Jak to sie dzieje ,ze w tych tzw "chinskich sklepach" sa...

Jak to sie dzieje ,ze w tych tzw "chinskich sklepach" sa artykuly bez nazw w jezyku polskim. bez instrukcji skladu i wsztstkiego tego co przepisami jest obwarowane? dlaczego PIH tego nie kontroluje i jak przchodzi to przez granice? To jakis "dziki" import.A cos takiego jak gwarancja to juz zupelny kosmos. Czyzby "podrobki" byly zwolnione z ogolnych przepisow...

15 komentarzy

antydziałkowiec

Ozon -znasz odpowiedzi na tyle pytań ,a tak proste pytanie ,,jak to się dzieje ? '' sparawia ci tyle problemu ? Jeśli wiesz kto stanowi prawo w tym ,,dzikim kraju'' to juz powinieneś wiedzieć kto ma ci na twoje pytanie odpowiedzieć....podpowiem tylko...żę odPowiedź zna również ten ...który polecił podpisać ACTA.... Jak wczoraj podkreślił na ,,debacie'' ,,odpowiedź jest mi znana tylko nie wykazałem się refleksem''...

4 4
ID:37798

olo...

najlepiej tam niekupować ja omijam takie wynalazki szerokim łukiem ale jak ktoś lubi to kupuje na własne ryzyko, no bo kto wystawi gwarancje i bedzie odpowiadał za towar z taką metką.

4 1
ID:37799

negocjator

opisy jak opisy .!! ale jakie ceny oni tam mają ! jak by firmowe były albo ekskluzywne jakieś ! a wiszą najtańsze szmaty utkane na byle czym i z byle czego !

4 2
ID:37801

ozon

Tu nie chodzi o te"szmaty" jak piszecie a o to ze sa dostepne kosmetyki .jakies srodki piorace ,kadzidelka..... to jest nie ok ,ze nie ma kontroli i tu nie chodzi o polityke "Anty" bo sklepy te sa od wielu lat. Ludzie sa nieswiadomi ze szkodza sami sobie Jestem konsekwentny i zapytam w PIH jak to wyglada. Nie wszyscy moga kupowac gdzie indziej i co innego ale to nie powodow zeby instytucje zamykaly oczy bez wzgledu na to kto z jakiej opcji jest. To wspolny nasz interes...tak mysle

3 0
ID:37806

pietreq

Po co kupować w chińskich sklepach? Przecież w chińskie produkty można zaopatrywać się również w supermarketach ;)

4 0
ID:37811

belzebubek:)

Moi drodzy i kochani czytelnicy i klienci-to chyba by trzeba pozamykać wszystkie sklepy typu "od 4 zł" po 2,50" albo nasłać PIH- bo przecież w tych tez są takie same towary....tylko se popatrzcie.....a psioczycie na chińskie sklepy tylko dlatego ,że właścicielami są Chińczycy....ale oni rowniez zatrudniają polskich czyli naszych ludzi i płacą im pensje czasami wiekszą niz polski pracodawca......(a we słynnej wzorcowni znalazłem takie same np.torebki co w chińskim i buty i szaliki i czapki cena x 3.....więc pomyslcie zanim coś głupiego napiszecie

2 0
ID:37824

cichyobserwator

Ludzie! O co wam w końcu chodzi ?Większość z was protestuje przeciwko ACTA a tu nagle wam przeszkadza ,że ktoś handluje tym co ma żeby żyć. Gdzie wasza wolność ?W internecie można wszystko a tu lokalny patriotyzm się odzywa ?W sieci wolno w/g was wszystko a tu chcecie PIH nasyłać.Nagle wspólny interes się pojawił a jak Kora sprzedała tylko paręset płyt ,do kina na film idzie 150tys. a ściąga go 300tys to nie jest nasz interes.Wy wielcy patrioci a okradacie własnych artystów.Hipokryzja nie zna granic.Nie chcecie być kontrolowani to wara od kontroli innych.

3 4
ID:37825

antydziałkowiec

cichy -bo naród chciałby mimo wszystko godnie żyć i kupować godnie nawet ....za 250 euro miesięcznie(!!!!!!!!) .A tu po 20 latach ,, du.....kratycznych przemian'' ....chinska tandeta i....Polska (k)rajem sklepów z używaną odzieżą- czytaj ,,śmietnikiem Europy''. Chyba to widzisz ?

0 1
ID:37829

ozon

O matko kochana! Dlaczego nie potraficie rozmawiac spokojnie. We wszystkim dopatrujecie sie napasci ,jakiegos rasizmu i cholera wie czego jeszcze Temat rzucilem majac wlasnie taki zamiar ,zebysmy ZDALI sobie sprawe z tego ze nie tylko sprawy tzw wolnego internetu sa wazne ale i to, ze MOZEMY miec wplyw na wszystko i tam gdzie prawo jest omijane ,szkodliwe TRZEBA reagowac- na tym polega bycie SPOLECZENSTWEM OBYWATELSKIM.JA nie nasylam PIHu na CHINCZYKOW chce zeby moje panstwo bez wzgledu kto nim rzadzi stanowione przez siebie prawo poprostu przestrzegalo.Egzekwuje sie od spoleczenstwa wiec kazda umowa dziala w dwie strony,i tyle i tylko tyle.W zadnej sprawie nie moze byc stosowany relatywizm...

2 0
ID:37830

amityr

@~ozon: Ja się z tobą całkowicie zgadzam. Dlaczego w polskich sklepach jak np. jedna dziecięca bluzeczka nie ma metki po polsku to bach mandat ,itd.Dziwne zamienienie przysłowia. Teraz jest nowa wersja u siebie widzę w oku igłę a u kogoś wideł nie dojrzę.Pewno dla tego ,że ten ktoś ma wąskie oczy.

3 0
ID:37837

antydziałkowiec

Bo trzeba być wyjątkowym ignorantem i egoistą by nie reagować naprawdziwy obraz Polski jako europejskiego centrum CIOCHOLANDÓW, CHINSZCZYZNY ,TANDETY przy najniższej pensji 250Euro miesięcznie i głodowych emeryturach !!!!! po 20 latach ,,przemian ustrojowych i ekonomicznych'' -chyba czas z tym mydleniem oczu pozornym dobrobytem skonczyć .

0 3
ID:37848

ozon

Amityr o ile dobrze zrozumialem tez jestes za . i wlasnie nie mowmy " a co to mnie obchodzi" lub "to i tak nic nie da" tylko UCZMY instytucje ze wiemy co mowi prawo i ZADAMY przestrzeganmia go WOBEC wszystkich. Malymi krokami ucywilizujemy sie WSZYSCY tak jak ma europejczykow przystalo...tego uczmy i sioebie i tych maluchow teraz... powiecie, ze utopia? a czy ktos wierzy l,ze przestanie istniec ZSRR?

0 0
ID:37876

pietreq

@ozon, a ja tutaj bym się z Tobą nie zgodził. Uważam, że budowanie społeczeństwa obywatelskiego to powrót do czasów do minionego systemu komunistycznego. Nie wiem czy pamiętasz jak społeczeństwo angażowała się w czyn społeczny i podobne społeczne inicjatywy. Filmy Barei, a przede wszystkim "Alternatywy 4 bardzo dobrze obrazują tę rzeczywistość. Dobre by to było gdyby nie było na ludziach wymuszane, spontaniczne. To jednak było dyktowane dlatego, że władza i odpowiednie instytucje państwowe były źle zarządzane, a społeczeństwo musiało naprawiać zaniedbania władz.
Podobnie jest teraz. Władza robi sobie co chce, a ludzie niech walczą między sobą. To dobre prawo i odpowiednie sprawnie działające instytucje powinny bronić praw konsumentów. Klienci nie powinni wychodzić na zakupy jak na polowanie i walczyć o to, aby zdobyć pożywienie i inne produkty. W takiej sytuacji zamiast rozwijać się cywilizacyjnie, będziemy cofać się w rozwoju. Pojęcie społeczeństwa obywatelskiego, to przemycanie nam nowej ideologii opracowanej przez współczesnych filozofów i ekonomistów. Tak to widzę teraz, ale wiadomo, że mogę się mylić. Chciałbym aby ktoś mnie przekonał, że jest inaczej.
Moim zdaniem bardziej korzystną i pozytywnie integrującą społeczeństwo postawą jest - solidarność. Gdyby była między nami solidarność, to rządy nie traktowałyby nas jak zwierzęta hodowlane i działałyby w naszym interesie, a prawo służyłoby wszystkim, a nie tylko uprzywilejowanym grupom. Takiej solidarności możemy uczyć się na przykład od Islandczyków. Wiesz, co tam się wydarzyło? Wiesz jak rząd Islandzki oszukiwał społeczeństwo i doprowadził kraj do bankructwa? Możesz mi nie wierzyć, ale nasz rząd także nie działa w interesie Polaków. Jeśli tego nie widzisz, to nie wiem... może nie chcesz tego widzieć, może jesteś naiwny i wierzysz w słowa premiera. Chińskie sklepiki, to na prawdę jest mały pikuś przy tym.

0 0
ID:37892

ozon

Pietreq .Juz kiedys pisalem tu ,ze 20 lat to duzo w zyciu czlowieka a nie panstwa. Poprzedni ustroj zostawil slad po sobie i ogromna wiekszosc nas dalej to w mentalnosci ma! Wladza tez bo przeciez nie jest znikad tez w tym kraju zyla. Przyzwyczajenie jest jak mowia druga natura czlowieka a tych "przyzwyczajen" jest mnostwo.Na grzaskim gruncie zaczeto budowac NOWA POLSKE. Dostosowywanie nowego ,dopasowywanie pokazalo.ze tu i tam sa dziury przez ktore hula wiatr.MENTALNIE potrzeba 2 lub 3 pokolen aby bylo tak jak piszesz. Urzednik tez obciazony jest balastem tamtego systemu. wartosci w domu przekazywano na miare tamtego systemu. reasumujac nadal po "tamtej" stronie ignoracja a po "tej biernosc i roszczeniowosc. Mozemy to roznie nazywac problem jest ten sam. Wiele widze na wiele nie ma mojego przyzwolenia i jestem zbyt dorosly zeby wierzyc politykom ale zyje w tym kraju i wiem ,ze WSZYSCY OD LEWA DO PRAWA nie sprostali zadaniu bowiem w nich WSZYSTKICH ta socjalistyczna mentalnosc TRWA i moze Twoje pokolenie zacznie cos naprawde nowego......Internet to potezna sila i zacznijmy sie wzajemnie edukowac? ale to "orka na ugorze...."

2 0
ID:37896

antydziałkowiec

A wy czym jesteście ,,obciążeni'' -może Magdalenką ?

0 1
ID:37924


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA