Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego emerytowany nauczyciel...

Może mi ktoś wyjaśnić dlaczego emerytowany nauczyciel dostaje nagrody socjalne ze szkoły będąc na emeryturze ? skończmy wreszcie z tymi przywilejami ! to się pieniądze na szkołę znajdą !

9 komentarzy

ben Jakov

W "Folwarku Zwierzęcym" Orwell nauczał, że wszystkie zwierzęta są równe, z tym tylko, że niektóre są równiejsze.

5 2
ID:30200

wlad.30

bez opinii bo kontrowersyjna opinia nie znajdzie uznania u CENZOROW Demokracji.

1 2
ID:30201

wloc

Chyba, źle ktoś doniósł. Z tego co wiem to nagród socjalnych nikt, nigdzie nie otrzymuje. Co innego pomoc socjalna, co jakiś czas np. raz na 5 lat były nauczyciel - teraz emeryt może uzyskać taką pomoc, ale musi poprzeć to dowodami o trudnej sytuacji życiowej.

0 0
ID:30202

negocjator

to masz złe wieści bo ja wiem że nauczyciele będący na emeryturach dostają pieniądze tak zwane socjalne wraz z pracownikami etatowymi co roku ... nie tyle samo lecz trochę mniej ! a ja się pytam z jakiej racji emerytowany nauczyciel dostaje socjalne skoro już nie pracuje w danej szkole !? dlaczego budżet jest tak obciążany i dlaczego nauczyciele ciągle płaczą że mają mało i mało !

4 1
ID:30204

negocjator

nauczyciele socjalne dostają 2 razy do roku czyli - w czerwcu oraz w grudniu wraz z socjalnym dla pracowników etatowych ... są to różne pule w zależności ile urząd miasta da kasy .. ale mniej więcej od 300 do 500 zł jednorazowo ... policzcie ile to kasy daje z każdej szkoły wydanej na emeryta ! ile to pieniędzy jest zżeranych przez biurokrację .... koniec z przywilejami dla świętych krów ! ile pieniędzy się marnotrawi na komunistyczne przepisy które uchwalono kiedyś , żeby wydawać "nie swoje " pieniądze ... ale to są nasze pieniądze nas podatników ! jakim prawem je wydają ot tak ! ? a potem się dziwią że nie ma pieniędzy na nic w szkolnictwie jak wydają na lewo i prawo emerytom ! płaczą że nie ma pomocy naukowych , środków czystości itp ... koniec z rozkradaniem nas podatników ! jesteśmy my wszyscy , społeczeństwo krowami dojnymi rządu i jej biurokracji !

3 1
ID:30207

szuja

A dlaczego kolejarze dostają w dalszym ciągu deputat węglowy.Praktycznie nie ma parowozów.

2 2
ID:30208

dzonny_killer

nie tylko kolejarze, ale i górnicy... kolejne "elyty" wzorujące się na szlachcie zachciankowej... mam "przywileja" od dziada pradziada, ale go nie oddam, bo mój!

0 1
ID:30222

IP-szuja

Warto dodać zatrudnionych w energetyce gdzie za prąd płaci się symbolicznie.W MPK całe rodziny kierowcy jeżdżą za darmo(na podatników koszt)

0 0
ID:30227

Lew

i co się dziwicie, jeśli krajem rządzą te same elyty co za PRL, to i mamy te same przywileje. Chcecie, to macie.

1 0
ID:30235


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA