Ciekawe informacje w telewizji na temat otwarcia unijnych ...

Ciekawe informacje w telewizji na temat otwarcia unijnych rynków pracy dla Polaków : ,,na Polaków czekają 4-krotnie większe zarobki ,opieka socjalna , medyczna ,specjalista może zarobić nawet 6-krotnie więcej niż w Polsce ''.......to w takim razie ZA CO MY(motłoch) W POLSCE PRACUJEMY ? Bo jak dotąd do zarobków europejskich dorównali tylko POlitykierzy i się tego nie wstydzą ,że reszta Polaków zarabia jak niewolnicy , a płaci jak burżuje ? Gdzie tu sens takich rządów ?

13 komentarzy

dzonny_killer

takie rządy nie mają sensu... co zatem Szanowna Pytanie proponujesz w alternatywie? Tylko proszę już bez kolejnych pytań... odpowiedz choć RAZ!!! :p

3 3
ID:29553

Tomek.L

dzonny - ~Pytanie nie odpowie, ona jest pełna jadu niczym królewska kobra. Potrafi zadawać często retoryczne pytania i używać zwrotu podobno. Brak merytorycznej dyskusji, obiektywnego uznania pozytywnych faktów, za to znajomość wszystkich tematów aż do granicy "profesjonalizmu". Nie zdziwiłbym się gdyby okazała się etatowym pracownikiem jakiegoś biura poselskiego bądź działaczką partyjną. Musiałem to napisać bo w stosunku do ~ pytania cisną mi się na usta dwie ludowe mądrości: jak ktoś się zna na wszystkim to zna się na niczym i krowa co dużo ryczy mało mleka daje.

6 7
ID:29561

wojtek

jedziemy panowie jedziemy!!oczywiście kto może nie w ciemno ale jeżeli ktoś ma możliwość to nie ucieka czym prędzej bo szkoda lat

3 6
ID:29563

Pytanie

Tomku - w przeciwieństwie do Ciebie nie mam przeszłości PGR-owskiej ,więc nie oceniam krów po ich odgłosach .Mam natomiast świadomość na podstawie własnych doświadczeń ,że Polacy są niewolnikami we własnym kraju ! Niemiec ,Francuz ,Włoch ,a zwłaszcza Anglik nigdy by nie podjął pracy za takie wynagrodzenie jakie POdobno jest normalne ustawowowo w Polsce .Dlatego ,że tam wynagrodzenia uzyskuje się w celu ŻYCIA ,a nie jak w Polsce PRZEŻYCIA OD 1 DO 1 .Od wszelkich ,partyj'' jestem z daleka , ponieważ sa to ,,przedłużki '' PZPR ,mimo iż się od tego wzbraniają .A pytam po to, by każdy kto to zechce przeczytać sam sobie odpowiedział (o ile potrafi niezależnie myśleć) ,w jakim kraju żyje ?

3 5
ID:29574

Tomek.L

~Pytanie, w prosty sposób sama Dajesz przykład na zaprezentowany przeze mnie pogląd. Cytując "ludową mądrość" nie porównywałem Cię do krowy, nie ubliżałem posądzeniami o "PGR-owską przeszłość" itp. Patrzysz na świat jednostronnie, subiektywnie jak ktoś skrzywdzony przez los, Żyjesz podejrzliwością i zawiścią, Widzisz tylko zło, a to nie prawda. Często Twoje niewinne pytania - podobno..... są na poziomie magla. Nie czas i miejsce cofać się do tyłu i tłumaczyć na forum historyczne, polityczne i ekonomiczne powody dla, których Polska znajduje się w tym a nie innym miejscu. Ciągle idziemy do przodu, może nie tak szybko jak byśmy chcieli ale do przodu. Rzeczywiście są ludzie bez pracy, są tacy, którzy zarabiają psie grosze. Ale są też ludzie żyjący na przyzwoitym poziomie. Żeby uprzedzić Twoją ripostę - mam grono znajomych, niezwiązanych nigdy z żadną partią ( a zwłaszcza PZPR czy postPZPRowskimi ), którzy własną ciężką pracą doszli do takiego stanu majątkowego, który ich satysfakcjonuje. Tak jest na całym świecie, są biedni i bogaci, Niemcy zatrudniają nas, a my Ukraińców. Świat nie jest czarno-biały.
Kolejnym potwierdzeniem niech będzie Twój ostatni wpis o powstającym na oś. KW nowym markecie. Mając choć cień wiedzy na temat planowania inwestycji, nikt nie pisałby bzdur o strefach bezpieczeństwa i Sanepidzie. Bez

4 4
ID:29584

MM

"Przeszłość PGR-owska" dobre...:).Tylko pytanie co takim tematem wnosimy do...tematu.I błagam nie piszcie "POdobno","POkażcie",to trąca trochę dZiećMi nEostraDy.i przy okazji tylko umniejsza Waszą wiarygodność,przynajmniej dla mnie.Wszyscy wiemy gdzie żyjemy,jakie są zarobki,jedni sobie radzą inni nie.Taki jest kapitalizm.Każdy jeśli chce może wyjechać,większym lub mniejszym kosztem,ale może.Rozumiem że narzekanie,marudzenie,oburzanie się jest swojego rodzaju wentylem bezpieczeństwa od nagromadzenia negatywnych emocji,ale po co to przenosić na forum?Zbierze się grupa ludzi i powstanie bunt ?Ile było już podobnych tematów i ląduje z 1 może 2 komentarzami w archiwum?Dobrze że są ludzie którzy krzykną gdy trzeba,ale to chyba nie teraz i nie tutaj.Druga sprawa,"przedłużki PZPR"?To serio czy pół żartem?Może chodziło o PZPN?Mamy mnóstwo polityków którzy byli związani z poprzednim ustrojem,czym się różnili od tych bardziej świeżych?Gdy ktoś młody pyta sie dorosłego czemu jest tak żle w Polsce,większość odpowie że to przez Ruskich.A co ja odpowiem za 20 lat?Ze wszystko przez Rydzyka?Skupmy się na wybieraniu ludzi wykształconych ,specjalistów w swoich dziedzinach,a nie na kierowaniu sie rusofobią .W jakim kraju żyje?W takim na jaki zapracuje.I co najlepsze,w swoim.Serdecznie pozdrawiam

2 3
ID:29593

Pytanie

Tomku -odnośnie stref dotyczących zakładów stosujacych substancje niebezpieczne odsylam do stosownych przepisów ochrony środowiska i ostaniej zmiany prawa unijnego dot .kart charakterystyki substancji niebezpiecznych . Odnośnie poziomu życia w Polsce -widocznie ci ,ktorzy wyjeżdżaja np do Niemiec by zarabiać normalnie i normalnie żyć może robią to dla przyjemności , lub kaprysu ,skoro w Polsce mogą zarabiać tak samo i płacić np za cukier dwa razy drożej niż tam .Tylko tych ,,chcących mieć tą przyjemność'' jest wbrew temu co piszesz , coraz więcej -dlaczego ? Może TY im i mnie to wyjaśnisz ?

1 3
ID:29611

Tomek.L

Proces planowania inwestycji wymaga zgromadzenia wielu dokumentów, opinii i zgód odpowiednich instytucji. Jeżeli sklep tam powstaje to oznacza, że inwestor takie dokumenty zgromadził i zgodę uzyskał. Gdyby drumetowskie zbiorniki z kwasami stanowiły zagrożenie dla użytkowników sklepu (mieszkańców osiedla) i zgromadzonej tam żywności z pewnością któryś z opiniujących organów proces budowy by zatrzymał. Wszyscy w tym mieście nie mogą być sprzedajni.
Obecny stan gospodarki w Polsce wynika w dużej mierze z naszych historycznych "aliansów i sojuszy". Gdy Ameryka pompowała w Niemcy, z nas Rosjanie ciągnęli ile mogli. Więcej, blokowali rozwój nauki, techniki itp. Dlatego teraz my jeździmy do Niemiec, gdzie zarabiamy więcej i kupujemy taniej. Jednak większość zarobkujących za granicą Polaków nie ściąga tam rodzin, śpią byle jak i jedzą byle co. Często nie znają języka i wykonują najprostsze prace. Promile znalazły pracę na poziomie średniego i wyższego szczebla.
Aby ten stan zmienić trzeba wielotorowego działania. Musimy dbać o rozwój dzieciaków aby były dobrze wykształcone i znały języki obce!!! My musimy większą uwagę przykładać do wyborów właściwych ludzi, którzy DLA NAS RZĄDZĄ. Zarówno w radach miejskich jak i w sejmie. Bez tego dalej w RM Włocławek zasiadać będą ludzie znani z quasi - telewizyjnych dyskusji ( CW 24 ), z "niejasnohistoryczną" przeszłością, przeszłością wysoce podejrzaną czy przynoszonym nam za granicą wstydem.

1 1
ID:29623

szuja

@dzonny_killer
A ty co proponujesz? Zresztą to i tak tylko będą mrzonki.Niech sobie Pytanie chociaż POpisze.

3 0
ID:29637

MM

O powodach wyjazdów i o tym że za granicą wcale nie jest kolorowo można by dużo napisać.O powodach dlaczego nasz kraj jest na takim poziomie na jakim jest jeszcze więcej.Jednak myślisz że pisząc takie pewniki na takim forum, i dodając że nie głosujesz bo nie ma na kogo,co zmieniasz?Dyskusje są zdrowe i pożyteczne,jednak jeśli wnoszą coś nowego do tematu a czy ktoś z tu obecnych usłyszał coś o czym wcześniej nie wiedział?

1 0
ID:29642

Pytanie

Mniej więcej w tym tonie co Tomek wypowiadał się we Włoclawku niejaki Olechowski .....nie wyjaśnił tylko dlaczego te gałęzie gospodarki które wymienilem trzeba było sprzedać , nie wyjaśnil również dlaczego temat,, minimum socjalne ''omiajne jest prze politykierów jak śmierdzące g...choć w tych krajach do których on tak chętnie jeździ to rzecz normalna .......?

1 1
ID:29645

ananas

Tomek, MM....toto jest niereformowalne...ten ktoś, podpisujący się jako "pytanie" to typowy przykład narcyza, których pełno na wszelkich forach. Dostaje orgazmu czytając własne wpisy.....i niestety, próbując zachowywać pion, nie potrafi utrzymać poziomu:)))...taki normalny troll...

0 1
ID:29658

dzonny_killer

:) Szujo na urlopie byłem i w dyskusji wątek straciłem ;-)

To zbyt szeroki temat do rozpisywania się, a szczerze mówiąc nie chce mi się... wolę zaproponować ogólnoforumowe spotkanie przy browarku i sobie politycznie lub nie porozmawiać... :)))

Acha, jakkolwiek czasem zgadzam się z Pytaniem, to jednak mierzi mnie brak konkretów w większości jej wypowiedzi, ciągłe nawijanie na okrętkę i brak pozytywnych pomysłów na poprawę sytuacji... bo to, że jest kiepsko to wiedzą nawet dzieci... :p

0 1
ID:29737


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA