Polska słuzba zdrowia na poziomie zerowym. Dla chorych na...

Polska słuzba zdrowia na poziomie zerowym. Dla chorych na nowotwory brakuje leków. Firma farmaceutyczna wstrzymała produkcję leków. Rząd ma plan awaryjny - import docelowy leków, ktory nie działa, bo są pacjenci, którzy wciąż nie dostają farmaceutyków. Ministerstwo broni firmy farmaceutycznej. W tragicznej sytuacji znalazło się wiele chorych na nowotwory. Lekarze z Centrum Onkologii w Gdańsku z powodu braku leków odmówili chemioterapii czterem osobom. Ktoś z powodu braku medykamentów dostał chemioterapię niepełną. Ministerstwo twierdzi, że wina leży po stronie szpitali, które nie zrobiły zapasów. To wina systemu, dna finansowego i skandalicznej komercjalizacji Komorowskiego, który chce, zeby handlowac życiem pacjentów.

18 komentarzy

ozon

A podaj żródła które wyjaśnią kiedy i w jaki sposób Komorowski ZOSTAŁ skomercjalizowany jak napisałaś? Trochę byłem zapracowany i "wypadłem" z rytmu więc może coś przeoczyłem? Czekam na info "Ado"




8 8
ID:41087

negocjator

i praca do 67 lat ....baz pracy ! świetne pomysły Tuska i innych id...ów ! palowo po 6 zł ! nadroższy gaz w całej europie ! pensja 1111zł na rekę ! dnia by zbrakło na rewelacje tego rządu !

10 5
ID:41089

teraja

Co za bełkot.

5 9
ID:41090

zbuntowany_kaloryfer

Witam wszystkich serdecznie. Ja tylko na małą chwilkę, bo tak potwornie się przeziębiłem, że szok. Nawet nie jestem w stanie przeczytać ostatnich wpisów. Ale nadrobię to, kiedy na dobre opuszczę wyrko. Co za ironia losu - człowiek nawet kataru nie złapie przy mrozie -20, a kompletnie rzuci go na kolana przy pięknej, kwietniowej pogodzie, że wygląda i czuje się niczym żywy trup..:{{

3 3
ID:41092

pikpok

A więc: w teorii szpital dostaje 100 mln kontraktu na 2012 rok - co wystarczy na przyjęcie i leczenie 1000 pacjentów chirurgicznych, 2000 pacjentów internistycznych , 500 dzieci i załóżmy 1000 pacjentek na ginekologii. pieniądze z kontraktu kończą się we wrześniu. I tu dyrektor placóki ma dylemat: przyjąć i zadłużać szpital - czy odmówić choremu i odesłać go do innego szpitala? jeżeli go odeśle, to złamie prawo - "odmówi pomocy choremu". Drugą sprawą jest to,że NFZ wycenia punt od kilku lat w przedziale około 52 zł - choć coroczna inflacja wynosi 3,5 - 4,5% . Drożeje woda, prąd,leki,żywność. Cała ta sytuacja w Służbie Zdrowia jest chora. LUDZI CHORYCH JEST CORAZ WIĘCEJ - A KASY NA ICH LECZENIE CORAZ MNIEJ.

6 1
ID:41093

sportowiec

Firma z Austrii wstrzymała produkcję leku; - wina Tuska i PO. Ada- bdb z myślenia.

6 3
ID:41094

antydziałkowiec

@negocjator: Zapomnialeś wymienić wszystkich ,,sukcesów '' tej drużyny haratającego w gałe , a o krzdziezy z Funduszy inwestycyjnych zapomniałeś , a o ,,walce z terroryzmem '' na koszt podatników zapomniałeś ,a o pękajacych autostradach na euro itak dalej i tak dalej ......a wrak leży w Smoleńsku a pan premier prowadzi polityczne wojenki wewnętrzne dla odwrócenia uwagi ...wyborców ...i wprowadza ustawowa eutanazję chorych obywateli ...

4 11
ID:41099

ozon

"zbuntowany" dużo zdrówka bo wyrko do czego innego przeznacz i nie solo....

2 3
ID:41111

marekradomski

ok. @anty. KTO TWOIM ZDANIEM powinien wygrać następne wybory i nie chodzi mi o prezydenckie. I jeszcze jak mógłbyś, to dlaczego. Nie chcę Cię obrażać. Po prostu jestem ciekawy i myślę, że nie tylko ja.

3 1
ID:41116

antydziałkowiec

@marekradomski: KTO ??? Z pewnościa nie polityczni kłamcy i oszuści ,którym w ciągu miesiaca z ,,zielonej wyspy '' robi się ,,ściana płaczu'' , referendum traktują jak chore wymysly głupich wyborców i podpisują miedzynarodowe ACTA bez ich przeczytania i zrozumienia -ja OSTATNI RAZ głosowałem na poLITYKIERÓW OD SZAMANA TUSKA ...i innym radzę to samo . Chyba nie zaprzeczysz ,że takiej poOlitycznej volty'' w obietnicach wyborczych jeszcze w Polsce dotąd nikt nie dokonał ? Smoleńsk to tylko potwierdzenie jego zakłamania .

5 7
ID:41120

Raport

Nie czujecie jeszcze że Panowie z góry chcą zrobić obozy w czasach teoretycznego pokoju?Historia powinna nauczyć wystarczająco.To są realne przygotowania do zmniejszenia liczby ludności i do uzależnienia społeczeństwa od tzw."pomocy" i tzw."pracy zarobkowej".Chory,stary,mądry to zły materiał na niewolnika.Oni chcą zdrowych fizycznie,głupich,młodych robotników którzy nie myślą o przyszłości i nie wiedzą nic o przeszłości.Reszta to dla nich niepotrzebne lub wręcz przeszkadzające śmiecie.To przykre ale tak zaczyna się totalitaryzm ideologii pieniądza.Kiedyś,torturowali,truli,wyzyskiwali i zabijali w obozach.Teraz ze świata tworzą obóz.Teraz trują nas w domach i na podwórkach syfem,truciznami,chemikaliami lekami i zepsutą pustą żywnością,torturują nas sądy za pomocą prawa pisanego,wyzyskują przepisami i cenami i terroryzują za pomocą służb które podobno miały pomagać.Teraz jednak Policja,Wojsko,Sądy,Urzędy Skarbowe potrafią napadać,okradać,niszczyć,sprawiać ból i zabijać fizycznie i psychicznie.Wszystko pod płaszczykiem PRAWA i przy pomocy wielkich firm chemicznych.Analogicznie zmieniło się tylko tło i niektóre literki.W rzeczywistości mamy totalitaryzm w którym można porwać i zamknąć każdego,ale nie każdy ma prawo mówić.Walka z totalitaryzmem to sprawa życia lub śmierci.To wybór pomiędzy ludzką wolnością a mechanicznym niewolnictwem.Jeśli nie chcecie strasznej powtórki z historii,jeśli nie chcecie być zniewoleni fizycznie i co najgorsze psychicznie,przestańcie zajmować się przyziemnymi sprawami i zacznijcie porządki.Tu i Teraz.

10 0
ID:41123

antydziałkowiec

@~Raport: No i jesteś kolejny do odstrzału na tym forum za niezależne myślenie -w tym kraju i w tym eurokołchozie gdzie ludziom z pełną swiadomością podaje się papakę medialna zaprawiona ,,sola drogową'' i konserwantami typu ,,E'' i w postaci ACTA takie myślenie jest prawie przestępstwem ....ale do czasu ...

5 3
ID:41131

Warta

@~antydziałkowiec: Jednak Tusk zaczarował cię przed wyborami i zagłosowałeś na jego partie, mądry polak po szkodzie chciało by się rzec ale dla mnie pozostaniesz zwykłym polskim naiwniakiem.

1 1
ID:41133

marekradomski

@anty, na kogo ma głosować ciemny lud guru?

1 0
ID:41135

antydziałkowiec

@~Warta: Błędne określenie , nie ,,zaczarował '' ale perfidnie i z premedytacją powiedział nieprawdę wyciagajacy kasę od emerytów na ,,wnuczka '' .Jedyna pociecha to ta ,że takich okłamanych i oszukanych jest więcej i mam nadzieję ,że oni też wyciagną wnioski z kłamstw wyborczych takich oszustów politycznych .

2 2
ID:41138

rollnick

@marekradomski,
warto głosować na każdą partię spoza układu PO-PSL-RP, oraz nie głosować również na SLD, bo to spadkobiercy PZPR i już mieli swoją szansę od czasów okrągłego stołu. Te partie skupiają elity naszej władzy od czasu okrągłego stołu i przez nie Polska jest pogrążona w chaosie i ciągle osłabiana z powodu działalności tych elit.
PIS chciał to przerwać, lecz nie mieli wystarczającej większości w Parlamencie, a medialna nagonka na Kaczyńskich pokazała jak silne są te elity i jak wiele mogły stracić, gdyby PIS wprowadził te niekorzystne dla nich zmiany.
Polska za czasów rządów PIS jak nigdy dotąd była najbliżej rozliczenia komunizmu. Czechy tego dokonały i widać tego efekty.
Możliwe, że powstaną jakieś nowe ruchy, partie przed wyborami i na nie warto oddawać głosy. Na wszystkie spoza ww. układu.
Pozdrawiam.

3 3
ID:41143

rollnick

@Raport,
dziękuje za twój wpis. Jest bardzo ogólny, ale prawdziwy. To są fakty, świat staje się stopniowo wielkim obozem koncentracyjnym. I to nie jest tylko metafora.
W necie są opublikowane dokumenty dowodzące, że obecne koncerny farmaceutyczno-chemiczne bazują na doświadczeniach tych z obozów koncentracyjnych z czasów II wojny. Produkują dla nas leki i różne chemiczne świństwa dodawane do żywności, abyśmy byli jeszcze bardziej chorzy, dzięki czemu będą mieć jeszcze większe zyski.
Czy ktokolwiek z czytających słyszał, aby dzięki chemoterapii ktokolwiek został wyleczony z raka? Chemia nie leczy raka, jest to terapia objawowa niszcząca komórki rakowe. Żadne uznane przez oficjalną medycynę sposoby leczenia raka nie leczą z raka.
Rak to wynik długotrwałego braku składników odżywczych w organizmie i w konsekwencji zaburzeń metabolizmu. Wystarczy prawidłowo się odżywiać i unikać przetworzonej żywności (zwłaszcza tej "chemicznej") i nie ma mowy o raku, cukrzycy, czy innej chorobie cywilizacyjnej.
Kiedy człowiek nie żyje w zgodzie z naturą, to zawsze na tym traci.

2 2
ID:41146

antydziałkowiec

@zbuntowany_kaloryfer: Na przeziębienie najlepszy.......NF(podobno)Z.....Oni cię wyleczą tak , że twoje skladki zasilą konta partyjnych marnotrawców , na tym polega polityczna ustawowa eutanazja (Polaku lecz się sam ,ale składki oddaj nam).Ale może będziesz miał satysfakcje ..po.......wszystkim... ,że część twoich składek znajduje się w ....willi na Florydzie, albo u tego od wyciagów narciarskich ... .Życzę zdrowia .....

2 3
ID:41154


Znam i akceptuję regulamin portalu

włocławianie piszą

Włocławek

Włocławek

Podyskutuj o Włocławku, poznaj swoich sąsiadów.

Dom i mieszkanie

Dom i mieszkanie

Budujesz, kupujesz, urządzasz? Poradź innym i znajdź radę dla siebie.

Sport i rekreacja

Sport i rekreacja

Porozmawiaj o sporcie i jak aktywnie spędzasz czas.

Towarzyskie

Towarzyskie

Poznaj i porozmawiaj z nowymi ludźmi.

Motoryzacja

Motoryzacja

Podyskutuj o samochodach i motocyklach.

Inne

Inne

Rozmowy na różne tematy

Hydepark

Hydepark

Rozmawiaj na wszystkie tematy

O portalu

O portalu

Podziel się pomysłami, które ulepszą portal.

  • Najczęściej komentowane (7 dni)

  • Najczęściej czytane (7 dni)

WOLNE MEDIA