Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej

Zdrowsze, tańsze i wcale nie tak bardzo pracochłonne, jak sądzą niekórzy. Posiłki przygotowywane w domu pomogą nam zrównoważyć dietę i domowy budżet, dając jednocześnie okazję do ciekawych, kulinarnych eksperymentów. Z pomocą szefom domowych kuchni przychodzą nowoczesne rozwiązania z zakresu AGD, takie jak wielofunkcyjne urządzenie kuchenne Thermomix.

Tanio i wykwintnie

Dużą przewagą posiłków przygotowywanych w domu nad daniami spożywanymi w restauracji jest niewątpliwie ich cena. Rezygnując ze stołowania się na mieście, możemy zaoszczędzić nawet do kilku tysięcy złotych w skali roku! Nie musi to wcale oznaczać nudy w naszym jadłospisie. Wręcz przeciwnie – będąc w restauracji, mamy możliwość wyboru tylko pośród potraw zawartych w karcie dań. Kiedy gotujemy sami, ograniczenia co do zróżnicowania posiłków są dużo mniejsze. Przy pomocy wielofunkcyjnego urządzenia kuchennego Thermomix w mniej więcej 15 minut przygotujemy np. gazpacho z Andaluzji. Do przyrządzenia sześciu porcji będziemy potrzebować kilograma pomidorów, warzyw, takich jak czosnek, papryka, cebula i ogórki, a także oliwy z oliwek i przypraw. Koszt przygotowania tego dania dla sześciu osób z pewnością będzie dużo niższy, niż gdybyśmy chcieli zamówić je w restauracji. Jednak przy pomocy Thermomixa przyrządzimy nie tylko pyszne zupy, daje on o wiele więcej możliwości: od stanowiących bazę dla innych potraw bulionów i przypraw, przez desery, sosy, sałatki czy napoje, po skomplikowane wypieki i dania główne.

Zdrowo i wygodnie 

Przygotowując posiłek w domu, dokładnie wiemy, jakich składników używamy. Sami decydujemy, ile dodamy cukru, soli, czy jak tłustą potrawę chcemy przygotować. Łatwiej w ten sposób kontrolować swoją dietę, niezależnie od tego, czy zależy nam na zgrabnej sylwetce, mamy szczególne wymagania wynikające np. z alergii pokarmowych, czy też po prostu chcemy się zdrowo odżywiać. Częstą przyczyną, dla której mimo to wolimy się stołować na mieście, jest fakt, że przygotowanie posiłków w domu wydaje się nam czasochłonne. Jednak z Thermomixem ten problem nas nie dotyczy, gdyż większość niezbędnych czynności wykona on za nas. Wśród dwunastu funkcji urządzenia wyróżnić możemy m.in. wyrabianie ciasta, emulgowanie, gotowanie czy miksowanie. Na szczególną uwagę zasługuje funkcja gotowania na parze – dzięki niej przygotujemy pyszne, niskokaloryczne potrawy z warzyw, ryb czy mięsa. Gotowanie z Thermomixem jest szybkie, mało pracochłonne i pozwala na przygotowanie nawet bardzo skomplikowanych dań bez niepotrzebnego brudzenia naczyń.

Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA