Drifting na Tour De Pologne

Już w najbliższy poniedziałek, 09.07.2012, rozpocznie się najbardziej pracowity tydzień w wykonaniu democara moto.gratka.pl w tym roku. W trakcie ośmiu dni żółty SEAT Leon Cupra przejedzie trzy tysiące kilometrów zwiedzając między innymi Karpacz, Sopot oraz stolicę polskich Tatr, czyli Zakopane.

Democar moto.gratka.pl wyjedzie z Warszawy około godziny czwartej w nocy w poniedziałek, by kilka chwil po dwunastej zameldować się w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu. Tam przyłączy się do największej kolarskiej imprezy w naszym kraju, czyli Tour De Pologne. Samochód będzie promował drifting, jadąc w kolumnie reklamowej, przed peletonem.

– Co prawda wyścig rozpoczyna się we wtorek, jednak musimy zameldować się w Gołębiewskim już w poniedziałek. W tym dniu odbędą się niezbędne szkolenia dla kierowców kolumny. Myślę, że Safety Car moto.gratka.pl podoła zadaniu – mówił z uśmiechem Jędrzej Lenarcik, kierowca żółtej Cupry.

Samochód w barwach serwisu moto.gratka.pl, Valvoline oraz Masterlease towarzyszyć będzie kolarzom przez pierwsze dwa etapy. Inauguracyjny odcinek odbędzie się na pętli Karpacz – Jelenia Góra, która pokonywana będzie cztery razy. Drugi etap wystartuje z Wałbrzycha i zakończy się w Opolu. Wtedy to rozpocznie się pierwsza nocna podróż democara moto.gratka.pl przez Polskę. Drugi etap Tour De Pologne zakończy się wjazdem na metę w Opolu kilka minut przed godziną dziewiętnastą. Zaraz po jej przejechaniu kierujemy się prosto w stronę Sopotu. Tam odbędzie się druga runda Driftingowych Mistrzostw Polski (DMP).

- Wjeżdżamy na metę w Opolu przed 19:00 we wtorek, w Sopocie impreza rozpoczyna się o 10:00 w środę. Mamy jakieś 500 kilometrów do przejechania w nocy. Będzie ciekawie, sprawdzimy przejezdność polskich dróg po Mistrzostwach Europy – żartował Lenarcik.
Sopocka runda DMP będzie trwać trzy dni, podczas których SEAT Leon Cupra pełnić będzie rolę samochodu bezpieczeństwa. Druga eliminacja czempionatu zorganizowana zostanie na ulicy Moniuszki, w okolicach Opery Leśnej. Ze względu na to, iż będzie to runda uliczna, szykuje się wyjątkowo intensywny czas dla Safety Cara moto.gratka.pl.

Kilka chwil po ceremonii wręczenia nagród w Sopocie, samochód znów wyruszy w trasę na południe Polski. Tym razem celem będzie Bukowina Tatrzańska, gdzie democar znów podłączy się do peletonu Tour De Pologne. – Urządzimy sobie ponowny wyścig z czasem, ale wierzę, że uda nam się nie łamiąc przepisów dojechać do Bukowiny. Tam odbędzie się przedostatni etap Tour De Pologne. Dzień później pojawimy się w Krakowie, gdzie czeka nas wielki finał kolarskich zmagań. Już nie mogę się doczekać! – mówił z wyraźną ekscytacją kierowca democara.

Jeszcze przed wyjazdem do Karpacza SEAT Leon Cupra otrzyma pakiet zmian mechanicznych w skład których wejdzie między innymi nowy układ dolotowy i gwintowane zawieszenie marki KW. – Jeśli wygramy z czasem, to zamontujemy również nowiuteńki układ wydechowy produkcji Supersprinta. Niestety nie uda nam się założyć nowych obręczy – niebieskich, 18-calowych felg OZ. Będą one jednak czekać na nasz powrót w Warszawie – zakończył Lenarcik.

Wszystkich zapraszamy do śledzenia przebiegu Tour DeMocar na Facebooku, na fanpage’u serwisu moto.gratka.pl pod adresem www.facebook.com/motogratka! Znajdziecie tam codzienne newsy z trasy Tour De Pologne oraz drugiej rundy DMP.

1 komentarz

.

A mowilo sie, ze Polacy nie gesi i swoj jezyk maja i Pietrzak tez spiewal, zeby Polska byla Polska, i co ?....Mamy : Tour Democar, Tour de Pologne, ekscytacja, czempionat, drifting, fanpage...

0 0
ID:152


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA