Szanowny Panie były wiceprezydecie miasta Włocławka...

Szanowny Panie były wiceprezydecie miasta Włocławka Arkadiuszu Horonziak.
Oglądając Pańska wypowiedż w CW a dotyczącą spraw związanych z budownictwem -inwestycjami, remontami,rewitalizacją prowadzonymi przez Urząd Miejski we Włocławku pomimo różnic wynikających z politycznych przekonań jestem gotów w imię współnych działań na rzecz Włocławka przygotowywać pod wzgledem merytorycznym a w szczegółności prawnym -Prawo Budowlane bezinteresownie (bez żadnych zobowiązań finansowych) oraz in cognito (ja nazywam to przekornie in koguto) wspomóc Pańskie działania w tej kwestii.

Mniemam,że moje doświadczenie zawodowe w tym działalność w zakresie przygotowania inwestycji,projektowanu i wykonawstwie oraz pełnienia przez 18 lat funkcji biegłego sądowego d/s budownictwa da Panu pełną gwarancję rzetelnego
i uczciwego przygotowania materiałów związanych z interesującymi Pana problemami związanymi ze sferą budownictwa.

Jestem przekonany,że żaden mecenas wystepujący na sali sądowej nie jest w stanie prawnie przeważyć szalę zwycięstwa na swoją stronę.Wiem to z doświadczenia,że żaden prawnik nie specjalizuje się w sprawach budowlanych i to nie tylko dotyczących Prawa Budowlanego ale przede wszystkim dotyvczących pojęć nazewnictwa w budownictwie.
W mojej 18-to letniej pracy jako biegłego nie było takiej sprawy ,aby zbyt agresywnego mecenasa nie usadzić "w kącie" i dotyczy to również "biegłych sądowych" z przypadku nawet kiedy występowali w dwuosobowym składzie.
Zatem pozostaje ruch z Pańskiej strony.
Z poważaniem cykluś.

20 komentarzy

recenapoklad

Jezeli checi sa to trza brac.
Napisz Panie Cyklus
MAIL: [email protected]

1 3
ID:28306

wadera

Idziemy na wojnę?

2 2
ID:28310

Zibi

Cykluś jesli byłbyś taki dobry i taki fachowy to byś nie miał czasu na pisanie tych bzdur na tym forum. Dodatkowo oferowanie pomocy Choronziakom to istne zuchalterstwo i prostytucja razem wzięte.

7 6
ID:28311

LALA20

Żeby Pan . były wiceprezydent miasta Włocławek miał więcej takich jak Pan Cykluś Mądrych i patrzących obiektywnie na poczynania p. paluckiego i jego ekipy , to Włocławek nie byłby takim zaniedbałym i zapyziałym miasteczkiem prowincjonalnym, no ale cóż można się spodziewać, gdy w naszym mieście ostali w większej części emeryci , którzy to poszli głosować na sld, bo tak zostali wychowani (na zatwardziałych komuchów), a młodzieży ok.30. i po , jak na lekarstwo szukać we Włocławku .I ot cała zagadka zaistniałego bez KRÓLEWIA w urzędzie miasta i w spółkach podlegających prezydentowi.

5 5
ID:28312

Włocławianiuuuniuś

Gest chwalebny, szacuneczek Cyklusiu.
Zibi, znając mentalność tak zwanych przez ciebie fachowców wyedukowanych na liczeniu pieniędzy to są oni jeszcze na poziomie małpiatek, tzn mieć co zjeść. Natomiast siane zgorszenie podpowiada mi że tyłeczek masz zawsze wypięty na każdą okazje dla naszej władzy.

7 4
ID:28313

cykluś

Niestety Szanowny Zibi.Przebywanie na chorobowym(choroba nowotworowa) pozwala na sporzytkowanie czasu na właśnie pomoc.Co do fachowości to mam Twoja ocenę w głębokim poważaniu (tak troche niegrzecznie).

Pomimo Czcigodny wielu znajomości wśród byłych lub obecnych Radnych Miejskich ,Urzędników Magistratu lub znajomości w instytucjach państwowych nigdy nie korzystałem z jakiegokolwiek poparcia tychże osób.Zracji właśnie wykonywania zawodu musiałęm byc niezależny np.od firm budowlanych (nie utrzymywałęm żadnych kontaktó aby nie zostać posądzonym na sali sądowej o stronniczość.
Bo tak naprawdę wydając opinie sądową poprzez jej obiektywna ocene wobec parawa budowlanego lu odpowiednich Polskich Norm Budowlanych nrażasz się kolegom z branży.
Dlatego nigdy sie za przysłowiowe srebrniki nie sprzedałem.
I mam gdzieś opinię ,że jestem niedostepny.Jestem natomast zadowolony,że wielu osobom pomogłem.Jestem zadowolony,że np.prof.prawa międzynarodowego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika zwrócił się swego czasu do mnie o pomoc.
Wielokrotnie współpracowałęm z prokuratorami różnych miat,którzy prosili o opracowania opinii.
I to by było na tyle.
Z szacunkiem cykluś.

7 7
ID:28318

dzonny_killer

Szanowny Cyklisto! Targają mną dylematy po Twej jakże szlachetnej wypowiedzi. Otóż z jednej strony słowa uznania Ci się należą za chęci i altruizm... jednak z drugiej strony oferowanie pomocy niedawnemu wielbicielowi i współpracownikowi karminowego prezia, występującemu obecnie przeciwko swojemu byłemu "guru" jest cokolwiek niezrozumiałe dla mnie... Gdybyś zechciał wesprzeć którąś z opozycji (nie mówię o krut-kiej pani) to byłoby dla mnie oczywiste i jak najbardziej stosowne, ale "tego" pana??? Jedynym wytłumaczeniem dla mnie jest stare hasło "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem"... Tak czy siak... dokop burakom...

6 4
ID:28321

cykluś

Czcigodny Dzonny Killerze. Nie widzę żadnego problemu z pomocą dla jak to nazywasz opozycji.Trochę zdegustowany jestem postawą PiS-owskich radnych ze względu na ich nieco zadufanie w siebie.Troche tacy wszechwiedzący.
Budownictwo to nie tylko wykonywanie przeze mnie zawodu. To dla mnie pasja, hobby,to jest jednocześnie zabawa.Pracowałem swego czasu w jednym z Powiatowych Inspektoratów Nadzoru Budowlanego ale niestety ciągnie wilka do lasu czyli na budowę.Czas tracić na siedzenie za biurkiem i wypisywanie druczkow to nie dla mnie.Jako "policjant" budowlany zamiast wypisywać mandaty za naruszenie Prawa Budowlanego instruowałem nieszczęśnikó jak wybrnąć z ich sytuacji w której się znależli.
Po prostu nie nadawałem sie do tego i zrezygnowałęm z pracy.Nie pasjonowało mnie bycie jednym z wicedyrektorów (ewenementem w 1988 roku było aby zastępca był niepartyjny.Sekretarz PZPR namawiał mnie do wstapienia do towarzyszy.Nic z tego złożyłem rezygnacje i odszedłem z firmy)pewnej firmy w jednej z Gmin .Niestety znó oddalanie sie od czystego budownictwa czyli wykonawsta.
Świerze powietrze, Kontakt z pracownikami wykonującymi parce budowlane a na zakończenie tradycyjna wiecha i kielich wódki to kwintesencja mojego zawodu.
W roku 1994 zostałęm wybrany w drodze konkursu na zastępcę prezesa d/s technicznych pewnej Spółdzielni Mieszkaniowej..Choć na króko to zrobiłęm dobrą roboę doprowadzając do zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia i usunięcia zaróno starego zarządu jak i rady nadzorczej.
Wystarczyło cyklusiowi 3 miesiące na sprawdzenie dokumentacji i wykryciu nieprawidłowośći.
I to by było na tyle z życiorysu zawodowego cyklusia.
QA zatem nic nie stoi na przeszkodzie aby wspomóc opozycje.
Pozdrawiam Szanownych internautów..

5 4
ID:28325

ananas

epatujesz gościu, wszystkich wokół swoją chorobą nowotworową..szanowny..wielce zresztą...nie lepiej poszukać porady u dobrego psychologa?...być może poradzi Tobie, jak przetrwać trudne dni?.....co za pretensjonalny nick..."cykluś"...grasz na uczuciach....niepięknie postępujesz...CYKLUŚ...aha...SZANOWNY..CYKLUŚ..

6 7
ID:28327

cykluś

Ananas. Gościem to możesz nazywac równych Tobie..kumpli spod budki z piwem,znajomych, kolegów.Skoro nie mogę sie zarejestrować jako cyklista ani wpisywać po tym nickiem to uzywam nicka cykluś.Równie dobrze mogłęś wybrac nick pomidor lun kartofel-tak z polsa a nie szukać nazw zagranicznych bylin.

3 3
ID:28334

cykluś

Wasza Czcigodna Szujowatość.Mogą mnie pocałować w czubek nosa.Co mogą mi zrobić -odebrać dyplom,zabrać uprawnienia,pozbawić obywatelstwa.
Nie pracuję na państwowej posadzie lecz w prywatnej firmie.
Co najwyżej mogą nasłać na mnie zbirów.
Zatem pozdrawiam Szanownego Szuję.

4 3
ID:28336

ananas

cykluś... przemądrzały narcyzie....".kumpli spod budki z piwem"..powiadasz...śmieszny gościu...żal mi ciebie, potrafisz tylko miauczeć na forum czekając na wyrazy współczucia....co za sierota...

3 7
ID:28339

dzonny_killer

@Ananas... weź się chłopie przejdź na bulwar i wyluzuj... Sapiesz do innych bez powodu... ani Szanowny Cyklista się ciebie wcześniej nie czepiał, ani innych nie obrażał... Jeśli choroba Cyklisty nie sprawia na tobie żadnego wrażenia, to nie pozostaje nic innego, jak życzyć ci, aby nigdy tobie i twojej rodzinie nic takiego nie przydarzyło się...

Szanowny Cyklisto... nie schodź z pewnego poziomu, przez siebie wyznaczonego... W polemiki wdawaj się, ale z kulturalnymi ludźmi... resztę olej, szkoda Twojego zdrowia... Co do "zbirów" to już gdzieś słyszałem, że w zasadzie tylko w ten sposób mogą próbować uciszyć przeciwników...

Czyżby Szuja przechodził przeobrażenie...? :p

3 2
ID:28342

killer

Horonziak chory a w WC tak dobrze wyglądał. Może ktoś zainteresuje się jego chorobą.

5 1
ID:28345

szuja

dzonny_killer. Przekonania nie zawsze są zgodne z wyobrażeniami a z tym co robią inni ,w brew temu co powinni robić, potęguje wstręt do takich pawianów .Ty masz serce czerwone i z przodu a pawiany tylko dope maja czerwoną.Te " twoje" niby komuszki maja tyle wspólnego z komunizmem czy też socjalizmem co np. Romaszewski z kapitalizmem i ideami solidarności.Temu ostatniemu coś się pomieszało jeszcze na studiach w Moskwie a tym ostatnim jak Pałucki,Wawrzonkowski,Muszalik ,Wojciechowski itd. z klerem i serem.
Ja się już dawno przeobraziłem i wiem ,ze wszyscy bardzo,ale to bardzo tkwią głęboko w PJN i jest to jedyna i słuszna partyjka.Hahaha

1 2
ID:28348

ananas

dzonny_killer ...aaa..sorki..SZANOWNY dzonny_killer, tak na przyszłość..ananas ..małą literą poproszę....twoja opinia o czymkolwiek dokładnie mi lotto skoro potrafisz SZANOWNY cwaniaczku kpić z inicjatywy MZOZ-u odnośnie terapii uzależnień, a jednocześnie, hipokryto, płakać nad WIELCE SZANOWNYM CYKLUSIEM. To małe kółeczko wspólnej adoracji SZANOWNYCH pytań, killerów, kaloryferów, cykusiów srusiów, zawłaszczyło sobie to forum, głosząc jedynie słuszne racje....śmiech na sali..

5 3
ID:28349

Denat

Ale Horonziak się błaźni. Panie Arkadiuszu wstydu sobie i rodzinie Pan oszczędź !!!

4 1
ID:28355

LALA20

Denat-Ty głosu nie masz, bo nie żyjesz- chyba coś ci się .... z tym życiem!?Nieżywi są w innym świecie, więc się nie wychylaj poza niego, bo może inne duchy cię pokażą za to ! UWAŻAJ!!!

3 1
ID:28369

Odp dla "Cyklusia"

Szanowny "Cyklusiu" ma Pan na myśli prof.dr hab. Janusza Symonidesa? Miałem taki przedmiot (prawo mięzynarodowe)na studiach.. Samo prawo międzynarodowe jeszcze jest do przełknięcia ale prawo współnotowe UE jest prawdziwą "kobyłą" . Życzę zdrowia i pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym. Marek

1 1
ID:28387

cykluś

Szanowny Marku odszukalem wizytówkę otrzymaną od owego profesora.Był nim prof.dr hab Eugeniusz Kowalewski z Katedry Prawa Międzynarodowego.Gabinet mieścił się na parterze popularnej "harmonijki".
Rownież pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

1 1
ID:28390


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA