Bracia B najlepsi w turnieju BOSKO

30 sierpnia 2009 roku w Aleksandrowie Kujawskim na boisku przy Parafii pw. NMPWW został rozegrany III Turniej Koszykówki Ulicznej BOSKO, w którym udział wzięło 16 drużyn.

Mecze grupowe już pokazały, że tegoroczny turniej będzie na wysokim poziomie był. Liczne konkursy dla kibiców, zapewnione przez organizatorów, promowały tegoroczne Mistrzostwa Europy koszykarzy - EuroBasket2009 - rozgrywane w Polsce.

Faza grupowa wyłoniła osiem ćwierćfinałowych drużyn które między sobą walczyły o najwyższe miejsca. Do półfinałów awansowały po dwie drużyny z Torunia i Włocławka. Konfrontacja tych miast tak w pierwszym jak i drugim półfinale wyłoniła "włocławski finał".
Trzecie miejsce w Turnieju zajęła drużyna Emeryci pokonując toruńską drużynę All In. W meczu spotkały się drużyny w lekko przebudowanych składach, zwycięzcy pierwszego i drugiego TKU BOSKO.
W finale turnieju spotkały się dwie drużyny z Włocławka "Bracia B" w składzie: Paweł Siedlecki, Kamil Sadowski, Jakub Gołębiewski, Przemysław Tradecki i "Włocławek Team" w składzie: Maciek Skowroński, Sławomir Zarobski, Tomasz Borowski, Marcin Woźniak. Triumfatorem III Turnieju Koszykówki Ulicznej BOSKO została drużyna "Braci B", która w finale pokonała 17:10 "Włocławek Team".

Najlepsze drużyny otrzymały wartościowe nagrody ufundowane przez patronów honorowych oraz lokalnych dobroczyńców. MVP turnieju został Kamil Sadowski.