Słyszeliście - w okolicy 3-go Maja pojawia się coraz...

Słyszeliście - w okolicy 3-go Maja pojawia się coraz więcej osobników rozsiewających zapach czosnku .POdobno ma to związek z rewitalizacją śródmieścia . Może powiedzenie ,,wasze ulice ,nasze kamienice'', które często przytaczają nasi dziadkowie POnownie stanie się faktem ? A gęsina POnownie będzie sprzedawabna w koszernych sklepikach ?

15 komentarzy

wolf

Ja,owszem zauważam,ale coraz więcej (niestety) osobników płci obojga rozsiewających zapach (?) niemytych ciał,smród tanich papierosów i wpółprzetrawionej gorzały w kompozycji z odorem dochodzącym z zaszczanych bram.Przykre to , ale prawdziwe.

9 5
ID:28460

cykluś

Ostatnio bedąć w Ciechocinku (nie jako kuracjusz ale obowiązki zawodowe) daje się słyszeć na głównych ulicach hebrajszczyznę z mieszananiną w jidisz.
Brak tylko hasydó w hałatach.
Ale ich główna mekką jeszt Leżajski.
Opowiadała mi ciotka jak przed wojna dałą kotleta schabowego małemu Żydkowi,który ten ze smakiem nie wiedząc ,że to niekoszerne a wręcz zakazane pałaszował i jak Żydówka lamentowała z tego powodu.
Jeszcze tylko na balkonach kucki (szałasy z okazji święta sukkot)
Pozdrawiam rdzennych Polaków.

8 4
ID:28463

dzonny_killer

Wiele rozumiem (a przynajmniej próbuję), ale kampania się jeszcze nie zaczęła... ale czy Ty Pytanie nie uważasz, że większym zagrożeniem dla Polski jest czarno-czerwona koalicja?
A Wolf ma rację i tyle...

5 3
ID:28465

sportowiec

A ja jako czysty Aryjczyk powiem Ci @Pytanie, że gówno mnie obchodzi czy kamienica jest Żyda, Niemca czy Chińczyka. Chcę aby była zadbana, by z jej bramy nie capało moczem, a zimą chodnik przed nią był odśnieżony. I porzuć mój drogi te komusze zapędy, aby problemy socjalne mieszkańców były tak jak za czasów nieboszczki PRL rozwiazywane kosztem właścicieli domów. Mieszkanie w dużym lokalu na reprezentacyjnej ulicy MUSI duzo kosztować. W takich mieszkaniach mogą mieszkać tylki CI, których na to stać. Komuna odwróciła to do góry niogami i ul. 3 Maja wygląda jak wygląda. Muszę Cię zmartwić. Smród jaki tam panuje jest nie do przezwycięzenia nawet czosnkiem! I próżne nasze plany, że ktoś przyjdzie i za WŁASNE DUŻE pieniądze zrobi tam porządek. Tamtejszy syf będze wieczny. Swoją drogą szkoda, że te kilkanaście milionów wydanych na ukamienowanie Zielonego Rynku nie wydano na pozyskanie 100 lub wiecej LOKALI SOCJALNYCH do których można by było przeflancować patologię z części sródmieścia, a uwolnione od tego brzemienia kamienice oddać, sprzedać bądź wyburzyć i zacząć rzeczywiście rewitalizować śródmieście.

9 3
ID:28467

negocjator

a ja myślałem że w cywilizowanych miastach na świecie powinny w centrum być najładniejsze lokale , mieszkać powinni ludzie na poziomie ,a nie degeneraci pędzący wódę na melinach ! przecież wszędzie na starówkach miast mieszkają osoby najbogatsze , najbardziej sytuowane i te kamienice są zadbane ładne , czyste , nie ma srania po krzakach i oddawania moczu w bramach ! dlaczego we Włocławku rządzący wpakowali najuboższych do kamienic które powinny być wizytówką miasta ?! przecież tam nikt o nic nie dba ... tam jest jak w Czeczenii ... spokojnie można by było tam iść z kamerą i nagrać jakiś film wojenny ...

4 0
ID:28469

ben Jakov

Drogi pytający, jeśli coś się komuś kiedyś zabrało trzeba oddać. I to w zasadzie byłoby na tyle, gdyby nie Twój antysemityzm. A to ostatnie jest chorobą nieuleczalną i nie przeszkadza antysemitom to, że modlą sie do Żyda, którego mają zaBoga i do Jego Matki, podobno Królowej Polski.

3 6
ID:28475

Pytanie

Ben Jakov -antysemityzm zasadniczo rożni się od bezczelności żydów w ,,pozyskiwaniu'' majątku narodowego Polski .Przykładów na podstawianie ,,spadkobierców'' można mnożyć na kopy (przykład koronny z Poznania ) .A we Włocławku zanosi sie na podobną akcję -poczekać aż wyremontują i zgłosic się jako spadkobierca -to pachnie czosnkiem na odległość ...takich ,,Szewaków , Rozencwajgów Blumsztajnów '' pojawia się sporo i dlatego powinno się o tym pisać -nie sądzicie ?

6 2
ID:28480

dzonny_killer

a co przyjdzie po "PISaniu"? samo "PISanie" nic nie da... trzeba działać :p

0 0
ID:28488

zbuntowany_kaloryfer

Nieważne z jakiego sklepiku będzie owa gęś Szanowna Pytanie. Upiecz ją kobieto - chętnie podjem.

2 1
ID:28493

wolf

Cykluś,jako rdzenny Polak proszę cię,zainstaluj sobie program,który automatycznie będzie poprawiał twoje "byki" , bo aż oczy bolą... Nie przystoi prawdziwemu Polakowi tak kalać ojczysty język. ;-)

1 2
ID:28495

zbuntowany_kaloryfer

Wolf, skoro sugerujesz innym poprawę stylu... cóż bądź uprzejmy stosować spację po przecinku. Bo też mnie oczy bolą od takiego kalania języka ojczystego;))

4 1
ID:28498

wolf

Kaloryferze, tu nie chodzi o styl, ale o ortografię...Styl to inna para kaloszy.Pozdrawiam !

1 0
ID:28499

dzonny_killer

Otóż Wolfie nie do końca... na poprawną polszczyznę składa się zarówno ortografia, jak i styl... a Kaloryfer mówił Ci o interpunkcji... :p

2 1
ID:28500

Pytanie

I właśnie w taki sposób odwraca sie uwagę Polaków od tematów zasadniczych - np. teraz musimy wybrać czy jesteśmy za Ślązakami czy Kaszubami , a banda z wiejskiej cieszy się ,że POnownie udało się nas nabrać ....naiwnych ...a czosnek jest coraz bliżej ....

4 1
ID:28506

cykluś

Otóż Szanowny Wolfie ortografia jest moją słabą strona.Czyż nie mogę być ułomny w tej jednej kwestii języka polskiego.Czy truteń o umyśle ścisłym nie ma prawa do błędów ortograficznych ?

2 1
ID:28510


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA