powiedzcie mi czy na Kujawach obowiazuje nazwa "chrusciki"...

powiedzcie mi czy na Kujawach obowiazuje nazwa "chrusciki" czy "faworki"?Chodzi o zaklad! Ja stawiam na faworki kumpel chrusciki i skrzynka piwa jest do wziecia...

9 komentarzy

szuja

Ja pamiętam ,że babcia zawsze mówiła chruściki.

0 0
ID:25909

anty

również stawiam na chruściki (:

0 0
ID:25910

pinokio

u mnie raz mowia faworki raz chrusciki ale sa pyszne> No z tego co widac to kumpel ma piwo.... a my???

0 0
ID:25911

seniorka

Cos wydaje mnie sie ze przegrasz Tangensie bo raczej chrusciki a moze zapytac jakiegos etnografa? hej hej jest ktos taki ? A piwo jakiej marki? Lubie Hainekenna tak chyba to sie pisze? Zycze wygranej.

0 0
ID:25914

dzonny_killer

@seniorko... lubisz Heinekena, a nie wiesz jak się to prawidłowo pisze??? a gdzie zamiłowanie do prawidłowości języka polskiego? wybacz zaczepki, ale po Twoich wywodach o "polskich znakach" jakbyś przestała się starać :o

Jako rodowity Kujawiak spotykałem się z obiema nazwami, jednak zdecydowanie częściej padały... chruściki :)))

0 0
ID:25926

sportowiec

W okolicach Brześcia mówiło się chruściki.

0 0
ID:25935

Solejukowa

Hmmm, ja też na Kujawianka ale u mnie w domu zawsze mówiono faworki :)

0 0
ID:25938

seniorka

dzonny... nie przeczytales jednak o co w tej "nagonce" chodzilo i temat sie "razmyl" Chyba bylo o tym iz Polacy nie gesi .... i o tym ze zbyt ochoczo uzywamy wyrazow obcych z naciskiem na angielski i o tym ze JEST taka ustawa o ochronie jezyka polskiego w przestrzeni publiczne! Nacisk na USTAWA i ze nie ma reakcji na te "SALE' "car" itp. Nie moja wina ze na m eritum nie zwrocono uwagi tylko zaczeto czepiac sie "ogonkow" i mojej klawiatury? TO tak w skrocie. A co do husarow masz racje moj blad a temat byl rzucony ot tak dla pobudzenia wyobrazni i to bylo moim celem> Rownie dobrze moga to byc skrzydla aniola zalezy to kto jaka ma wyobraznie. Dzieki za pouczenia juz wiem ze nie nalezysz do tych ktorzy biora cos na tzw "luzie" Na marginesie to historia jest moim hobby> A co do nazwy piwa no coz moglam spojrzec na etykiete.. ech ten pospiech ! I jeszcze cos nie czuje sie urazona.....wrecz przeciwnie schlebia mi ze jestem"czytana" Pozdrawiam

0 0
ID:25944

tangens

no tak przegrana moja niestety ale kumpel w porzo skrzynka na pol i to jest istotne!!!!!!! Piwo warka niestety. dzieki za udzial ! Mama w sobote obiecala zrobic CRUSCIKI.

1 0
ID:25945


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA