Plast-Mix na zawodach w całej Polsce

Przed weekendem 11/12 lipca Prezes WSKG MTB Team, Marek Kolanowski rzucił hasło: "Róbta, co chceta." No i słowo ciałem się stało. Zawodnicy Plast-Mix MTB Team rozjechali się dosłownie po całej Polsce.

Małgosia Szadura wystartowała w piątym etapie cyklu Poland Bike Marathon 2009. 300 miłośników jazdy na rowerach górskich rywalizowało w przepięknej scenerii, ze startem i metą w Twierdzy Modlin. Trasa wiodła przez gminy Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym, była zróżnicowana i wymagająca. Największym wyzwaniem okazał się liczący około 60 metrów podjazd o 35-stopniowym nachyleniu. Z tym podejściem problemy mieli najwięksi twardziele. Sporo zawodników, niczym przełajowcy, pokonywało ten odcinek pchając rower przed siebie. Do tego komary... jakby umówiły się, czekając na maratończyków. Małgosia jak zwykle niezawodnie stanęła na podium, zajmując w kategorii K 4 - 1 miejsce.

Z kolei na I Metropolia Maraton MTB rozgrywany na terenie Puszczy Bydgoskiej między Bydgoszczą a Toruniem wybrało się troje zawodników WSKG MTB Team: Ewa Żmijewska, Jacek Dynarski i Czesław Mączyński. Trasa liczyła 54 kilometry i nie
dała ani na chwilę odpocząć zawodnikom. Podjazd – zjazd – podjazd… i tak od startu do mety. Na tej trudnej interwałowej trasie na trzecim stopniu podium stanął w swojej kategorii M 5 Czesław, a Ewa zajęła w kategorii K 3 miejsce czwarte.

Najdalej na wyścig wybrali się szosowcy. W maratonie rozgrywanym w Beskidach ze startem i metą w Istebnej barwy Plast-Mix MTB Team reprezentowali: Łukasz Rojewski i Robert Podłucki. Jazda w górach jest zawsze wyzwaniem.
Długie, męczące podjazdy, karkołomne, szybkie zjazdy - no i te dystanse… Łukasz ukończył najdłuższy dystans 230km, Robert 154 km. Obaj zawodnicy uplasowali się w czołówkach swoich kategorii wiekowych.