Stop Pakietowi - we Włocławku

Włocławskie struktury Solidarnej Polski włączyły się w akcję Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej na rzecz zawieszenia pakietu klimatyczno-energetycznego. Pakiet wchodzi w życie już 1 stycznia 2013 r., a wraz z nim możemy oczekiwać znaczących podwyżek. Szacuje się, że w 2013 r. ceny prądu wzrosną o 30%, a ceny ciepła o 22%. Kolejne lata to podwyżka cen prądu i ciepła o 60%.

To jednak nie koniec. W latach 2013-2020 stracimy od 250 tys. do nawet 500 tys. miejsc pracy. W tym samym czasie szacuje się, że powstanie ok. 24 tys. tzw. zielonych miejsc pracy, czyli przynajmniej 10 razy mniej! Skutkiem wprowadzenia pakietu klimatycznego będzie więc rosnące bezrobocie. Dlatego zachęcamy włocławian do włączenia się w akcję zbierania podpisów pod projektem Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Podpisy można składać w moim biurze radnego podczas dyżurów codziennie w godz. 17:00 – 18:00. Biuro znajduje się w budynku Cechu Rzemiosł Różnych we Włocławku, klatka B, pok. nr 11 zaprasza Jan Stocki. W najbliższym czasie przeprowadzone zostaną także publiczne akcje zbierania podpisów, o których na bieżąco będziemy informować. Serdecznie zapraszamy także inne włocławskie organizacje do współpracy.

Szczegółowe informacje o akcji na bieżąco można śledzić na stronie www.stoppakietowi.pl

Krótko o akcji:
Inicjatywa została zarejestrowana 8 sierpnia 2012 roku przez Komisję Europejską. Od tego momentu Komitet Obywatelski ma 12 miesięcy, aby zebrać wymaganą liczbę podpisów. W Polsce inicjatorem akcji jest poseł SP Ludwik Dorn. Inicjatywę wspierają przedstawiciele „Solidarności” i OPZZ oraz organizacje pracodawców.
Cele akcji to: powstrzymanie marnotrawienia setek miliardów euro w czasie kryzysu; powstrzymanie eksportu miejsc pracy i przedsiębiorstw do krajów, gdzie brak takich regulacji; obniżenie cen paliw i energii;  zwiększenie zatrudnienia; zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego. Jednak główny cel akcji to zawieszenie Pakietu Klimatyczno-Energetycznego UE z 2009 r. do czasu podpisania umowy międzynarodowej dotyczącej emisji CO2 przez największych emitentów, czyli: Chiny, USA i Indie.
3 komentarze

?????

Ile miejsc pracy we Włocławku przyniesie ta akcja ? Czy przy jej okazji wyjśaniane są przyczyny takich chorych pomysłów nierobów z Brukseli naganiające kasę starozakonnym bankierom ? Czy wyjaśnia się kto ma płacić za CO2 emitowane przez wulkany ?

1 1
ID:45550

IIII

Dużo można byłoby pisać o tym zagadnieniu. Pragnę jedynie przypomnieć kilka faktów. Podkreślam, że jestem apolityczną kreaturą, która troska się o naszą przyszłoć.
Polska podpisując protokół z Kioto, zobowiązała się do redukcji emisji dwutlenku węgla w latach 2008 2012 o 6%, przy czym uwaga rokiem bazowym był tu rok 1988. Czyli mieliśmy zmniejszyć emisję w stosunku do tego, co emitowaliśmy w roku 1988. Tymczasem, Polska już do roku 2005 zredukowała ilość CO2 odprowadzanego do atmosfery o... 31,9%! Rzecz jasna było to spowodowane nie tylko modernizacją, ale przede wszystkim likwidacją znacznej części PRL-owskiego przemysłu. Niemniej, staliśmy się światowym liderem w redukcji i to w sytuacji, gdy inne kraje wręcz zwiększały swoją emisję.
To wszystko pozwalało patrzeć w przyszłość z optymizmem, jako że dysponowaliśmy redukcyjnym zapasem takiego rzędu, który dawał nam komfortową świadomość, że co jak co, ale kwestie CO2 nie okażą się hamulcowym naszej gospodarki. Co więcej, wypracowany zapas 500 mln ton CO2 pozwalałby nam dziś w ramach handlu kwotami dwutlenku węgla spieniężyć nadwyżkę za sumę 8 miliardów euro.
Donald Tusk, godząc się na unijny pakiet klimatyczno-energetyczny dokumentnie zaprzepaścił ten dorobek. Przede wszystkim, zrezygnował z oenzetowskiego protokołu z Kioto, jako naszej podstawy negocjacyjnej. Efektem był przedstawiany w kraju jako sukces wynik negocjacji zobowiązujący nas do redukcji CO2 w latach 2013-2020 o 20%, ale nie w stosunku do roku 1988 (który to wymóg spełniliśmy z ogromnym zapasem) a w stosunku do... 2005 roku! Krótko mówiąc zwyczajnie nie mamy z czego schodzić bez katastrofalnych skutków dla naszej gospodarki. Nadwyżka redukcyjna z lat 1988 2005 poszła się gonić. W tym samym czasie wiele innych krajów UE miast redukować zwiększyły swą emisję (np. Hiszpania aż o 48 proc., Portugalia o 41 proc., Włochy o 12,1 proc - cyt. za Rzeczpospolitą), inne zaś redukowały ale w o wiele mniejszym stopniu. Czyli oni mają na czym oszczędzać, my zaś doszliśmy do ściany.
Nie sposób tu powstrzymać się od myśli, że oprócz gromko deklarowanych, czysto ideologicznych celów, w rodzaju walki ze zmianami klimatycznymi (do niedawna z globalnym ociepleniem), starej Europie chodziło tu również o zduszenie konkurencyjności gospodarek krajów nowej Unii, a przede wszystkim największego z nich Polski. Świadczyć może o tym chociażby przyznawanie nam przez Komisje Europejską zaniżonych kwot CO2. Ostatnio, taki niski limit na lata 2008-2012 przyznano nam w 2007 roku. Rząd Jarosława Kaczyńskiego zdążył jeszcze zaskarżyć tę decyzję do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który w 2009 roku przyznał nam rację, uznając decyzję KE za bezprawną. I teraz, trzymajcie się rząd PO-PSL nie skorzystał z przychylnego nam wyroku ETS, tylko kupuje potrzebne nam kwoty za ok 1 miliard euro rocznie! Od 2007 roku uzbierało się już niemal 5 miliardów bezsensownie wyrzuconych euro.

1 1
ID:45563

george best

Chciało sie byc bogaczem i wejść do Unii teraz trzeba płacic .Nic nie ma za darmo niestety w zakładach tez już nie można nic wynieśc niestety .

1 1
ID:45579


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA