Zapraszam inteligentne osoby do zapoznania się z tym...

Zapraszam inteligentne osoby do zapoznania się z tym filmem.Być może wyjaśni wam niektóre kwestie.Być może też pojawią się nowe pytania.Ale skoro podobno jesteśmy organizmami myślącymi świadomie to sami będziemy potrafili ocenić.Pozdrawiam.

3 komentarze

Zibi

Interesuje mnie nasza przyszłość z wielu powodów, jednim z nich są moje dzieci. Filmik jest tylko w części materiałem do dyskusji, gdyż nie analizuje pełnego zagadnienia. Ludzie żyjący na Ziemii z chęcią chcieli by być bardziej ekologiczni ale niestety istniejąca biurokracja i obecny system gospodarki globalnej na to nie pozwala. Problemem są decydencji, którzy zmieniają tylko stołki i nie są w stanie zmienić niczego gdyż przy każdej istotnej zmianie oni powinni stracić stołki. Problem leży w np. instytucjach: IMF, EU, WB, NATO, G-7, Fed.,. Al Gore nakręcił filmik o ekologii i nagłośnił problem ocieplenia, lecz nic z tego nie wynika, jedynie Unia się w to bawi z tragicznymi dla nas (Polski) skutkami. Ostatnio uchwalono tzw. benchmark gazowy, który dyskryminuje taki kraj jak Polska (97% energii z węgla). Od 2013 koszty energii elektrycznej wzrosną o ok 75% w Polsce, to samo będzie z ciepłem. Ludzie ci sami będą decydować a my będziemy jedynie za to płacić. Sam nie wiem co lepsze, czy terror ekologiczny czy kolejna tradycyjna wojenka aby zmienić system zarządzaia Światem. To jest problem, który bieżąca konsumpcja i zadowolenie z egzystencji całkowicie przesłania przeciętnym lodziom. Żyjemy w ciekawych czasach.

4 1
ID:28823

Zibi

Polecam ostatni oskarowy dokument - Inside Job, właśnie ostatnio ukazał się na chomiku z lektorem ;-)

3 1
ID:28824

ananas

uffff...jakie szczęście, że nie jestem inteligentny..

0 3
ID:28828


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA