WSRG walczy o tytuł „Grunt na medal”

W drugim etapie tegorocznej, czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal”, organizowanego przez Państwową Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych w Warszawie we współpracy z marszałkami województw, znalazło się sześć terenów inwestycyjnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

W naszym regionie największym z nich jest prawie 34 hektarowy teren gdzie budowana jest „Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo-Technologiczny”.

Przypomnijmy, iż obszar ten otrzymał już w 2008 roku tytuł laureata ogólnopolskiego konkursu „Grunt na medal” oraz wyróżnienie w wojewódzkim finale. Zadaniem konkursu jest wyłonienie najlepszych terenów inwestycyjnych. Udział w konkursie to szansa na promocję takich lokalizacji. Najlepsze zgłoszone tereny będą rekomendowane inwestorom zagranicznym chcącym rozpocząć lub rozszerzyć swoją działalność w Polsce.

W tym roku do konkursu zgłoszono 242 oferty z całej Polski. Do drugiego etapu zakwalifikowano 88 terenów inwestycyjnych. Zwycięzców konkursu poznamy w październiku.

„Włocławska Strefa Rozwoju Gospodarczego – Park Przemysłowo Technologiczny” to jedna ze sztandarowych inwestycji miejskich. Jest to obszar inwestycyjny zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Anwilu S.A. Powstaje tam Strefa, która zwiększy atrakcyjność miasta, jako znakomitego miejsca do inwestowania. Będą to tereny uzbrojone w niezbędną infrastrukturę techniczną, służącą prowadzeniu działalności gospodarczej. Są już pierwsze firmy zainteresowane inwestowaniem w Strefie. Andrzej Pałucki, prezydent Włocławka podpisał listy intencyjne z podmiotami gospodarczymi, które są gotowe do inwestycji na tym obszarze. Są to: „W&W Metal Service”, „Drogtom”, „Wika Polska”, „Mares”, „Anwis”, „Bank Ochrony Środowiska”, „Azofer”, „Hamar”, „Budmont”, „Heko-Most”, „Lorenc Logistic” i „Goldfruckt”.

Wydział Przedsiębiorczości i Promocji Gospodarczej UM informuje, iż Strefa cieszy się sporą popularnością wśród przyszłych inwestorów, bowiem do magistratu wciąż wpływają zapytania i oferty od przedsiębiorców. Niebawem zostaną podpisane kolejne listy intencyjne. Strefa podzielona będzie na obszary inwestycyjne pozwalające na prowadzenie działalności w różnych sektorach przemysłu, m.in. w branży budowlano-magazynowej, chemicznej, metalowej, wdrażania know-how oraz usług specjalistycznych. Docelowo przewiduje się zlokalizowanie w Strefie 14 firm i ok. 400 miejsc pracy.

Całkowita wartość projektu wynosi 32 mln 802 tys. zł, dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 wynosi 15 mln 858 tys. zł.
1 komentarz

Krisss

Bardzo dobry pomysł, od samego początku był to strzał w dziesiątkę i nie ma co się dziwić, że budzi on spore zainteresowanie. Inne miasta mogą nam tylko pozazdrościć. W tym rejonie brzmi olbrzymi potencjał którego do tej pory nikt nie potrafił wykorzystać (co bardzo dziwi) ale w końcu znalazł się ktoś kto potrafi to zmienić. Inwestor który tam inwestuje ma w zasadzie dostęp do wszystkiego co jest potrzebne do prowadzenia działalności gospodarczej od wbicia łopaty po dalsze jej funkcjonowanie:
bocznica kolejowa.
główna droga Północ-Południe (w końcu w przebudowie bo do tej pory jazda po niej odstraszała wielu potencjalnych inwestorów chcących zainwestować w okolicy Anwilu i obniżała atrakcyjność tych terenów jak i samego miasta).
Autostrada wraz ze zjazdem i najazdem (obecnie w budowie) a w następnych latach planowana budowa nowej przeprawy mostowej w tym rejonie.
Wisła (woda jako środek transportu i medium wykorzystywane w trakcie produkcji, szczególnie w przypadku dużych firm a w przypadku niektórych branż nawet konieczny i niezastąpiony).
firmy budowlane, informatyczne, transportowe ( transport kolejowy i ciężarowy z serwisem) czy z branży mechanicznej a nawet oddział banku.
Możliwość dostarczenia surowców i mediów rurociągami ,,zza płota'' plus te podstawowe w które będą uzbrojone te tereny jak i samego gazu z pobliskiego Gąbinka.
Prądu z pobliskiej elektrowni którą ma wybudować koncern GF Suez na zakupionej działce.
zakładowa oczyszczalnia ścieków przemysłowych.
zakładowa straż pożarna.
dalsze perspektywy rozwoju strefy z racji możliwości jej poszerzenia plus to, że jest uchwała gwarantująca ulgi dla potencjalnych inwestorów w zależności od poziomu zatrudnienia.
Dobrze, że udało się również na to zdobyć środki europejskie i przebrnąć przez tą całą biurokratyczną maszynę z dobrym skutkiem bo brak takiej strefy jest dzisiaj w oczach inwestora poważnym minusem a w trakcie zapadania decyzji o lokalizacji zakładu podstawą. Jest to też inwestycja która bardzo poważnie wpływa na rozwój miasta a w zasadzie decyduje o jego ,,uporządkowanym'' rozwoju.

1 1
ID:20851


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA