Cisowianka Mazovia MTB Marathon wraca do Dobrzynia

Kolarski mistrz Polski Cezary Zamana udowodni, że w Zarzeczewie i okolicach ścigać się można na emocjonujących, pełnych wyzwań trasach. Zadowoleni ze startu będą zawodnicy w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności.


Do wyboru będą aż cztery różne dystanse. Dla najbardziej wprawionych – dystans Pro (68 kilometrów) lub ½ Pro (45 kilometrów), które poprowadzą przez mocno pofałdowany teren z główną atrakcją w postaci bardzo trudnego odcinka XC zlokalizowanego w Dobrzyniu. To najlepsza opcja dla wprawionych kolarzy, którzy poszukują mocnych doznań dla swoich nóg, płuc i oczywiście karbonowych rowerów. Ci, którzy preferują bardziej rekreacyjną jazdę – w tym także panie i seniorzy, również świetnie poczują się podczas Cisowianka Zarzeczewo Mazovia MTB Marathon. Cezary Zamana zaprojektował dla nich dwa łatwiejsze oraz krótsze dystanse. To Hobby (8 kilometrów) oraz Fit (20 kilometrów). Mimo że i one poprowadzą przez garbaty teren, mimo że i tam nie braknie wzniesień, to będą nieporównywalnie łatwiejsze od swoich kuzynów Pro i ½ Pro. Co nie oznacza, że i one nie dostarczą emocji.

Na każdym z czterech dystansów prowadzona będzie klasyfikacja na Najlepszego Mieszkańca Gminy Fabianki oraz Miasta i Gminy Dobrzyń nad Wisłą (z podziałem na płeć). Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają pamiątkowe puchary. Sponsorzy i partnerzy Cisowianka Mazovia MTB Marathon przygotowali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy OPEN każdego z dystansów otrzymają bony o wartości 50 zł (Fit), 75zł (1/2 Pro) i 100 zł (Pro), na usługi w serwisie Alltop Auto Instalacje Gazowe.

Maraton w Zarzeczewie będzie także finałową potyczką w ramach Continental MTB Kujawy i Pomorze. Dlatego wszyscy kolarze, którzy ścigali się podczas zawodów Cezarego Zamany w Brodnicy, koniecznie powinni zameldować się także i w Zarzeczewie.

Do Zarzeczewa z Cezarym Zamaną zawita jeszcze jeden gość specjalny – to Rybka MiniMini, świetnie znana z telewizyjnych bajek postać. Zorganizuje ona dla przedszkolaków darmowe zawody rowerowe. Wystartować w nich mogą dzieciaki do szóstego roku życia. Każdy z młodych sportowców otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla trójki najlepszych dziewczynek i chłopców w poszczególnych kategoriach wiekowych czekają nagrody. Zawody będą także okazją do fantastycznego zdjęcia z uśmiechniętą Rybką MiniMini. Rybkę wspomogą animatorzy, którzy zorganizują dodatkowe gry i zabawy dla maluchów.

Do udziału w niedzielnym maratonie zachęca także urokliwa lokalizacja rowerowego miasteczka. Baza zawodów będzie w ładnym, zielonym parku, z którego rozciąga się zachwycająca panorama na największy zalew wiślany i tamę włocławską. Zapisy na niedzielny maraton już trwają. Wszelkie informacje można znaleźć na oficjalnej stronie Organizatora www.mazovia.zamanagroup.pl.
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Pogrzeb praw kobiet. Protest przed biurem poselskim PiS

Protesty na ulicach polskich miast, to konsekwencje wyroku Trybunału Konstytucyjnego,..

Radni PiS o wnioskach do budżetu miasta na 2021 rok

28 września radni Prawa i Sprawiedliwości zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Radni Lewicy apelują do biskupa A. Wiesława Meringa

Dziś pod Pałacem Biskupim radni Lewicy zorganizowali konferencję prasową, podczas..

Prezydent Włocławka:"Dyskutujmy, ale nie obrażajmy się”

Dzisiaj w ratuszu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Włocławka..

Wybory 2020. Wyniki PKW z ponad 99 procent obwodów

W niedzielę 12 lipca odbyła się druga tura wyborów prezydenckich. Największe..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..

WOLNE MEDIA