W maju odbędzie się 36. Bieg Kujawiaka. Ruszyły zapisy

fot. Roman Bosiacki

Ruszyły zapisy na najstarszą biegową imprezę w mieście. Na początku maja po raz 36. we Włocławku odbędzie się Bieg Kujawiaka. Biegowi głównemu na dystansie 10 kilometrów tradycyjnie będą towarzyszyć biegi dzieci i młodzieży.


36. Bieg Kujawiaka, podobnie jak jego poprzednia edycja, zostanie poświęcony pamięci Wiesława Wesołowskiego, który był jednym z organizatorów pierwszego Biegu Kujawiaka oraz Napoleona Dzwonkowskiego, utytułowanego biegacza i trenera Kujawiaka Włocławek. Bieg organizowany przez LKS Vectra wspólnie z Urzędem Miasta Włocławek i Ośrodkiem Sportu i Rekreacji odbędzie się 3 maja. Start i meta biegu będą usytuowane na stadionie Przylesie. To stamtąd biegacze wyruszą w dziesięciokilometrową, wiodącą duktami leśnymi trasę. Tym razem będą się na nią składać dwie pięciokilometrowe pętle z lotną premią usytuowaną na stadionie.

W biegu głównym mogą wystartować dorośli, a także młodzież powyżej 16 roku życia (pod warunkiem zarejestrowania przez opiekuna prawnego). Limit wynosi 400 osób, zapisy na stronie: http://time4run.com.pl/imprezy/36-bieg-kujawiaka/. Chętni mają czas na zgłoszenia do 28 kwietnia lub do wyczerpania numerów startowych. Jeśli limit miejsc nie zostanie wyczerpany, będzie można zapisać się również 2 maja w biurze zawodów oraz 3 maja na stadionie. Biegacze mają do wyboru dwa rodzaje pakietów startowych. Pakiet w wersji basic (30-50 zł w zależności od terminu zgłoszenia) będzie zawierał numer startowy z chipem i agrafkami, okolicznościowy medal na mecie, wodę mineralną oraz ciepły posiłek. W bogatszym pakiecie standard (60-80 zł) znajdzie się dodatkowo koszulka techniczna.

Bieg Kujawiaka to impreza dla całych rodzin, dlatego rywalizacji na dystansie 10 km po raz kolejny będą towarzyszyć biegi szkolne dla dzieci i młodzieży. Dzieci od I klas szkół podstawowych do III klasy szkół ponadgimnazjalnych powalczą na dystansach od 400 do 2000 m. Zgłoszenia do rywalizacji są przyjmowane pod adresem: vectrawloc@interia.pl do 25 kwietnia. Rodzice będą mogli zgłosić swoje pociechy również 2 i 3 maja, jednak będzie to możliwe jedynie w przypadku, gdy dostępne będą jeszcze numery startowe.

Impreza rozpocznie się 3 maja, o godzinie 11:00. Pięć minut później wystartuje pierwszy bieg szkolny. Start biegu głównego zaplanowano na godzinę 12:30.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Radni PiS o ekspertyzie dotyczącej remontu hali OSiR

Remont hali sportowej kosztował prawie 10 milionów złotych. Kilka miesięcy po..

Mikołaj Bogdanowicz rozpoczął kampanię „Nowej Piątki”

O inauguracji trasy Nowej Piątki Prawa i Sprawiedliwości w kujawsko-pomorskim..

Nowa „piątka", czyli propozycje rządu PiS dla Polaków

W sobotę na konwencji Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło nowe punkty programowe dla..

Marek Wojtkowski o sprawozdaniu parlamentarzystki PiS

Wczoraj w ratuszu odbył się briefing prasowy, którego tematem była współpraca z..

PiS wnioskuje o utworzenie miejskiej stacji paliw

Przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości wraz z poseł Joanną..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..