PO weźcie się z robotę ale nie w rządzie tylko za...

PO weźcie się z robotę ale nie w rządzie tylko za łopatę. Miała być druga Irlandia a jest druga Etiopia. Wszędzie drożyzna

11 komentarzy

Pytanie

Faktycznie ,Irlania jakby ,,zniknęła ''z ust ,,złotoustego wilczoocznego'' POPlitykiera ,terz weszły nowe metody ogłupiania przedwyborczego -tylko ,czy POnownie damy sie ogłupić ,,wizjami luksusów na ktore zasługujemy''?

6 5
ID:29282

negocjator

ja na PO nie zagłosuję ! wole komuchów niż tych kradziei z PO

6 6
ID:29287

zbuntowany_kaloryfer

Wybacz polka, ale albo napisałaś to pod wpływem emocji po powrocie z zakupów, albo bredzisz. Pomyśl o tym, że to, co Ty zjadasz w ciągu dnia przeciętnemu Etiopczykowi musi pewnie wystarczyć na dziesięć. O zużyciu wody już nie wspomnę.
Masz Net - poczytaj sobie o poziomie życia (qfa, w zasadzie to wegetacji) w takich krajach jak Etiopia. Może wtedy przestaniesz używać takich nietrafnych porównań.

7 7
ID:29290

zbuntowany_kaloryfer

I jeszcze uzupełniając poprzedni wpis, polecam wszystkim zainteresowanym m. in. kwestią wzrostu cen żywności w Polsce i na świecie, ten oto kapitalny artykuł:
http://www.national-geographic.pl/artykuly/pokaz/koniec-obfitosci/

6 5
ID:29292

szuja

@kaloryfer.Miałem możliwość rozmawiać niedawno z Polką zamieszkałą w Etiopii i śmiała się w nos z panującej opinii o tym kraju.U nas są sami pijacy?????????/

7 4
ID:29296

Pytanie

Kaloryferku ,jeśli to ironia to brawo , ale jeśli tak naprawdę myślisz to jest to myślenie jak na szkoleniu ,,narybku '' ZMS pokazanym w jednym z Polskich filmów o minionej epoce .Podobne programy szkolenia były stosowane w armii -,,patrzcie tam jest bieda ,j oni jedzą same kartofle ,a my kartofle z ...łupiną ''

6 5
ID:29307

zbuntowany_kaloryfer

Pytanie miła, a czy te fotografie to sam sobie wygenerowałem w photosopie, czy moze są to ujęcia tamtejszej potwornej rzeczywistości??
http://www.google.pl/search?q=g%C5%82%C3%B3d+w+Etiopii&hl=pl&client=firefox-a&hs=asU&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=ivns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=EAG8TcnHIsvJswbopKGIBg&ved=0CCkQsAQ&biw=1015&bih=533
A ten art. to może też materiał szkoleniowy dla "narybku ZMS"? http://wiadomosci.ngo.pl/x/245009
Ale Wy ludzie selektywnie traktujecie fakty. Pogratulować filtrów;)). Widzisz Pytanie - rozumiem Twoje stanowisko w tej kwestii... DOSKONALE rozumiem. Gdybyś przyznała otwarcie, że dostrzegasz i przeraża Cię rozmiar nędzy i potwornego głodu w Etiopii, to tym samym nigdy więcej nie wypadałoby Ci wypisywać bredni o umierających z głodu w Polsce itp. absurdów. Bo gdybyś napisała, to już ostatecznie potwierdziłabyś, że jesteś... że jesteś hmmm... całkowicie niepoważna;]]]]]]]]]]]]]]

@szuja, może znajoma jest "przyjaciółką" ministra albo jakiegoś lokalnego kacyka? A może prowadzi tam interesy. I też ma dobre filtry?
Aha - na 99,99999999% zakładam, że nie masz żadnej znajomej z Etiopii. Prędzej uwierzę, że masz skrzela niż ową znajomą;). Wybacz... ale osobiście odnoszę wrażenie, że tego typu znajomości to nie Twoja liga. Tak jak pamiętne "kiedy wracałem z teatru";))) Wtedy to się mało nie posmarkałem ze śmiechu;)). Znajomi z byłej NRD? Ok. to jestem w stanie kupić i zaakceptować bez zdziwienia.
Stawiam tezę, że opinia hipotetycznej "Znajomej z Etiopii" potrzebna Ci była jako wygodna "baza wypadowa" do ataków na sytuację w Polsce (sytuacja podobna jak w przypadku wpisu uroczej Pytanie). No i wsio - po co komplikować?;)))

6 6
ID:29337

szuja

@ zbuntowany. Nie mogę zrozumieć twojej filozofii.Wyobraź sobie ,że dość często mam do czynienia z ludźmi przebywającymi w różnych krajach a zamieszkałymi przed tym we Włocławku. To ty żyjesz kol jeszcze w dobie PRL-u i NRD-e. hehe.I kto tu jest ze skrzelami.Znowu glony.

6 5
ID:29373

zbuntowany_kaloryfer

Widzisz Szanowny Szujo... oczywiście, że nie możesz zrozumieć. Wcale mnie to nie dziwi. Nie możesz nawet w niewielkim choćby stopniu ogarnąć elementarnych, najprostszych prawideł rządzących światem. Ba, masz nawet problem z "wyłapywaniem" niezbyt skomplikowanych aluzji. I Ty chciałbyś zrozumieć mnie..?;))). Może kiedyś Ci się to uda - nie wykluczam tego. Od czegoś musisz jednak zacząć ten bolesny;) proces: proponuję na serio potraktować lekturę "Słownika poprawnej polszczyzny";))).

6 5
ID:29376

szuja

@kaloryfer
Bardzo ładny pościk oczywiście pisany na okrętkę.Nic z niego nie wynika ale co mogłoby przecież wynikać.Twoja wiedza sięga zenitu .Żarty i aluzje są zaś tak zakamuflowane w swojej prostocie,że rzeczywiście trudno zauważyć czy to jest już absurd czy prostactwo.Proszę nie pij tyle piwa,żona będzie ci wierna.

1 6
ID:29402

Pytanie

Kaloryferku -kiedyś stawiano nam przykłady ,,radzieckich zdobyczy'' za wzór , tylko dzięki uporowi Polaków nie dlaiśmy się jako naród upodlić ze szczętem .Czy teraz gdy podobno Polska jest wolnym krajem mamy cieszyć się miernotą polityczną i intelektualna ,,naszych wybrańców'' powtarzając w kólko ,że inni mają jeszcze gorzej ? Jak mawiał Jan Pietrzak,, równa się do prymusa ,a nie do matoła ''-nie po to Polska weszła do Unii by tolerować biedę i wybierać miernoty polityczne -chyba się z tym zgodzisz ?

1 0
ID:29444


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA