Dyplomy Ekologicznej Akademii Umiejętności

9 maja zakończyły się zajęcia drugiej edycji Ekologicznej Akademii Umiejętności prowadzonej wspólnie przez ANWIL S.A. i Sekretariat Programu „Odpowiedzialność i Troska”. Uczestniczyło w nich 19 osób, nauczycieli z włocławskich szkół ponadpodstawowych.

Uroczystość miała miejsce w ANWILU, dyplomy ukończenia Akademii wręczał Tomasz Zieliński, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Działalności Operacyjnej naszej Firmy w asyście Jolanty Kaczmarek, reprezentującej Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta, Magdaleny Ozimek „szefowej” Akademii ze Spółki CHEMEKO i Krzysztofa Wojdyło, Kierownika Biura Marketingu ANWILU S.A..

Podczas trwających od jesieni ubiegłego roku kilku sesji zajęciowych, słuchaczki Akademii miały okazję poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii we wszystkich aspektach oddziaływania człowieka na środowisko naturalne, na otaczającą nas przyrodę. Poszczególne sesje zajęciowe dotyczyły takich zagadnień jak: prawodawstwo z zakresu ochrony środowiska, systemy zarządzania środowiskowego wdrażane w zakładach przemysłowych, gospodarka wodno-ściekowa (przemysłowa i komunalna), ochrona atmosfery czy klasyfikacja i składowanie odpadów. Ukończenie Akademii pozwoli na znacznie głębsze, bardziej szczegółowe i w ciekawszy sposób przekazywanie nabytych wiadomości młodzieży w placówkach dydaktycznych.

Każdorazowo, po wysłuchaniu szeregu referatów i prezentacji uczestniczki Akademii miały możliwość ugruntowania świeżo nabytej wiedzy podczas wizyt w obiektach pracujących na rzecz środowiska, takich jak: oczyszczalnie ścieków, stacje uzdatniania wody, składowisko odpadów, a nawet jednostka straży pożarnej, która (przynajmniej w ANWILU) jest jednocześnie wyspecjalizowaną jednostką w ratownictwie chemicznym.
Ekologiczna Akademia Umiejętności to inicjatywa, która zrodziła się w Sekretariacie Programu „Odpowiedzialność i Troska” prowadzonego przez Spółkę CHEMEKO, a mająca w założeniu przełamywanie, pokutujących jeszcze w opinii społecznej mitów, jakoby przemysł chemiczny był jednym z największych zagrożeń i trucicieli środowiska. Dodajmy, iż obok Włocławka i ANWILU, podobne zajęcia prowadzone były także w Płocku, Puławach i Śremie.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA