robotnicy na rondzie odpoczywają. Całe przedpołudnie...

robotnicy na rondzie odpoczywają. Całe przedpołudnie byłem w okolicy remontowanego ronda przy Wroniej i kiedy bym nie przechodził, czy przejeżdżał (ok. 8 razy w kilka godzin) to panowie sobie siedzieli. Dla ścisłości - 4 siedziało, 1 stał oparty o coś, a jeden faktycznie coś robił (wow).

Już teraz wiem, czemu jedynka będzie w sumie remontowana 4 lata. Wykonawców widać stać na płacenie za nic nierobienie. Ech ten Włocławek, rzygać się chce normalnie.

22 komentarze

dzonny_killer

zgadnij, który jako ostatni stanie w kolejce po wypłatę...
zgadnij, który nie jest kumplusiem władzy...
zgadnij, który nie należy do sld...
zgadnij, który zarabia najmniej...
zgadnij...
zgadnij...
etc. :p

7 7
ID:31659

oliwia1979

Mają prawo odpoczywać.!!!!!!!!!!!!!! Wkońcu w jakich robią warunkach.!!!!!!!!!!!!! I jeśli pracują 8 godzin należy się przerwa 30 minutowa do tego przerwy na wypicie wody jeśli 10 godzin pracują w takich warunkach to 2 przerwy po 30 minut, 12 godzin pracy - 3 przerwy 30 minut. Żal Tobie, że są Firmy, których na coś stać.!!! A jak tak Tobie chce się rzygać na Włocławek to sobie rzygnij lub wyjedź

12 12
ID:31660

szuja

Podobnie jest na Kapitulnej.Kicha.

10 4
ID:31661

oliwia1979

Idźcie zobaczyć jak inni pracują np. tzw. pracownicy biurowi w Firmach Państwowych typu: w Urzędzie Miasta, w Urzędzie Pracy, w MOPR, w Urzędzie Skarbowym itp. Może by tak tych pracowników rozliczyć z 8 godzinnej pracy. Co oni w tym czasie robią, ile przerw na kawę zrobili, ile przerw na śniadanie, ile na rozmowy telefoniczne, ile czasu spędzają "siedźąc" w interecie w czasie pracy, ile gazet przeczytali, ile czasu na rozmowach z koleżankami.?????

14 1
ID:31663

home

droga oliwio
oczywiście, że mają prawo do przerwy
ale ja celowo tam się kręciłem około 4 godzin, żeby zobaczyć, czy przerwa się wreszcie skonczy
nie skończyła się, a ja nie miałem już czasu piątą godzine tam łązić

co do pracowników biurowych - popieram w 100%
dziadostwo za nasze pieniadze
jeszcze wielkie fochy przy zalatwianiu czegokolwiek

10 1
ID:31664

Daniel

Prawdę mówiąc faktycznie tępo prac przy jedynce nie powala. Ale może akurat w tym przypadku był jakiś powód dla którego nie było akurat roboty (może czegoś nie dowieźli, bo samochód stał w korku ;) ) Nie pochwalam tego, ale zawsze trzeba spojrzeć na to z drugiej strony. Natomiast co do pracowników biurowych, to prawda jest taka, ze ci co faktycznie robią są niezauważani i nikt ich za to nie pochwali, a co do niektórych to faktycznie niektórzy nic nie robią. Ale 1. takie mamy przepisy, 2. Samich ich wybraliście (ja jestem spoza włocławka) ps. u siebie też narzekam na niektórych w urzędzie gminy :)

4 1
ID:31666

dzonny_killer

Oliwio... jeśli chodzi o "urzędników" biurowych to masz 100% rację... paniusie, kawusie i upierdliwi petenci, którzy wiecznie od nich coś chcą!!! :p

a powiedz mi skąd wzięłaś te "30 minut" przerwy podczas 8godzinnej pracy???

Stać ich na obijanie się, bo to my im płacimy... w zasadzie to miasto, czyli prezio im płaci, ale z naszych podatków, bo przecież nie z własnej kieszeni... w sumie to on ich również zatrudnił... :p

6 5
ID:31671

j-23

a stare przysłowie mówi"co oczy nie widzą to sercu nie żal"
pozdrowionka dla Bronka i Mariusza

3 0
ID:31675

oczytany

Tylko Ruch Poparcia Palikota może wyleczyć z nic nierobienia i brania kasę za nic nierobienie. Zerknij w program ..http://www.ruchpoparciapalikota.pl/sites/default/files/rp.file_.3429.231.pdf .. Może coś z tego wyniknie...?

0 8
ID:31677

a

Panie home. Rozumiem, że podczas tych 4 godzin, kiedy się pan tam kręcił tez był pan w pracy?

4 4
ID:31679

Olaf

To była tylko siesta,ale na pewno wliczana tak jak wszędzie w Polsce do czasu pracy. W Holandii czy w Niemczech wszelkie przerwy są odliczane od czasu pracy.
Dlatego tam przebywa się w miejscu pracy 9-10 godzin ,ale płacą tylko za 8.

0 1
ID:31680

sportowiec

Robotnik też ma mózg i wie jak zarobić najmniejszym nakładem sił. Moje wieloletnie doświadczenie nauczyło mnie nie mieć pretensji do robotnika (t.zw. robola). Od utrzymywania wydajności jest nadzór. Skoro nadzór nie zapewnił "frontu robót" bądź nie miał czasu lub chęci do kontrolowania postępu prac, to co wy się czepiacie chłopaków pracujących zapewne za najniższa krajową. Robotnik, który wydajnie pracuje bez nadzoru (czytaj: sam sobie organizuje robotę i rozwiazuje podstawowe problemy) MUSI otrzymywać min. 20 zł/godz. na rękę i być zatrudniony na legalu, bo wtedy pracodawca zaoszczędza na nadzorze.W przypadku "jedynki" jest umowa, że można zaoszczędzić na nadzorze, robotnikach, materiałach jakości itd itp. , bo jakości wykonania nikt nie sprawdza, a termin to już zupełna abstrakcja. Winnych zaistniałej sytuacji szukaj zatem nie na Wroniej, a na Zielonym Rynku.

5 0
ID:31681

oliwia1979

@dzonny_killer: Skąd wziełam 30 minut przerwy. Tak jest w renomowanych, znanych firmach budowlanych. np. w Mo.....aL P..ck. Tych ludzi którzy narzekają na pracowników budowlanych wysłałabym do pracy na 2 miesiące na budowe a w szczególności w lato lub w zimę. Popracował by tak jeden z drugim w takich warunkach to by się mu odechciało i docenił by swoją pracę. Też kiedyś miałam takie pogłądy jak wy, że budowlańcy to alkocholicy, nieroby, tylko bluźnią, piją i nic nie robią. Ale pracując na budowie moje poglądy się zmieniły.

2 2
ID:31684

Daniel Sobczak

home nie jestes od oceny wykonywania prac na rondzie

2 4
ID:31690

home

daniel sobczak nie jesteś od oceny moich postów
mamy wolność wypowiedzi, zapomniałeś się chyba poza tym jestem mieszkańcem tego miasta i mam prawo oceniać żenujący poziom prac
jak nie masz mądrzejszego nic do powiedzenia to zamilcz

6 0
ID:31691

ananas

Bujam się po tym naszym grodzie lat hohooo...albo ciutkę dłużej...ale teraz jestem jak milcząca żaba, nie kumam.....gdzie jest rondo przy Wroniej?m naszym grodzie lat hohooo...albo ciutkę dłużej...ale teraz jestem jak milcząca żaba, nie kumam.....gdzie jest rondo przy Wroniej?

0 0
ID:31694

home

oj tam sie czepiasz, skrzyzowanie mialem na mysli
mozna sie zamotac w tym miescie 1001 rond :D

nie odwracaj kota ogonem ananasku

0 0
ID:31696

j-23

u nas też młody kroi godzinę
ot pijawka

0 1
ID:31699

szuja

Godzina to przymiar............

0 3
ID:31704

dzonny_killer

Wiesz co Oliwio... tak szczerze, to mnie nie wzrusza jakaś tam "renomowana firma"... swoją drogą to ciekawe określenie... :p Mnie i tak naprawdę wszystkich pracowników i pracodawców powinny interesować tylko i wyłącznie przepisy kodeksu pracy, a tam nie ma 30 minut :p Oczywiście jest to gest dla pracowników... niewiele kosztuje pracodawcę, a ludzie mogą docenić... Stereotyp "budowlańca" wziął się z okresu peerelu (świetne Alternatywy 4) i wiele się do dziś nie zmienił... szczególnie w "państwowych" firmach (jak te nasze od remontu jedynki)... :p

1 1
ID:31706

oliwia1979

@dzonny_killer: Właśnie. Wszystkich pracowników i pracodawców powinny interesować tylko i wyłącznie przepisy kodeksu pracy. Mi chodzi o to, że co kogo obchodzią pracownicy budowlani w prywanej firmie budowlanej, którzy przez jakiś czas nie pracują. To już jest problem właściciela Firmy, dyrektorów, kierowników Firmy, że płacą pracownikom a oni nie pracują a nie nasz. A jeśli Firma Budowlana nie wykona w terminie inwestycji to będzie płacić odsetki. Więdź w czym problem.??? Chyba, że zazdrościmy pracownikom budowlanym, że my musimy ciężko pracować a oni tylk stoją i nic nie robią to proszę się z nimi zamienić. A jakie pańswtowe firmy remontują krajową jedynkę.??? A tak na marginesie - większość tu piszących przecież tęskni za komuną ("Czy się stoi czy się leży 2000 się należy) Więdź cieszczie się, że jeszcze w jakiś Firma są jeszcze ślady komuny. ;)

2 1
ID:31711

dzonny_killer

mimo wszystko ja nie tęsknię za komuną i wolę wypracować sobie te 2000... ogólnie masz Oliwio rację z pracownikami w prywatnych firmach, jak się obijają to już sprawa ich przełożonych, a nie nasza... ale w sytuacji kiedy ich nieróbstwo i niedbalstwo generalnie ma wpływ na nasze życie to już inna sprawa... ja nie zazdroszczę, że ktoś się obija... ja się wkurzam, bo przez nich muszę dłużej stać w korkach, bo przez nich muszę wcześniej wstać, bo oni mają płacone tak naprawdę z moich/naszych podatków!!! Wspominasz o odsetkach, znaczy się pewnie karach... otóż TE konkretne firmy albo kar nie płacą, bo są im umarzane, albo mają umowy korzystnie dla nich spisane, albo jak już coś zapłacą to i tak to nie trafi do przeciętnego Kowalskiego - tylko wspomnieć straty finansowe kupców na zielonym wybrukowanym z opóźnieniem rynku... myślisz, że któryś z nich dostał rekompensatę??? hahaha

0 0
ID:31758


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA