Wczoraj byłam na pikniku dla samotnych matek w Pałacu...

Wczoraj byłam na pikniku dla samotnych matek w Pałacu Bursztynowym /jako gość dzięki Bogu/. Było cudnie,choć serce krwawi jak widzisz dzieciaczki ,takie chudziutkie ,jak wcinają kiełbaski.Spłakałam się dwa razy ,pierwszy raz ,gdy jakaś kobitka/złote serce/ powiedziała ,że zostało jedzenie i można je sobie zabrać na jutrzejszy obiad ; a drugi raz ,gdy zobaczyłam mamę ,która miała torebkę śniadaniową pełną bułek i minę tak szczęśliwą pokazując ją dzieciom, jakby to był szczęśliwy kupon toto.Ogromny ukłon dla organizatorów - macie ogromne ,słodkie serce. Całuski gorące i szczere:))))

23 komentarze

szuja

Jak to dobrze ,że już nie ma tego PRL-u.Kto by tak za komuny pamiętał o głodnych dzieciach.Hahaha

15 23
ID:30317

szuja

Dodam jak się takie rzeczy w Polsce robi za pieniądze podatnika i jeszcze zostaje np. na ruletkę.Nie mówię ,że i w tym przypadku.Hahaha

7 18
ID:30322

#

Tak jest szuja ,za PRL nie było takicch imprez z prostej przyczyny ,nie mialyby racji bytu. Było tu i Ówdzie częstokroć wiele niegospodarności i nawalanki organizatorskiej ale głodny nikt nie chodził.

7 9
ID:30323

lena.

zastanawiam sie dlaczego z fundacji ;samotna mama; kozystaja kobiety ktora sa w zwiazku i mieszkaja z partnerami. czy nikt nie moze przeprowadzic jakiejs kontroli? przeciez sa naprawde samotne matki ktore nie maja czym dzieci nakarmic!

13 0
ID:30326

sportowiec

@szuja; za komuny to tak nie bolało bo większość tęskniła za kawałkiem kiełbasy. I jeśli uważasz, że było mniej biedy, to Ci współczuję i życzę szerokiej drogi na Białoruś (lub Kubę). Nie pozdrawiam.

10 11
ID:30327

Pytanie

Zawsze w takiej sytuacji powinno powstać pytanie ,czy ten chwilowy luksus zastąpi dzieciom normalny poziom życia jaki im gwarantuje konstytucja ? Czy ,,dobry wujek '' zastąpi to, co dzieci w innych krajach mają jako wypełnienie obowiazków państwa w ramach polityki prorodzinnej -spokojne dzieciństwo w normalnie funkcjonujacej (prcującej)rodzinie ? Politykierzy co wy na to ?

10 2
ID:30331

Stacha

Za komuny było lepiej- każdego było stać na kiełbasę nawet jak były kartki.A teraz co jest? Bieda aż piszczy-bezrobocie- a w sklepach pełno towaru tylko,że nie każdego stać.

11 9
ID:30333

koci kasztan

do @dzonny_killer
A co cię obchodzi czy facet startuje czy nie. Ten piknik to nie zagranie pod publiczkę, bo facet takie imprezy robi kilka razy w roku, niezależnie od tego czy jest to rok wyborczy. Zajmij się czymś konstruktywnym, bo twoje posty najczęściej nie trzymają się ni kupy. Wszyscy są be, tylko ty jeden cacy.

10 9
ID:30334

marconi

Czas najwyższy skończyć z tzw. samotnymi matkami. Samotna matka to taka, której mąż zginął, umarł - a nie taka co dziecko służy jej za maszynkę do robienia kaski lub taka co nie potrafi scalić rodziny, albo nie wie z kim ma dziecko

7 13
ID:30338

niestety

niektóre są "samotne" z chorego wyboru. wolą mieszkać z mamusią na 40 metrach, niż z pracującym facetem, któremu "musiałyby" gotować i sprzątać (no i przede wszystkim iśc na kompromis - czyli być normalną i próbować się dogadać). No bo przecież jak chłop z pracy przyjdzie, to ma sie domem i dzieckiem zająć, a królowa se poleży. Bo przeciez korona by jej z głowy spadła, a przecież nie posiada dochodu. Skoro pracujący na 2 etaty facet jest zły (mamusia lepsza), więc niech będą sobie samotne z wyboru i d... nie zawracają. Tylko co będzie, jak mamusi braknie, albo jak mamusia popadnie nie daj boże w jakieś kłopoty? brak rozumu wśród młodych matek i tyle.

potem pójdą do fundacji, dostaną 300 złotych i kilka paczek i myślą że jest fajnie. To nie jest życuie, życie to rodzina. Rodzina to dom. Dom to obowiązki... najgorsze jednak jest to, że przez ich chore podejście cierpią niczemu niewinne małe dzieci...matki pozbawiają dzieci ojca, domu, normalności oczywiście nie wszystkie, uogólniłem temat, ale tak to wygląda w wielu przypadkach.

17 0
ID:30339

Kasia

Do Stacha. Za komuny wcale nie było lepiej, moja mama wychowywała mnie i brata samotnie. I nie było ją na nic stać. Pomimo, że pracowała w biurze. Ja jestem dzieckiem wychowywanym w komunie. Komuna ma plusy i minusy. Dla mnie więcej minusów. Za komuny też były organizowane dla dzieci w grudniu mikołajki itp.

14 5
ID:30341

do Kasi

Mama nie umiała sobie zorganizowa życia za komuny

7 11
ID:30346

Oliwia

Za komuny mieli dobrze Ci co do parti należeli, a moja mama była uczciwa i nie umiała kombinować.

12 7
ID:30347

szuja

A Pan na Zamku Buraczanym siedzi sobie i profity z niepłacenia podatków w sreberka zawija.Hahaha

9 15
ID:30348

szuja

@oliwia
Mama była uczciwa ,czy nie umiała? Weź się i zdecyduj?Bardzo jesteś podobna do babci.

4 15
ID:30349

Piotr

Komuna była do d...., kombinowanie, partie, itp.

9 3
ID:30352

Oliwia

Do szuja. Jestem zdecydowana. Czytaj ze zrozumieniem. Była uczciwa i nie umiała kombinować, jedno nie eliminuje drugiego, bo albo ktoś jest uczciwy i nie kobinuje lub jest oszust i kobinuje. I właśnie za komuny trzeba było oszukiwać, kombinować, kraść z firmy materiały. Takie osoby się dorobiły. I o jaką babcie Tobie chodzi.?????

9 4
ID:30353

ananas

szuja...obiecałeś...no nic i tak masz dwa plusiki ode mnie..

1 6
ID:30356

dzonny_killer

koci odpowiedział na mój post, którego nie ma... :p dobre hahaha... ciekawe gdzie się zapodział? to już nie można zapytać, czy osoba publiczna, jaką jest pan Grządziel będzie startowała do parlamentu?
czy za komuny było dobrze? - byłem przekonany, że to może być wyłącznie pytanie retoryczne... niestety dla zbyt wielu tamte czasy były sielanką... BEZ KOMENTARZA!!!

9 1
ID:30357

kat

Ten cały pałac i te imprezy dla zamydlenia oczu to jedna wielka prowokacja udająca dobroczynność. Co to za dobroczynność skoro pieniadze nie idą na normalne podatki tylko zasilają prywatną "fundację" służącą za bęben wyborczy określonej grupie politycznej. Już kilka razy prosiłem o osobisty wpis jakiegoś obdarowanego przez "barona", który wyjął z kieszeni własne pieniądze i dał mu wspierając potrzebujacego i jakoś nie doczekałem się. Te biednych dzieci mają ogromne znaczenie dla polityki i wizerunku "dobrodzieja". Dla mnie dobroczyńca to ten, który bezimiennie potrafi podzielić się swoim mąjatkiem. Ktoś, kto robi to w swietle fleszy i przy głosach trąb jest zwykłym efekciarzem szukajacym popularności ...

8 2
ID:30361

szuja

@Oliwia
Wracając do tematu ,to można być uczciwym nie tylko dlatego ,że się nie UMIE kombinować ,tylko się nie kombinuje.Teraz to dopiero ludzie kombinują .Po tym idą do spowiedzi ( ale nie u proroka) i wszystko jest ok.Hahaha

4 10
ID:30373

piotr1980

Szuja odczep się od czyjejś rodziny. Szuja jastej jak ta szuja i komunista. Jak Tobie pasuje komunizm to wyjedź do Korei Północnej, Chin, Wietnamu lub na Kubę.

1 2
ID:30443

kat

No i co czekamy dalej na wpisy obdarowanych osobiście przez barona z jego własnej kieszeni, a tu ani widu, ani słychu! Nie ma widać odważnego, który miałby jakies informacje i chciał się nimi z nami podzielić. A podobno "dobroczyńca" robi tyle dobrego. Moze chociaż pracownikom i firmom usługowym godnie płaci za ich pracę. Bardzo proszę o jakieś wiarygodne informacje, bo chciałbym napisać cos pozytywnego o naszym włocławskim Neronie...

1 0
ID:30622


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA