Historia kołem się toczy otwórzcie rodacy...

Historia kołem się toczy otwórzcie rodacy oczy!

11 komentarzy

?????

To rok 1981 -stan wojenny ?,czy........wolna Polska tuskomatolska ? Taki jeden kombinezon do walk ulicznych dla Policjanta kosztuje ok 20 tysięcy złotych -stać nas na to ? Zarabiamy najmniej w Unii 250 Euro miesięcznie !!!!!!

7 2
ID:44218

Zofia

Oczywiscie, historia kolem sie toczy. Bieda, wojny, hazardy gieldowe, niesprawiedlowosc, staja sie aktualnoscia.

8 1
ID:44220

?????

Czy za to Tusk dostał nagrodę od instytucji europejskich ? Za kłamliwe obietnice i realizowanie polityki państw zewnętrznych ? W normalnych państwach wybrany w wyborach premier powinien zabiegać o uznanie wyborców a nie bankierów od których zapach czosnku wyczuwalny jest przez granice .Czy wyborcy to dostrzegają ? Czy zobaczą jak stwierdza ,że Tusk ich majtki też już zastawił w czosnkowym banku i ich d.....jest już goła ?

6 2
ID:44224

marekradomski

wymień normalne państwo

3 2
ID:44228

marekradomski

kurcze, lubię czosnek-żona mniej mnie lubi po konsumpcj tegoż specjału. Ludzie!!! kto z was zna ...da tak naprawdę..dziwni ludzie, zawsze mają pretensję do wszystkich za wszystko (z wyjątkiem ludobójstwa na arabach, które nie robi wrażenia na UE, NATO itpodobne pierdoły) o Jedwabnem wszystcy ż....dzi wiedzą doskonale o bombardowaniach mniej, cóż taki dziwny naród. Najgorsze jest to, że coś mi to przypomina

1 1
ID:44232

zbuntowany_kaloryfer

Widzisz Zosiu miła - bieda, wojny, niesprawiedliwość zawsze były stanem NORMALNYM... od kiedy istnieje ludzkość. To okresy dobrobytu były zawsze czymś wyjątkowym, niczym wysepki na oceanie, niczym oazy. A powszechna bieda i cierpienie mas właściwie od zawsze były standardem - czy się to komuś podoba czy nie... Oczywiście okresy dobrobytu potrafiły trwać stosunkowo długo, czego idealnym przykładem jest starożytny Rzym. No ale chyba nie muszę wyjaśniać skąd ten dobrobyt (nawet dla najuboższych) się brał. Gdyby w Polsce na jednego obywatela pracowało za darmo po 15 godzin na dobę dajmy na to 4 niewolników - obcokrajowców też byśmy mieli dobrobyt;)
W dobrobycie potrafiły też żyć państwa bądź plemiona, które napadały na sąsiadów i rabowały wszystko co się da. Wikingowie często byli w tym nieźli. Oczywiście nie tylko oni - wojny o charakterze rabunkowym to oczywiście standard.

A zatem proponuję napaść - dajmy na to - na Słowację i zrabować im totalnie wszystko, począwszy od rezerw ich Banku Narodowego, poprzez dobytek obywateli, a skończywszy na brankach, które każdy uczestniczący w wyprawie łupieżczej żołnierz będzie można przywieźć sobie do kraju jak bonus;) Tak... na jakiś czas zapanowałby dobrobyt i zapchalibyśmy tę cholerną dziurę budżetową;) Słowakom chodzącym w łachmanach i polującym na wrony oraz koty byłoby za to nie do śmiechu;) Ale tu wracam do pierwszego zdania mojej wypowiedzi: "bieda, wojny, niesprawiedliwość" - bo tego właśnie doświadczyliby Słowacy na własnej skórze. I zdecydowana większość narodów i państw doświadczała na przestrzeni wieków - czyż nie?

4 2
ID:44236

?????

A czy nie łatwiej napaść na swoich wybrańców którzy od 20 lat nas okradają z coraz większa bezczelnością ? Nie uważasz ,że łupów było by aż nadto i do 67 lat nikt nie musialbyś tyrać ? Pomyśl 30 tyś złotych nagród co miesiąc dla kolesi z PSL przez 4 lata jaką to kwotę uczyniło ? Zostaw sąsiadów w spokoju oni mają pewnie swoich złodziei i niech tak zostanie . Ty myśl o swoich złodziejach znanych z imienia i nazwiska .

3 3
ID:44242

zbuntowany_kaloryfer

Najwyraźniej nie zrozumiałeś pytajnik o co mi chodziło... A mój przekaz brzmi: bieda, ubóstwo i często niesprawiedliwość społeczna są dla szerokich mas NORMĄ od zarania dziejów. To dostatek i nasycenie.. "lata tłuste" są czymś nietypowym i wyjątkowym. Czymś co się czasem zdarza i jakiś czas trwa. Wiem, że to przerażające - ale tak właśnie jest. Z punktu widzenia np. 40latka dobrobyt na "Zachodzie" jest cały czas. Otóż nie jest. Czym jest 40 lat wobec tysiącleci... Jeszcze 100 lat temu w kopalniach węgla w Anglii (i nie tylko) pracowały 10-12letnie dzieci. Za miskę zupy i parę groszy. Gdyby nie pracowały to umarłyby z głodu. Tak po prostu. Normą też było to, że we współczesnych krajach "Zachodu" szerokie masy pracowały po prostu wyłącznie na najskromniejsze jedzenie i czynsz w jakiejś zasyfiałej, zagrzybionej budzie. Pamiętasz jak któregoś razu Vito Corleone na kolację z żoną mieli tylko gruszkę..? I jak ona się ucieszyła z tej gruszki? Masy po kilka lat chodziły w jednym ubraniu i jednych butach. I to była norma i nikt nie robił z tego problemu.
Zatem nadal zdecydowanie stoję na stanowisku: ubóstwo szerokich mas jest czymś normalnym, JEST NORMĄ (choć to przykre). Tak było, jest i będzie niezależnie czy przy żłobie prawica, lewica czy Marsjanie.
Obejrzyj sobie film pt. "Czarne złoto" - na faktach. Właściwie to te saudyjskie plemiona przed erą ropy żyły w nędzy. Tu niby był księciem, a mieszkał w lepiance i oszczędzał każdy kęs jedzenia i łyk wody. I to był tam standard. Od eonów. Dopiero ropa zmieniła wszystko - nastały "lata tłuste".
A co do wieku emerytalnego i poziomu życia... zobaczycie jak się wielu do d*** naleje za 10-12-13 lat. Na rynek pracy zacznie wchodzić gigantyczny niż demograficzny, natomiast na emerytury odejdzie największa ilość ludzi od ok 50 lat. To się nam pięknie proporcje zmienią!!! Istne trzęsienie ziemi;) Współczuję tym, którzy będą wtedy rządzili. Bo naród będzie chciał ich na serio zlinczować, wspominając jak to pięknie i dostatnio było np. w 2012. Narzekacie, a najpiękniejsze;) dopiero przed nami;))
I na koniec: wcale nie będę zdziwiony jeżeli w obliczu tak katastrofalnej sytuacji wiek emerytalny zostanie znów podniesiony. I to w trybie awaryjnym, a nie tak jak teraz małymi, śmiesznymi kroczkami. MOŻE NIE BYĆ INNEGO WYBORU. Oczywiście prędzej czy później i tak zostanie podniesiony - nie ma innej opcji. Przecież kiedyś tam w przyszłości 10 czy 20% ludzi w wieku produkcyjnym nie będzie w stanie utrzymać 80% nieprodukcyjnych! To jest cena, którą płaci starzejące się i wymierające społeczeństwo. Po prostu. Oby nie doszło do tego.. ale jakby co, może ktoś wtedy wspomni moje słowa...
Ps. Jest jednak wyjście i z takiej sytuacji: ściąganie imigrantów na stałe. To byłby chyba jedyny ratunek dla państwa starców. Zresztą niektóre państwa europejskie już to robią.
Mija 20 lat, mamy rok 2053. Unia Europejska zmienia nazwę na Kalifat Europy;]]]

1 0
ID:44246

marekradomski

niestety masz rację zbuntowany, pozostaje grać w totka zawsze zostają marzenia. chcę się mylić ale moje dzieci dotknie kolejna wojna i wątpię, że to my napadniemy Słowację

1 1
ID:44248

?????

A to pamiętacie ciemne owieczki ?

jak nie pamietacie to sobie przypomnijcie . To nie mówił pajc pod budka z piwem ,ale premier poskiego rzadu na posiedzeniu sejmu transmitowanym na cały świat !!!!!!!!!!!! I co gęba czy holewa ?

1 0
ID:44263

?????

A tu panprezydent zapowiada ? http://wiadomosci.onet.pl/kraj/bronislaw-komorowski-tusk-jesienia-przedstawi-twar,1,5210415,wiadomosc.html - jak daleko oni się jeszcze posuną w sie w nepotyźmie ? Czy dla nich nie ma granicy ?

1 0
ID:44272


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA