Ja tu czegoś nie rozumie. Zbombardowali rodzinę afgańską...

Ja tu czegoś nie rozumie. Zbombardowali rodzinę afgańską z mozdzierza. Zabili dzieci, panne mloda, kobiete w ciazy, ktorej dziecko wyplynelo i sad ich uniewinnia bo ich kolesie zebrali za slabe dowody! Kogo ta armia zatrudnia? Jak ogladalem w telewizji ich twarze i tatuarze to az strach jakie typy nosza polski mundur. Znowu wstyd na caly swiat! Jak nie kaczynski to bandziory mordujace (pardon-zabijajace) cywili.

24 komentarze

zbuntowany_kaloryfer

Na wojnie czasami giną cywile (przypadkowe osoby). To się zdarzało, zdarza i zdarzać będzie. Chłopaki absolutnie niewinne i zero sprawy powinno być.

8 5
ID:30426

peja

Tajemnica Nangar Khel to tragedia, w której cokolwiek zrobisz i tak przegrasz. Ani żywi, ani martwi jej uczestnicy nie zaznają spokoju.

8 0
ID:30427

negocjator

jedz tam na wojnę to sam zobaczysz ... to jest wojna ! a nie zabawa w bieganie z karabinami !

7 6
ID:30432

pagon

Jezus! Maryja! Nie wierze! Normalnie błyskotliwi, pelni ciekawych przemyslen, a tu takie teksty! A co to za wojna jest!? Przeciez my tam "misjonarzy" wysłalismy, to "misja" maila byc! Ups, okazalo sie ze ci zli talibowie to tak naprawde caly narod jest, ktory chce zyc po zwojemu! Z misji tworzenia demokracji w Afganistanie(!) przeslismy na wojne domowa z talibami (czyli całym narodem afganskim). A skoro po drugiej stronie jest cały narod, talibowie, ktorzy jak slyszymy w telewizjach przeczesuja grzywke i juz sa pasterzami, przecesuja grzywke i juz sa rzolniezami, pomagaja im dzieci i kobiety, to 'pomylki" przy ostrzelaniu talibow nie uczesanych sa mozliwe. ta rodzina akurat przygotowywala sie do slubu. wyobrazcie sobie jedna z takich imprez w polsce. Wyobrazcie sobie ze to jest w waszej rodzinie. I wtem wywalaja wam drzwi mundurowi krzyczac i depczac butami waszych protestujacych rodzicow. Wyobrazacie sobie skutki takiej "pomylki"? A szok!? Szok bo my tu demokracje mamy a potencjalni winni zastanowili by sie sto razy czy taka akcja jest mozliwa. A w Afganistanie to demokracji nie ma! Jak rodziny ofiar maja dochodzic swoich praw? Jak mogly postawic przed sadem afganskim zabojcow ich bliskich? Co mialy isc do swoich wladz i domagac sie procesu. Kraj rozbity w drobny mak, stare instytucje (niedemokratyczne) nie dzialaja, nowa demokratyczna wladza zalezna od Americanos. Tak dziala zaprowadzanie demokracji w Afganistanie. Takie sygnaly wysylamy do spoleczenstwa afganskiego! Przeciez w Afganistanie obywatele nienawidza wojsk koalicji, w kazdym domu wiedza o nagar Khel i innych jeszcze gorszych "wypadkach". Jak chcemy przekonac Afganczykow do demokracji i religii chrzescijanskiej? Chyba tylko liczac na to ze pozapominaja, pozapominaja (i czcic nie beda) bo sa niepismienni, my im napiszemy historie, wydrukujemy im podreczniki do historii, pomozemy stworzyc media, "zainwestujemy" w ich gospodarke, a oni beda sie cieszyc ze zdobyczy demokracji pracujac w naszych fabrykach. No oczywiscie niech buduja swoje, niech konkuruja - to demokracja bedzie. A jak ktorys z nich sprobuje konkurowac z naszymi fabrykami to to oczywiscie "talib" bedzie! trzeba go bedzie lustrowac bo napewno majatek zgromadzil w czasach talibow. i tak dalej i tak dalej, znamy ten system oj znamy...

1 8
ID:30434

anty

nasz rodzimy heros powiedział niegdyś "to jest wojna. musicie zabijać, albo nie przeżyjecie." od siebie dodam, że na wojnie giną ludzie, zdarza się. przez cały czas trwania procesu miałem wielką nadzieję, że sąd chłopaków uniewinni, i na szczęście tak właśnie się stało.

nasza prokuratura rozdmuchała aferę na skalę międzynarodową o nieumyślne zbombardowanie afgańskiej wioski i śmierć kilku cywili, a ja się pytam kiedy jakaś międzynarodowa komisja zainteresuje się PRAWDZIWYMI zleceniodawcami ataku na wtc - bo chyba nie wierzycie, że za wszystkim stał rzekomo uśmiercony siwy facet z brodą i turbanem...

8 1
ID:30437

ciastek

pagon -delikatnie mówiąc jesteś .... pisząc takie rzeczy......

7 1
ID:30438

Zyga

W Afganistanie - to nie wojna, -to działania partyzanckie z Talibami.
Dlatego nasi zabijając bezbronnych cywili są mordercami i powinni być
sądzeni jak przywódcy Serbii,a nasz minister chce ich awansować, pytam
się kogo MORDERCÓW., w tatuarzach,BANDYTÓW?.

1 12
ID:30440

pagon

Do "anty". Wiem kim jestes! Napewno nie anarchista. Piszesz jak od arystokratow. Najety - bo oni maja w duszy zabiegac o dobro swoich majatkow. Maja takich jak ty od tego. Logo do pseudonimu oczywiscie oznacza (A)rystokracje. Ale pamietaj jak tak dalej bedziesz burzyl demokracje to - przyjdzie i na ciebie czas. Zabiora ci majatek , znajda lepszych szczekaczy od ciebie, zrobia z ciebie glupka i oszoloma. Prawda jest taka: pozabijali ludzi i powinni isc za to do wiezienia. Mozemy tu tylko podyskutowac nad iloscia lat za umyslne lub nieumyslne zabojstwo. Takie postepowanie psuje nam opinie na swiecie a to przeklada sie na kontrakty naszych firm. Mam nadzieje ze wiekszosc dostrzego przemilczanie tego zjawiska (ktore i tak jest znane w swiecie) za dzialanie podobne do dzialania mediow zaleznych od korumpujacych ich politykow. Czyli : "cisza nad ta trumna". Obciach.

1 13
ID:30441

pagon

Aha i jeszcze jedno. Pilota tu154 tez powinni skazac posmiertnie. Tak dla przykladu! Bo tu kazdy lekcewazy swoje obowiazki...

0 12
ID:30442

zbuntowany_kaloryfer

Szanowny Pagon, o "życiu po swojemu" powiedz tym afgańskim obywatelom, których wywieziono za miasto (lub wiochę), związano i zostawiono z odbezpieczonym granatem. Wybić przeklętych terrorystów. Do nogi. Oni są plagą, która toczy naszą cywilizację. Wybić ich wszystkich.

8 4
ID:30444

szuja

Nasi pojechali tam z misją pokojową a nie na wojnę.

1 5
ID:30466

zxxc

Byliście? - NIE, Widzieliście? - NIE, no i sąd stwierdził dokładnie to samo. Jest to nie do udowodnienia. A tu ma działać zasada domniemania niewinności. W tym kraju ludzie zapominają że coś trzeba najpierw UDOWODNIĆ żeby kogoś móc OSKARŻAĆ. (siedzi zgniły system we łbie jeszcze, co nie?)

10 3
ID:30468

szuja

Dlaczego ja się prawie zawsze z @zxxc zgadzam ?Bo to jest człowiek myślący i piszący na trzeźwo.Podteksty wcale mi nie przeszkadzają .Jestem pełen uznania i szacunku.

6 1
ID:30474

Tomek.L

Do zygi i pagona:
jesteście w stanie przyswoić fakt, że decyzję o udziale w afgańskim konflikcie podjęła nie armia ale rząd a żołnierze tylko ją wykonują. Jesteście w stanie zrozumieć, że do Afganistanu wyjeżdżają całe(!) pododdziały a odmowa raz, że jest wstydem dla żołnierza, a dwa skutkować może brakiem przedłużenia kontraktu - czyli w praktyce utratą pracy. Jesteście w stanie poczuć to co czuje żołnierz na patrolu gdy spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność za życie swoje i kolegów ale również cywili, wśród których się porusza. Talib nie nosi umundurowania, nie dlatego że go nie ma, tylko dlatego żeby w każdej chwili mógł rzucić karabin na ziemię i udawać afgańskiego chłopa. Działania partyzanckie to również wojna, pisząc takie bzdury jak wy zaprzeczacie świadectwu jakie dało tysiące Polaków w czasie II WŚ. Wojska koalicji w A. nie walczą z Afgańczykami, walczą z talibami a to często zagraniczny zaciąg w połowie opłaconych a w połowie zindoktrynowanych do zlasowania mózgu prostych biedaków. Jak macie pisać takie bzdury o wojnie w A. nie będąc nawet kiedykolwiek na zuchowym obozie to już lepiej nie piszcie nic. I na koniec misja w A. to nie misja pokojowa ( takie były na Wzgórzach Golan i Libanie- i też nie było słodko) a stabilizacyjna

5 1
ID:30481

pagon

W pierwszym zdaniu piszesz ze: "zolnierze wykonuja decyzje o udziale w afganskim konflikcie". Jakie to głupie! Nie czytam dalej!

1 5
ID:30514

Tomek.L

Miałem Ci to wyjaśnić, napisać tak prostszymi słowami o co biega, ale przeczytałem uważnie dwa razy to co napisałem wcześniej i uznałem, że nie ma sensu. I tak nie dasz rady połapać. Ale...., no dobra, spróbuję. W demokratycznym społeczeństwie istnieje cywilna kontrola nad armią tzn. że Szef Sztabu Generalnego WP nie podejmuje (uwaga trudne słowo) autonomicznych decyzji o działaniach zbrojnych tylko otrzymuje je od ministra Obrony Narodowej, Tenże osobnik również nie wymyśla tego sam a służy raczej jako ciało doradcze na odprawie całego rządu, zazwyczaj pod przewodnictwem premiera ( o poddaniu pomysłu pod obrady Parlamentu również nie możemy zapomnieć). Całość na koniec swym podpisem firmuje Prezydent, określając ile taki mandat do działania będzie trwał. Dlatego wyjaśniam: to politycy podjęli decyzję o udziale polskich wojsk w misji stabilizacyjnej w Afganistanie. Żołnierze wyjeżdżając na misję, decyzję tą wykonują. Rzeczywiście dobór nick-a do tematu Masz niezły, Zapomniałeś go tylko uszczegółowić, wino być - pagon szeregowca, dlaczego? Pagon szeregowego jest PUSTY.

4 1
ID:30515

pagon

A tobie Tomku chyba do wysnucia madrej mysli zabrakło Romka I Tytusa. Dopiero razem stanowicie jeden sensowny mozg. Szczegolnie od tego drugiego moglbys sie wiele nauczyc bo podobno szympansy sa dosc inteligentne (40 IQ!). Tytus napewno by zrozumiał ze pisalem o ukaraniu ludzi noszacych polskie mundury za zabicie niewinnych osob a nie o generale czy ministrze. Tyle. Pamietaj Tomku, nigdy nie pisz do internetu bez konsultacji z Romiem i Tytusem. Papcio sie za ciebie wstydzi. Pa.

1 5
ID:30528

Tomek.L

Tylko Potwierdziłeś moje o Tobie mniemanie:
- błędy ortograficzne;
- błędy rzeczowe;
- brak umiejętności używania znaków interpunkcyjnych;
- brak podstawowych wiadomości geopolitycznych (np. Talib nie równa się Afgańczyk);
- po doborze lektury ( zresztą błędnej bo trzecim w tej trójce był Atomek) i stylu wypowiedzi wnioskuję, że edukacja została zakończona na poziomie szkoły podstawowej.
Żadna dodatkowa riposta, żadna obelga nie zmusi mnie do kolejnej odpowiedzi - z osobami poniżej pewnej granicy percepcji po prostu się nie dyskutuje.
Jesteś zwykłym internetowym trollem a takich trzeba ignorować. Bene.

4 4
ID:30529

pagon

Nie przydlugi wywod jak na ignoranta?

2 3
ID:30535

pagon

Sorry! O ja analfabeta! Napisalem "przydlugi" a chcialem: "przyglupi". Jeszcze raz sooorry Tomku

2 3
ID:30538

pagon

Znalem Tomku kiedys podobnego tobie. Tez byl zaciety i zacietrzewiony, nie lubil slabszych i nosil mundur. Taki niby sluzbista. I (podobnie jak ty) mial w tym postepowaniu podwojna moralnosc. Kiredys ukradl ze swojej jednostki petardy do zadymiania pola walki i testowal je na mieszkancach wloclawka. Ciekawe co robil na tzw misji w libanie z ludnoscia libanska. Podejzewam ze Nagar Khel to bylo nic!

1 2
ID:30549

ufo

Tomek L. Pagon.

Dyskusja Trepa z Pacyfista. Siedzi jeden w helmie w koszarach wygodnie i na wojne nie chce mu sie isc ale przywileje to i owszem, a drugi nerd w okularkach wygodnie w fotelu przed kompem z TVN24 wlaczonym na tv obok i pacyfizmie i wojnie tworzy.

Jeden wart drugiego, jednemu sie pracowac nie chce i strzelac jak Pan kaze, a drugi przed kompem najmadrzejszy jest.

Wojna to wojna, zolnierz ma jechac i czasem zginac, taka jego praca, a jak sie pomyli to nie mozna go karac jak za zabojstwo umyslne.

Trepy i Inteligenciki pacyfisci do roboty :-)

0 1
ID:30550

pagon

Noo swiete slowa! Ukarac za nieumyslne wielokrotne zabojstwo. mnie to satysfakcjonuje. Nie udalo sie udowoidnic umyslnego - trudno. Niech idzie taki buchaj do kicia i tam swoj caly okres rozplodowy spedzi a potem to juz niech go nawet wypuszcza. Wazne zeby potomstwa nie mial bo wojny beda zawsze...

0 1
ID:30554

dzonny_killer

pagon... może i ty byś chciał dobrze, ale totalnie nie orientujesz się w rzeczywistości... fakty naginasz wyłacznie na swoją stronę, aby pasowały do wymyślonej wczesniej tezy... mylisz się i to praktycznie na każdym kroku...

0 0
ID:30604


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

WOLNE MEDIA