Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka odniósł się do wyników wyborów prezydenckich. Choć nie ma jeszcze tych oficjalnych, sprawa wydaje się być przesądzona. Zwycięzcą w drugiej turze wyborów został obecny prezydent Andrzej Duda.


W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe poparcie w kraju uzyskał urzędujący prezydent Andrzej Duda, zdobywając 51,21 proc. głosów. Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka podziękował mieszkańcom za udział w wyborach oraz krótko podsumował jeszcze nieoficjalny, choć przesądzony wynik.

Chciałbym podziękować włocławianom za obywatelską postawę, ponieważ frekwencja 64,98% robi wrażenie. To pokazuje, że jesteśmy społeczeństwem obywatelskim, bardzo często podchodzimy do wyborów emocjonalnie, ale polityka ma to do siebie, że wywołuje emocje. Bardzo dziękuje wszystkim mieszkańcom Włocławka, że skorzystali ze swojego prawa wyborczego - mówił prezydent Włocławka

PKW podała wyniki z ponad 99 procent obwodów, które wskazują, że głową państwa zostanie obecnie urzędujący prezydent. Podczas dzisiejszej konferencji Marek Wojtkowski gratulował zwycięstwa Andrzejowi Dudzie i kontrkandydatowi prezydenta Rafałowi Trzaskowskiemu, który we Włocławku uzyskał ponad 60% poparcia.

Niestety scena polityczna mocno się spolaryzowała, dlatego też chciałem zaapelować o wyłączenie już emocji, bo kampanię wyborczą mamy już za sobą. Kampanię trudną, emocjonalną, w której bardzo często padały argumenty, które paść nie powinny. Teraz jednak dojrzałość wszystkich polityków powinna spowodować, aby te emocje wytonować. Jesteśmy jednym narodem i mimo, że mamy inne poglądy powinniśmy pracować dla wspólnego dobra kraju i naszego miasta - dodał Marek Wojkowski

Jak podkreślał prezydent Włocławka obecna sytuacja wymaga dojrzałości politycznej i należy szanować wyniki wyborów demokratycznych.

Frekwencja 64, 98% pokazuje, że preferencje Polaków były właśnie takie. Różnice są oczywiście niewielkie, to wymaga od nas dużo dojrzałości, dlatego też o taką dojrzałość polityczną apeluję, żebyśmy już nie potęgowali emocji, ale przystąpili do wytężonej pracy. Prezydent został wybrany i ten wynik musimy uszanować - dodaje włodarz

Zapis dzisiejszej konferencji prezydenta Włocławka dostępny (TUTAJ).

4 komentarze

gość-53995

Łysy dawaj ten piknik

1 1
ID:83246

gość-76472

Panie Wojtkowski kilka dni temu stał pan na placu wolności i zaczepiał ludzi żeby głosowali na Trzaskowskiego a teraz pan Dudzie w tyłek wchodzi haha brawo . Fałszywy jak zawsze jeszcze mówi to samo co Duda. Żal mi pana panie Marku

1 1
ID:83248

gość-55021

Jaka radość maluje się na obliczu że wygrał ktoś kto uchronił Polaków a zwłaszcza Polki od niewolniczej orki do 67 roku życia na pensje tych nierobów i utracjuszy .

1 1
ID:83249

LALA20

@~gość-76472:


Ciemną nocą, ulicami Włocławka, przechodzi odział żołnierzy, dokąd zmierzają???, odziani w czarne zbroje, na których,
widnieją czarne płaszcze, - są to Pretorianie, którzy, zmierzają w stronę Ratusza ................................................................ .

1 1
ID:83250


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA