Wodociągi liderem DGS Futsal Ligi

W sobotę 19 września w Hali Mistrzów odbyła się 2. kolejka DGS Futsal Ligi, w której lider poprzedniej edycji futsalu pokonał po zaciętym spotkaniu Natana 6:5 i został liderem.

Runda spotkań rozpoczęła się minutą ciszy w związku z tragedią górników w Rudzie Śląskiej.

W najciekawszym spotkaniu 2. kolejki DGS Futsal Ligi Wodociągi spotkały się z drużyną Natana. Początek spotkania należał do Natana, który w niespełna dwie minuty strzelił dwie bramki, a na siedem minut przed końcem spotkania był prawie pewny wygranej prowadząc 5:2. Sygnał do ataku dla Wodociągów dał w 33 minucie Musiałkiewicz strzelając bramkę na 5:3. Kolejne bramki zdobyli Migdalski w 34 minucie, Małkowski w 38 i w 39,17 sekund, tym samym Wodociągi zdobyły trzy punkty.

Mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Zarówno organizatorzy, jak i kibice jednogłośnie stwierdzili, że dawno takie meczu w Hali Mistrzów nie było. W 18 minucie meczu doszło do przykrego zdarzenia w którym zawodnik Wodociągów Artur Szczupakowski doznał groźnie wyglądającej kontuzji stawu skokowego. Zawodnika z Hali Mistrzów zabrała karetka pogotowia.

NATAN - WODOCIĄGI 5:6 (4:2)
Paweł Nitkowski (1, 6, 19), Piotr Kamiński (1), Adam Jóźwiak (30) oraz Piotr Migdalski (4, 34), Sławomir Musiałkiewicz (10. wolny, 33), Jarosław Małkowski (38, 40. przedłużony rzut karny).

Lux Dom - Anwil SA 5:4 (3:1)
Rafał Kańczewski (14, 16), Rafał Kinasiewicz (15), Kamil Korpalski (24) Radosław Kowalewski (26) oraz Adam Ulatowski (19), Marek Prus (23), Wiesław Pesta (38), Kamil Raus (40).

DGS SA - Bomilla 3:2 (2:0)
Tomasz Rutkowski (3), Adrian Kowalski (15, 31) oraz Mariusz Kaczkowski (31, 40).

Sanitec Koło - Tomax paintball 4:1 (2:0)
Jarosław Wojtylak (7, 8, 31), Patryk Królikowski (33) oraz Piotr Kępiński (3).

Superfos - Lubienianka 10:2 (3:0)
Mateusz Kandelszajn (11, 23), Artur Kluczka (26, 39), Andrzej Jastrzębski (28, 40), Hubet Bielak (2), Jacek Gębka (7), Kamil Dobrowolski (31), Bartosz Szperka (33) oraz Michał Kamiński (22), Konrad Kujawski (27).

Protecta Multizakupy.pl - WPOW 3:0 (2:0)
(2:0) Tomasz Butlewski (10), Piotr Jaranowski (17), Paweł Grudziński (35).

AKZO NOBEL - WIKA POLSKA 5:2 (2:2)
Marcin Śmiałowicz (20, 39), Daniel Wesołowski (5), Piotr Gotłasz (28), Jakub Podolski (35) oraz Kamil Bącela (5, 11).

1. Wodociągi 2 6 11-6