny naród. Sam walczył o to by dziś być pod pręgieżem.

1 1
ID:23493

Pytanie

Do IP -skoro koniecznie chcesz być oryginalny , to zablyśnij wiedzą ,a nie tak jak dotychczas ,co komentarz to między literami źdźbła łodyg zbożowych sterczą .A język polski jest tak bogaty ,że nie trzeba ciagle w tym samym tonie ...więcej elegancji .....święta nadchodzą ....

1 0
ID:23500

doMar

Jaka solidarno jaki koci?? Co drugi agent lub TW, wszyscy zostalimy zrobieni jak dzieci. Wielka bya rado ze zmiany ustroju, tylko mao kto zauway, e wszystko byo zrobione zgodnie z zaoeniami czerwonej zarazy. Pozdrawiam

3 0
ID:23502

IP

dzonny_killer
A ty uważasz ,ze kim jesteś.Dla mnie tylko tym, co na końcu z tej rury wyleci.Hahaha

1 2
ID:23516

dzonny_killer

kim jestem? jestem antyczerwona zmora, jestem upierdliwcem obnazajacym "zlo" tkwiace zarowno wsrod poskomuchow, jak i kleru, jestem przesmiewca bubli donalda pluska i bronka mukomorka... jestem niewzruszony na wszelkie guano, ktore jednostki tobie podobne probuja na mnie wylewac... (Imc Szujo tak do konca glupi i zly nie jestes, wiec nie rozumiem Twojego wyboru - pozy pozera na ktorego usilnie sie robisz)... :-)

3 1
ID:23528

cyklista

Szanowny Dzonny -Killer.
W swojej wypowiedzi i określeniu się kim jesteś zawarłeś jednocześnie odpowiedż dla Jego Szujowatości oraz E=mc2 ,którzy podobne pytanie zadawali mnie.
Pozdrawiam.

2 1
ID:23536

IP

dzonny_killer
Szanowny *bumie* jak sam napisałeś ,że nie rozumiesz ,to się nie dziw ,że i inni też mogą ciebie nie rozumieć.Masz bardzo specyficzny styl pisania.Bym zapomniał dodać ,że nieźle głupa palisz.

1 2
ID:23553

IP

~Pytanie | Jak możesz wymagać więcej elegancji jak sam w gumiakach chodzisz.

1 1
ID:23555

Pytanie

Do IP -mierzysz innych swoją miarą ,oby oni nią nie zmierzyli Ciebie .Widac też ,że dużo wagarowłeś na lekcjach ojczystego języka i to już dla Ciebie jest nie do nadrobienia .....

2 0
ID:23578

szuja

~Pytanie | 9 godzin temu
Ale rozróżniam białe i czarne.Boli??????????Hahaha

0 2
ID:23582

dzonny_killer

@szuja - nieco gorzej z czerwonym :p

2 0
ID:23594

szuja

@killer -odpowiem ci ,że najbardziej pasjonuje mnie zgranie koloru oczu posła z kolorem właśnie czerwonym.POwstają naprawdę przepiękne wybuchowe granaty.Hahaha

1 0
ID:23605

dzonny_killer

a po wszystkim i tak robią nas na szaro :p

1 0
ID:23607

Ada

Moze przestaniecie majaczyc? Zapomnieliscie ze jestesmy slugusami USA i wykonywalismy torturowanie obcych nam ludzi w tajnych wiezieniach bez zadnych dowodow Otrzasnijcie sie wreszcie i popatrzecie co teraz robi sie. Mafie rzadza naszym krajem, ten ma racje co ma forse, Zaklady wykupowane za bezcen i likwidowane, kolej nie funkcjonuje, woda zalewa kraj ze wzgledu na niedbalstwo rzadu, ludzie nie moga leczyc sie. Przestance zajmowac sie legendami i odwracac uwage od rzeczy istotnych.

0 1
ID:24837

dzonny_killer

nie wiem @ado, czyim jesteś sługusem, bo ja niczyim... sam sobie jestem panem :p
A masz dowody na te tortury? jeśli tak to je przedstaw, no chyba, że jesteś pokroju leppera, który widział UFO w Klewkach :p
Co do zakładów, czy kolei - jest efekt ponad pół wieku prl... ot kostka domina wreszcie się rozpędziła... a jak podrążysz, to się dowiesz, że w większości przypadków "dowodzili" nimi ludzie ze starych czerwonych układów...
Woda zalewa kraj z powodu niedbalstwa wszystkich rządów oraz nieprzewidywalności matki natury...
Służba zdrowia jest w fatalnym stanie... ale może gdyby starsi ludzie nie zajmowali często czasu wyłącznie na pogaduszki to byłoby inaczej? (z góry przepraszam naprawdę chorych).

1 0
ID:24849


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA