Trąbią na mnie twierdząc ,że jak obok jest ta porą bana...

Trąbią na mnie twierdząc ,że jak obok jest ta porą bana ścieżka rowerów nie mająca końca i początku to mi nie wolno jechać po jezdni. Gdzie to jest napisane i kto wam dał prawo jazdy?Jak nie ma zakazu jazdy rowerem to spadaj nygusie i sam sobie jeździj po tych kostkowych ścieżkach razem z rządzącymi.

16 komentarzy

dzonny_killer

słusznie Anty... :p

8 8
ID:31107

Animal

Brawo anty, brawo!

7 7
ID:31111

peja

"Art. 33. 1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów". Nie ma spadaj, to nie pastwisko.

10 10
ID:31116

wadera

@anty przepisy ,które podałeś odnośnie rowerów są starsze od ciebie. Szanowni nawiedzeni kierowcy zatelefonowałam w tej sprawie do Wydziału Ruchu Drogowego Policji oraz egzaminatora WORD-u i w obu przypadkach uzyskałam informację ,że jeżeli nie ma znaku zakazu jazdy rowerem jak to ma miejsce np na ul.Planty ,mogę jechać tam gdzie mi wygodnie. No i co rajdowcy?????????? Nie dziwie się ,że zdawaliście po 39 razy egzamin praktyczny o teorii nie wspomnę.Na rondzie tylko @kat wie jak się zachować.A puszą się a wypinają cherlawe piersi udając huzarów.

9 7
ID:31118

szuja

@rajdowiec dzonny Hahaha

2 4
ID:31125

kortyzol

Oj Panowie daliście plamę.Przepis prawny ma zawsze jakieś alternatywy.Niestety nie jest taki prosty jak cep.Cep też się zresztą składa z trzonka ,cepa właściwego i rzemieni łączących jako zawiasu.Trzeba dodać ,że nikt nie wspomina o bardzo ważnej długości elementów cepa.

3 2
ID:31126

Tomek.L

Że egzaminatorzy w tym mieście wątpliwej jakości wiedziałem ( bo od kogo mają się uczyć) ale, że policjanci tacy słabi....

3 1
ID:31128

anty

skąd wiesz ile mam lat i ile razy zdawałem egzamin na prawko człowieku.
pokazałem ci czarno na białym przepis. rób jak uważasz, ale jak ktoś z błękitnej alfy cię strąbi i zwymyśla na drodze to wiedz że to jestem ja, i że mam rację =]

4 2
ID:31130

szuja

2anty i @Tomek.1
Bez obrazy ale prawko zdawaliście chyba za czasów Gomułki i nie umiecie interpretować przepisów.o NAUCE LOGIKI NIE WSPOMNĘ BO TO JUŻ MASAKRA.Może podacie na forum nazwiska waszych egzaminatorów na kursie.@anty trąb,trąb aż ci policjant też zatrąbi za powodowanie stresu u rowerzystki a nie daj Boże jak to trąbienie spowoduje jej wypadek.Gdzie żeś się ulungł ? Hahaha

3 6
ID:31138

szuja

Jeszcze jedno szkoda ,że postów na tym forum nie czytają policjanci z drogówki i egzaminatorzy z WORD-u.

3 5
ID:31139

peja

Tu są nowe-
http://www.gloszabrza24.pl/samorzad/830-nowe-przepisy-ruchu-dla-rowerzystow-
czyli od maja tego roku przepisy prawa o ruchu drogowym, dotyczące rowerzystów. Nie jest tak jak pisze @wadera, że może sobie jechać, tam gdzie jej wygodnie. Cytat - "kiedy rowerzysta ma do dyspozycji pas rowerowy nie może poruszać się ani po chodniku, ani po samej jezdni". Pomijam w tym temacie fakt, że ścieżki rowerowe są często niebezpieczne dla rowerzystów, wykonanie tandetnie, o złej nawierzchni. Jeśli jednak ścieżka nadaje się do jazdy nie widzę powodu jazdy "gdzie mi wygodnie" i utrudniania ruchu innym użytkownikom, a jest to normą spowodowaną niską kulturą jazdy.

6 0
ID:31141

Tomek.L

Wadera - znak B-9 i artykuł 33.p1 KRD mogą wzajemnie się uzupełniać, jeżeli jedziesz ulicą obok, której znajduje się ścieżka dla rowerów i nie zmieniasz kierunku ruchu ( tzn. nie skręcasz w drogę obok, której takowej ścieżki nie ma) popełniasz wykroczenie. Ale nie zawsze kierujemy się przepisami prawa - to by było takie nudne ;). Za to zawsze powinniśmy kierować się rozsądkiem. Głupotą jest jeździć po jezdni jeżeli obok jest ddr, którą mogę poruszać się bezpiecznie. Znając sytuację remontową na ulicach naszego miasta, tylko niewielu kierowców nie pomruczy pod nosem przekleństwa widząc poruszającą się ulicą rowerzystkę ( dodatkowo tamującą ruch ) gdy obok jest droga rowerowa. Sam również jeżdżę rowerem i wolę te ścieżki z polbruku niż asfaltowe, najczęściej już popękane gdyż wykonało je "wygrywającewszelkieprzetargiwłocławskiekonsorcjum". Pośpiech, korki i słabe umiejętności kierowców aut w połączeniu z odrobiną złośliwości rowerzystów mogą prowadzić do wypadku. A pisząc o przepisach, wiele z nich jest "starszych od wojny" a wciąż obowiązują, więc to nie argument.

3 0
ID:31142

wadera

Szanowny Tomek1
Nareszcie to jest odpowiedź.Oczywiście po co miałabym się narażać na jazdę w śród samochodów jeżeli mogę jechać ścieżką . Pisałam przecież ,że ścieżka zaczyna się nie wiadomo gdzie i kończy też np. przed skrzyżowaniem.Tak jest np. na Kapitulnej jadąc w stronę centrum i skręcając na skrzyżowaniu w lewo w ulicę Wysoką lub dalej prost ,gdzie nie ma ścieżki rowerowej ,chodnik zaś nie spełnia warunków do chodzenia a o rowerze szkoda mówić .Brawo Panie Tomaszu,Nie wstyd wam inni przemądrzali anty@.

1 1
ID:31145

anty

nie.

4 0
ID:31160

szuja

@anty jak @dziwoląg.Nie bo nie.Hahaha

1 5
ID:31167


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA