Bezpłatne studia informatyczne

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego nadał Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej we Włocławku uprawnienia do prowadzenia od roku akademickiego 2009/2010 studiów pierwszego stopnia na kierunku informatyka.

Studia trwać będą 3,5 roku i kończyć uzyskaniem tytułu zawodowego inżyniera. Będą realizowane w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Uczelnia proponuje trzy specjalności: systemy informatyczne i bazy danych; grafika komputerowa i aplikacje komputerowe oraz sieci komputerowe
i telekomunikacja. Studenci studiujący w systemie stacjonarnym nie będą ponosić żadnych kosztów z tytułu studiowania, wręcz odwrotnie, będą mogli korzystać z różnego rodzaju stypendiów, które oferuje uczelniany system pomocy materialnej. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa zaprasza wszystkich zainteresowanych, którzy chcą podjąć studia jeszcze w tym roku akademickim, do biur rekrutacyjnych uczelni, które mieszczą się we Włocławku przy ul. 3 Maja 17 oraz przy ul. Mechaników 3.

Włocławska PWSZ zabiegała o utworzenie informatyki od kilku miesięcy. Władze uczelni składając wniosek w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego kierowały się kilkoma względami. Po pierwsze tym, że gospodarka potrzebuje informatyków. Według raportu przygotowanego przez IDC Poland, międzynarodową korporacją zajmującą się między innymi prognozowaniem, w Polsce brakuje około 10 tysięcy informatyków. Tę prognozę potwierdza stale rosnąca liczba ofert pracy skierowanych do specjalistów z branży IT. Co więcej, wiadomo, że niedobór informatyków będzie się zwiększał z każdym rokiem. Rozwiązania informatyczne są stosowane obecnie w każdej dziedzinie gospodarki. Coraz większe znaczenie zyskują także narzędzia internetowe. Po drugie, zgodnie z polityką państwa dotyczącą szkolnictwa wyższego, uczelnie powinny otwierać kierunki, na których będą kształcić specjalistów inżynierów potrzebnych gospodarce. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłasza w tym celu konkursy na projekty, dzięki którym można otrzymać pomoc finansową na wzmocnienie procesu dydaktycznego na pożądanych kierunkach studiów. Uczelnia zamierza skorzystać ze wszystkich pojawiających się możliwości. Ten drugi powód utworzenia informatyki łączy się z trzecim a mianowicie chodzi o interes studenta z naszego regionu., który będzie mógł zdobyć zawód inżyniera informatyka nie ponosząc nakładów finansowych na studia. Mając na uwadze troskę o wysoki poziom kształcenia przyszłych inżynierów, uczelnia pozyskała znakomitą kadrę naukową, wywodzącą się z renomowanych ośrodków nauki a także specjalistów - praktyków.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA