Dostałem właśnie w prezencie..no właśnie,...

Dostałem właśnie w prezencie..no właśnie, książkę?..album?..monografię?.."Włocławek na starej fotografii". Luknąłem na twórcę.A.Winiarski. Ładne jaja, pomyślałem. Wstęp i "od autora", teksty nie najwyższych lotów tylko potwierdziły, że dobrze nie będzie. Ale przepiękne wydanie, na kapitalnie stylizowanym papierze, zachęcało do choćby przekartkowania. I wpadłem! Świetnie opracowany temat historycznie w połączeniu ze starymi zdjęciami daje niesamowity efekt. Jak w iluzjonie oglądamy, jak nasze miasto zmieniało się na przestrzeni wieków. Wszystkim skrzywionym na punkcie naszej małej ojczyzny polecam bez pudła. Jeśli ktoś ma możliwość równocześnie porównywać zawartość w/w z opracowaniem monograficznym A. Ginsberta z 1968 r., tym większą będzie miał frajdę..

15 komentarzy

szuja

Proszę a tak Winiarę dzonny sponiewierał!

3 3
ID:29445

zbuntowany_kaloryfer

A wg mnie (i wielu znajomych) to coś w rodzaju Wikipedii - tyle, że na papierze;). Nic więcej nie dodam, nie ma sensu irytować się na wieczór z powodu jakiegoś... aaa, szkoda słów. .

5 2
ID:29447

zbuntowany_kaloryfer

Dzonny miał świętą rację!!! Popieram w 100% i całym sercem!!

3 2
ID:29448

ananas

szuja, daj spokój tym razem.....daję słowo ananasowe, że warto obciążyć biblioteczkę tą cegiełką...

1 0
ID:29449

Benedykt

Przecież wszyscy wiedzą że wW.... wali plagiaty w 100 % a szczyci się jako wielki pisarz zapytajcie dr.Tomasza Dzikiego w mgnieniu oka powie wam który teks jest z której książki, są naprawdę lepsze wydania niż badziew W...., a jeszcze jedno owy pisarz niech poodaje materiały co niby pożyczył do pisania książek , bo niektórzy co mu zaufali owe swoje pamiątki oodali na straty

9 3
ID:29450

dzonny_killer

Szujo do mnie pijesz? podeślij mi jakiegoś linka, bo albo jest już późno, albo czegoś nie pamiętam... :p

2 2
ID:29451

Stacha

Winiara coś robi dla miasta a gdzie byli- są słynni doktorzy włocławscy?Dobrze,że jest Winiara i kocha to miasto-Album-książka o Włocławku jest naprawdę piękna -Brawo Winiara- ale masz dużo zawistnych i złośliwych włocławian.

4 4
ID:29454

szuja

@dzonny .Sklerozy nie mam i to wiem .Nie będę teraz przerzucał tony śmieci żeby hrabiemu wyszukać jego artykuł czy posty.Pisałem juz kilka razy do admina w sprawie wyszukiwarki ale odpowiedzi niet!

1 1
ID:29456

dzonny_killer

Cóż Panie Szujo... co prawda Szanowna Redakcja z wyszukiwarką się ociąga, ale w zastępstwie można wykorzystać nieśmiertelne gugelki :p Nie przypominam sobie siebie w kontekście tego autora, czy jego pozycji, dlatego tym chętniej chciałbym się dowiedzieć co mi Szujo zarzucasz, abym mógł się wybronić, bądź nie... Nie zachowuj się, jak populistyczni piewcy oskarżeń (wyimaginowanych?) tylko dla siania zamętu i obrażania kogokolwiek... Także dla przeciwnika należy mieć szacunek i wszelkie zastrzeżenia odpowiednio udokumentować... Przecież równie dobrze mógłbym jakąś szkalę na Ciebie napisać i mieć w głębokim poważaniu czy jest w niej choćby źdźbełko prawdy...

2 0
ID:29466

szuja

Przykro m i bardzo ale na próżno zmarnowałem godzinę .W Googlach nie jest takie proste znaleźć.Jeżeli nie poczuwasz się do winy a ja cie posądziłem i nie mogę udowodnić ,tu na forum odszczekuję to co napisałem.Mało potwierdzam ,że zawsze uważałeś W...... Andrzeja za artystę,historyka i pisarza oraz bardzo porządnego człowieka .Ale postaram się krok po kroku cofnąć pół roku.

0 0
ID:29471

dzonny_killer

Staraj się Waćpan... od niczego się nie odżegnuję, przyznaję jeno, żem sobie nie przypominam takiej wypowiedzi... dlatego też nie mogę potwierdzić, że uważam owego pana za "artystę, historyke... etc.", bo w TYM momencie nie kojarzę, abym kiedykolwiek wypowiadał się na jego temat... Jego nazwisko brzmi mi obco, stąd też moja prośba o udowodnienie mi zarzucanych słów... jeśli takowe istnieją gdzieś zapisane to zapoznam się z kontekstem i albo będę kajał się w pas, albo odniosę się do zarzutów...

1 0
ID:29488

...............

kolejna kryptoreklama........

Są ludzie którzy niejakiego Pana Winiarskiego znają od podstawówki i wiedzą jaki był jest i pewnie będzie.....

I wiedzą że na pierwszym miejscu jest towarzystwo wzajemnej adoracji i pieniążki a nie realne pokazanie historii Włocławka.....spytajcie jak "pomagał" i zarabiał na świętej pamięci Zagajewskim.

By nie naruszyć zasad etycznych napiszę tylko że nie lubię ludzi pokroju Pana Winiarskiego co niektórzy wiedzą dlaczego.

4 0
ID:29494

ananas

Ty jakiś tam wykropkowany.....zanim, z wrodzoną, jak widzę delikatnością zaczniesz imputować komuś niecne zamiary (kryptoreklama), naucz się czytać ze zrozumieniem. W którym miejscu choćby jednym słowem zająknąłem się hołubiąc autora ? I cytując ciebie, niestety tylko w okrojonej wersji..." by nie naruszyć zasad etycznych napiszę tylko że nie lubię ludzi pokroju".. wykropkowanych t...., mieszających sobie łapką pod płaszczykiem...pa..

1 1
ID:29504

.......

Panie Ananasie by kogoś oceniać trzeba mieć jakiś poziom kulturalnej i dyplomatycznej rozmowy.Nikt nie musi mnie lubić ale my się nie znamy więc bez wycieczek.

0 0
ID:29514

gość-88811`

Andrzej W. nie może być nazywany Pan to zwykły fałszerz, hochsztapler, krzywoprzysięzca, mistyfikator, pajęczarz, plagiator, szuler, wyłudzacz- wiem co napisałem bo tak zostałem potraktowany

Wszystkich którzy mają zamiar w jakikolwiek współpracować z tym typkiem o szczególną czujność !!

0 0
ID:85686


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA