Małysz drugi w Abu Dhabi

Samochodowa załoga ORLEN Team - Adam Małysz i Rafał Marton - zajęła rewelacyjne drugie miejsce w Abu Dhabi Desert Challenge, a Marek Dąbrowski pilotowany przez Jacka Czachora był siódmy. Po trzech eliminacjach Pucharu Świata Adam Małysz awansował na trzecią pozycję w łącznej punktacji cyklu, a Marek Dąbrowski jest zaraz za nim.

Rywalizacja ostatniego dnia na pustyni w Zjednoczonych Emiratach Arabskich liczyła 244 kilometry. Adam Małysz i Rafał Marton przystąpili do niej ze świadomością, że mają 30 minutową przewagę nad kolejnym rywalem – Mirosławem Zapletalem. Dziesiąte OS-owe miejsce, 12’19 za liderem wystarczyło by obronić drugą pozycję.

- To moje pierwsze podium w długodystansowym rajdzie cross-country, co sprawia, że ten sukces smakuje jeszcze lepiej. Na pewno ten rajd nas wiele nauczył, uświadomił jak bardzo nieprzewidywalna może być pustynia i ile trzeba dla niej mieć pokory. Cieszymy się, że nasza załoga sprawdziła się tych ekstremalnych warunk ach tym bardziej, że końcówka nie należała do najłatwiejszych. Wczoraj na OS-ie dwa razy uderzyliśmy przodem samochodu w przeciwstawną wydmę, co mocno odczuły nasze kręgosłupy. Dzisiaj staraliśmy się utrzymać jak najbardziej płynne tempo jazdy i nie popełnić żadnych błędów – powiedział Adam Małysz.
Druga samochodowa załoga ORLEN Team - Marek Dąbrowski oraz jego pilot Jacek Czachor – po wczorajszym dość pechowym etapie, dzisiaj osiągnęli bardzo dobry piąty wynik, 9’02 za liderem. W wynikach generalnych zajęli siódme miejsce.

- Czujemy lekki niedosyt ze względu na finalnie osiągnięte miejsce. Jechaliśmy w ścisłej czołówce wykorzystując nasze doświadczenie i umiejętność czytania terenu, pozyskane podczas startów motocyklowych i walczyliśmy o podium. Niestety wczorajsza przygoda przekreśliła szansę na to. Zapewne ten rajd dał nam obraz tego, o co możemy walczyć na piaszczystym terenie i to jest bardzo pozytywne. Z niecierpliwością czekamy na decyzję FIA w sprawie regulacji dla aut z silnikami benzynowymi i mamy wielką nadzieję, że pójdą one po naszej myśli, dzięki czemu nasze rajdówki zyskają większą moc, co w rywalizacji na wydmach ma bardzo duże znaczenie – powiedział  Marek Dąbrowski.

- Dzisiaj powróciliśmy do swojego normalnego tempa, nie było żadnych niespodzianek i przejechaliśmy trasę bardzo płynnie. Szkoda, że nie udało się tak bezbłędnie przejechać wszystkich etapów, gdyż mieliśmy apetyt na wyższą pozycję. Zapewne wyciągniemy z tego rajdu wiele wniosków i będziemy mogli przystąpić do kolejnej eliminacji z nową wiedzą. To niewątpliwie  był bardzo trudny rajd, ale również doskonały trening – dodał Jacek Czachor.
Punkty w długodystansowych rajdach cross-country zliczają się podwójnie w stosunku do dwóch wcześniejszych eliminacji, które stanowiły rajdy typu Baja. Po Abu Dhabi Desert Challenge na czoło punktacji łącznej wysunął się Władimir Wasiliew 93 pkt., przed Yazeed’em Al-Rajhi’em 60 pkt., Adamem Małyszem 42 pkt. i Markiem Dąbrowskim 38 pkt. Kolejny rajd to ponownie wieloetapowy Sealine Qatar, który startuje już w poniedziałek 21 kwietnia.

Świetnym siódmym miejscem popisał się na finałowym etapie pierwszej rundy Mistrzostw Świata FIM, zawodnik Akademii ORLEN Team – Kuba Piątek. Debiutujący w Abu Dhabi motocyklista awansował o jedną pozycję w generalce i rajd zakończył na dziewiątym miejscu.

Wśród jednośladów sensacyjnie wygrał Paulo Goncalves. Aktualny Mistrz Świata zaatakował na ostatnim OSie, pokonał na etapie Marc’ka Comą o 1’51 i prześcignął go w wynikach generalnych o zaledwie 20 sekund! Podium uzupełnił Joan Barreda Bort.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA