Zastanawiam się jakim to prawem, terror religijny upoważnia...

Zastanawiam się jakim to prawem, terror religijny upoważnia klechy do jakichś "łapanek ", "odliczanek" dzieci i po tym wstawiania dwójek z religii za nieobecność na mszy w niedzielę, przez katechetów np. w szkole 23. Dosyć, że wprowadzono bezpodstawnie przymusowo religie to teraz wprowadzono terror chodzenia do kościoła. Nawet za komuny nikt nikogo na siłę nie zapisywał do PZPR. Jaja na boczku i to mocno już przypalone.Osobiście chodzę do "klasztorku" się pomodlić i pomyśleć jak to się wpakowaliśmy z deszczu pod rynnę. Jest to zresztą jedyne otwarte miejsce dla wszystkich ludzi i co dzień. Prawdę mówiąc nie wiem nawet pod jakim wezwaniem jest moja parafia na ul. Robotniczej.Jak mam coś Bogu do powiedzenia/nie koniecznie w niedziele/ to i tak do kościoła nie wejdę bo zamknięte, więc wolę iść do klasztoru. Wiem, że dużo ludzi tak praktykuje. Gwałcą psychicznie nasze dzieci/i nie tylko/ a my nie możemy się temu przeciwstawić . TO JEST WOLNOŚĆ W NOWYM SOLIDARNOŚCIOWOKATOLICKIM WYDANIU. Wolne jako tako, to są tylko media i tylko dla zatrudnionych w nich.

37 komentarzy

obser

Oj szuja nie czesto sie zgadzam z Toba, ale teraz trafiles w temat.Jestem czlowiekiem starej daty,kiedys niedziela bez kosciola to nie niedziela.Dzis kosciol przemienil sie w biuro polityczne i bank gdzie nalezy zaniesc pieniadze, posluchac co masz robic. To zakrawa na szczyt glupoty ,a wszyscy boja sie, narzekaja tylko w prywatnych rozmowach.

0 0
ID:1863

edmund

wczroaj slyszalem ze do włocławskich kościołów chodzi około 20% włocławian. Ogolnie to sie nie dziwie bo jak nie slyszysz w srodku polityke to jak masz robic, to nie jest po malu wiara to sa nakazy. Np. jak organizujesz slub to Twoj fotograf musi miec zaswiadczenie do robienia zdjec w kosciele, za taki jednodniowy kurs trzeba zaplacic oczywiscie, zeby "UMIEC ZACHOWAC SIE W KOSCIELE" smiech na sali, ale pozniej tez sa oplaty chyba roczne za takie cos. Załosne
Inna sprawa jak nie przyjmiesz kolendy albo cos w tym stylu zostajesz zapisany w specjalnym zeszyscie, a pozniej jak bedziesz chcial slub to zeszyt sie pojawi i bedzie trzeba sie "tlumaczyc"

0 0
ID:1864

Zofia BLANC

Zgadzam sie z tymi opiniami. Mieszkam we Francji. Tutaj panstwo oddzielone jest od kosciola, nie ma religii w szkole panstwowej, ale jezeli rodzice chca to moga dac dzieci do prywatnych szkol katolickich. Nie ma chodzenia po domach aby zbierac pieniadze, a przeciez to jest ta sama religia katolicka. Co to znaczy zeby kazde swieto panswtowe, kazda decyzja byla poswiecana kropidlem. Krocie pieniedzy poszlo na budowe kosciolow zamiast wyposazyc szpitale i szkoly. W zakladach byly odprawiane msze ale teraz gdzie beda je odprawiac jezeli zaklady te sa zlikwidowane ? Z pozdrowieniami dla tych dwoch opiniodawcow

0 0
ID:1865

AntekKowalski

Szuja ,zgadzam się z tobą całkowicie.Włocławek nie jest wyjątkiem.W całej Polsce taki sam procent wierzących chodzi do kościoła.Podoba mi się w Meksyku,kraju chyba bardziej katolickim niż nasz.Tam pleban może robić co chce w obrębie muru okalającego teren przykościelny.Dalej to już jest teren państwowy,a w Meksyku jest pełna rozdzielczość państwa od kościoła.Zero dotacji państwowych.To tylko u nas chorzy na umyśle boją się czegokolwiek odmówić klechom.Fiskus to jest pestka ze swoją umiejętnością robienia szmalu w porównaniu do kościoła.Ksiądz który chodzi u mnie po kolędzie ,ma kartotekę taką jak magazynier w magazynie.Odfajkowana jest każda złotówka którą ode mnie wyrwie.Do kościoła nie chodzę,bo nie potrzebuję pośrednika w mojej rozmowie z Bogiem.

0 0
ID:1866

OBSERVER

Szuja masz u mnie duży plus za ten temat.To na prawdę skandal co wyprawiają księża starej daty.Myślę że młodzi księża nie są tak "postrzeleni" jak naziemna obsługa boska starszej daty.Jeszcze trochę a zaczną w niedzielę organizować patrole sprawdzające czy śpimy wygodnie w łóżku (oczywiście sami lub wyłącznie z poślubioną kobietą) i będą pytać o powód nieobecności na mszy.Oczywiście to tylko fantazja ale w tym kraju wszystko jest możliwe. Chore jest poszukiwanie i zatrzymanie najsłynniejszego bezdomnego RP,pana Huberta wielkimi siłami policyjnymi który obraził pana prezydenta a tuszuje się fakt obrazy głowy państwa przez jakiegoś klechę-dyrektora z Torunia.

0 0
ID:1869

ludek

A ja sie z wami wogole nie zgadzam, w zeszlym roku slubowalem i nikt mi nie powiedzial ile mam dac (dalem tyle ile moglem)nikt nie wspomnial o zezwoleniu na robienie zdjec lub krecenie video, tydzien temu na koledzie gdy dawalismy ksiedzu koperte (10zl,chyba nie tak duzo)to powiedzial ze jesli nas nie stac to nie musimy dawac.Wedlug mnie jak ktos nie chce to nie musi byc w kosciele, nie musi brac slubu koscielnego i dawac skladki na kosciol.A najwiecej i tak zawsze mowia Ci ktorzy nie daja nic lub daja najmniej, tak jak na WOŚP.

0 0
ID:1870

Stacha

W latach 80-tych też były kartoteki.Ksiądz przychodząc po kolędzie sprawdzał aktualne dane łącznie z miejscem pracy Ksiądz to też człowiek i tylko od niego zależy jak bedzie z nami. postępował. Proboszcz Parafii ŚW.JANA nie raz okazał wiele życzliwości w sytuacjach ,gdzie w innych parafiach ksiądz nie potrafił zrozumieć ciężkiej sytuacji finansowej.Czy damy datek czy nie i w jakiej wysokości to tylko Nasza prywatna sprawa.

0 0
ID:1871

bo_ja_wiem_a_wy_nie_

btw chodzenie na religie nie est obowiązkowe;] mozna dziecko wypisać

0 0
ID:1872

obser

Ludek Ty napisz gdzie mieszkasz, gdzie jest tak pozadna parafia,jesli tak biora po 10 zl to za co tak zyja, czyzby narkotyki?

0 0
ID:1873

Aniasz

szuja masz rację, przechodzę właśnie niedzielne odliczanie o 9 rano w kościele, bo moje dziecko czeka bierzmowanie.Te pieczątki w pseudoindeksach, żenada:(

0 0
ID:1874

ja

Dyskusja jest jałowa jak dla mnie...jeśli Wam tak źle w kościele to po co Wam śluby po co chrzty i pogrzeby no pytam się po co?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Albo akceptujesz zasady panujące w kościele albo nie proste...pewnie, że czasem księża przeginają ale nie w księży się wierzy tylko w Boga...na tacę z kieszeni nikt nie wyciąga...

0 0
ID:1875

pamar

Niby sufragan - a jednak szuja :), ale tak na poważnie to cała prawda to co napisałeś

0 0
ID:1876

pamar

Do "bo_ja_wiem_a_wy_nie_"
Ty chyba nie masz dzieci, albo nie wiesz co mówisz. W latach dziewięćdziesiątych kończyłem szkołę średnią i kiedy religia wchodziła do szkół postanowiłem razem z kolegą (na znak protestu) nie brać udziału w tych "zajęciach". Nie muszę opisywać chyba reakcji nauczycieli, ale najważniejszym było ograniczenie swobody, bo te "lekcje" były tak sprytnie układane w środku planu dziennego i obowiązkowo trzeba było być na terenie szkoły.I tak się dzieje do dziś, np. w szkole do której chodzą moje dzieci.

0 0
ID:1877

Paula

Nie zgadzam się z twoją opinią szuja!!! Jakie mamy społczeństwo, takich też mamy kapłanów. Nie podoba ci się to zmień parafię (już to zrobiłeś, no tak przecież chodzisz do klasztoru, o czymś to świadczy - o tobie). Pozdrawiam.

0 0
ID:1878

pazdzioch

szuja ciebie tez na sile nikt do kosciola nie zapisal, nie podoba sie to droga wolna

0 0
ID:1879

anty

a już kompletnym idiotyzmem jest program zajęć z religii. jak wiadomo obowiązuje jedyna słuszna wiara katolicka, na lekcjach nikt nie wspomni o innych wierzeniach. w następstwie tego taka niedokształcona osoba staje się ksenofobem, bo myśli że taki na przykład arab od razu wysadzi się w powietrze pod urzędem miasta.
jak już uczniowie mają tą jedną - dwie godziny religii w tygodniu to niech to będzie jakoś spożytkowane sensownie, bo zajęcia w takiej formie jak obecnie to kompletna strata czasu. no i wtedy można by wystawiać oceny z tego przedmiotu (a niech się nawet do średniej liczą), czyli z wiedzy o religiach odmiennych niż nasza, wyjątkowo zakłamana zresztą, wiara (toruńsko) katolicka.

0 0
ID:1880

AntekKowalski

Pażdzioch,czy jak miałeś 3 miesiące to świadomie dałeś się ochrzcić?Nasze społeczeństwo to banda kołtunów,jak będziesz robił inaczej niż wszyscy to cię zjedzą.Dlatego dla świętego spokoju robi się rzeczy na które sie nie ma ochoty.Ton twojej wypowiedzi jest utrzymany właśnie w tonie katokultury.Jest pełna chrześcijańskiej miłości.Aż się rzygać chce.

0 0
ID:1881

Magda

PAZDZIOCH -czesto opisujesz madrze i czesto czytam ale tu nie masz racji, wlasnie na siłe niemowlaka sie chrzci - przeciez nie ma swiadomosci, na siłe do komuni - przeciez nie ma tez swiadomosci, bierzmowanie i slub to różnie, a do kosciola chodzi 20 procent,wierzacych jest 99procent,to tak jak za komuny nikt w nią nie wierzyl ale należał

0 0
ID:1882

pazdzioch

twoi rodzice ochrzcili cie w dobrej wierze ale nie musisz nalezec do koscila na sile.kpw? a jak masz jakies smutki to idz na skarge do biskupa

0 0
ID:1883

pazdzioch

rzygac sie chce od komuszej kultury prosze pani

0 0
ID:1884

pazdzioch

ludzie sami jestescie zaklamani jesli nie wierzycie i wam sie nie podobaja koscielne reguly to droga wolna nikt was na sile nie zbawi, tacy wlasnie chrzescijanie psuja kosciol.wont!!znam wielu ludzi ktorzy sa ateistami nie naleza do kosciola lub sa jechowymi i nikt ich nie gnebi wiec prosze bez takich wymowek. wstyd zebyscie wogole nazywali sie chrzescijanami ale sadu najwyzszego juz nie oszukacie, pozdrawiam:)

0 0
ID:1885

pazdzioch

do magdy- wiedz ze nie kazdy nalezal do komuny badz solidarnosci nie kazdy musi leciec gdzie sie cos dzieje a pozniej biadolic

0 0
ID:1886

Magda

Pazdzioch okropnie sie zdenerwowales ale nie ustosunkowales sie do mojej wypowiedzi

0 0
ID:1887

Magda

Pazdzioch - jak ja cie znam z twoich wypowiedzi to ty jestes komunista - bylym, a teraz chyba jestes przefarbowanym lisem, uwazaj bo na lisy sie poluje

0 0
ID:1888

do pazdzioch

Bardzo ładne wypowiedzi. Zwłaszcza ostatnia. Niestety wielu ludzi związanych z prawicą (nie mówię, że wszyscy) to pseudo katolicy.
Ksiądz, który nauczał mnie religii w liceum mówił, że prawdziwych katolików jest w Polsce około 20%, a nie 95% i miał racje. Pomimo różnych poglądów potrafiliśmy się porozumieć. Chodziło o wzajemne szanowanie cudzych poglądów. Ty takiego nie masz i często można wyczuć w Twoich wypowiedziach wręcz nienawiść.
Szuja ma pretensje do księży i słuszne ale nie napisał też, że wszyscy księża są źli ani, że należy zbojkotować kościół. Po prostu wyraził swoją opinię. Takie prawo w demokratycznym państwie. Ty natomiast doszukujesz się tu komunistów (swoją drogą to dla Ciebie każdy kto ma poglądy lewicowe lub powie coś przeciw kościołowi to wróg i komunista, chyba) i napinasz się, że jak się nie podoba to won na skargę do Biskupa.
Chyba nie o takie zachowania chodziło Jezusowi. On chyba mówił coś o wzajemnym szacunku i o nawracaniu dobrym słowem i miłością, a nie nienawiścią i siłą. Ale co ja tam wiem-przecież jestem komuchem...

0 0
ID:1889

AntekKowalski

Takim katolikom jak Pażdzioch,kiedy brakuje argumentów,albo wiedzą ze bronią straconej pozycji,pozostają wypowiedzi w takim właśnie stylu.Chamskim. wyznawcy każdej innej wiary potrafią z kulturą dyskutować i tak też się rozejść.

0 0
ID:1890

do komuchowa

nie piszcie ze jestescie chrzescijanami bando zaklamanych karolow moralnych
to pisalem ja pazdzioch antykomuch 1 kategorii

0 0
ID:1892

pazdzioch

pocaluj mnie w zad komuchu

0 0
ID:1893

Sufragan

Do Pżdziocha. Panie wybacz mu bo nie wie ten zacofany człowiek co czyni. Nie wie nawet jakiego jest wyznania a to juz rzecz straszna.

0 0
ID:1894

anty

jam jest anarcho-lewakiem najwyższej klasy, i co, masz do mnie jakiś problem gościu?
wszystkim otwartym umysłom polecam film 'zeitgeist' który można obejrzeć w serwisie google video. a pozostałym... współczuję wąskich horyzontów.

0 0
ID:1905

pazdzioch/sofronow

szujo,"... mądremu wystarczą dwa słowa
a głupiemu to i referatu mało ..."

0 0
ID:1908

miecka

szuja , szuja co sie smucisz ze wsi jestes na wies wrocisz

0 0
ID:1909

do anty

znaczy sie jestes brudaskiem I klasy:)

0 0
ID:1917

anty

szkoda smutny katolu że nie potrafisz się podpisać przynajmniej nickiem ;p

0 0
ID:1958

brat

odnosze wrazenie,ze Pazdzioch to jakis mnich z defektem mozgowym.

0 0
ID:1990

pazdzioch

odczep sie

0 0
ID:1991

do Madzi

blondyneczka?

0 0
ID:2002


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA