''To my mu pomogliśmy''

Po zwycięskim meczu w Wałbrzychu, w którym nie zagrał skonfliktowany z klubem Gerrod Henderson, reporterzy Radia Gra w nowej pomeczowej audycji, spytali prezesa WTK Anwil Włocławek, Zbigniewa Polatowskiego o zamieszanie dotyczące rozgrywającego „Rottweilerów”.

Krzysztof Szaradowski: Panie prezesie, dlaczego Gerroda Hendersona nie ma tutaj w Wałbrzychu na meczu z Górnikiem?

Zbigniew Polatowski: Henderson wczoraj niespodziewanie nie przyszedł na meeting, później na trening, po rozmowie ze mną, kiedy poinformowałem go o godzinie wyjazdu, pojechał do domu po swoje rzeczy. Byłem przekonany, że przyjedzie normalnie na zbiórkę, a kiedy wyjechaliśmy do Wałbrzycha, napisał esemesa, że bardzo przeprasza całą drużynę i że chce przyjechać na mecz i zagrać. Skonsultowaliśmy te wiadomość z resztą drużyny i okazało się, że zawodnicy nie chcą, żeby grał. W klubie są zasady - kto nie trenuje, ten nie gra i tej zasady nie złamiemy (…)

K.S.: Jakie będą dalsze losy Hendersona?

Z.P.: Trudno mi powiedzieć, nie wiem tego ani ja, ani On. Jedno jest pewne, Henderson jest naszym zawodnikiem, wiąże go do końca sezonu kontrakt, który jest nierozwiązywalny bez zgody klubu. Podkreślam, że klub w stosunku do niego wypełnia wszelkie możliwe zobowiązania, których jest nawet więcej, niż wynika to z kontraktu. Natomiast wiem, że z niewolnika nie ma pracownika i gdyby pojawił się jakiś klub, który chciałby go wykupić, dający mu lepsze warunki i dający dla klubu to taką sytuacje rozważymy. Chciałem też podkreślić, że wszystkie wiadomości o ty że Gerrod odchodzi wychodzą tylko i wyłącznie od niego, bo oficjalnie żaden klub się do nas w tej sprawie nie zgłosił i ja nie wiem czy ktoś chce go kupić, czy też nie. (…) Jeżeli Henderson nie odejdzie, absolutnie zostanie ukarany zgodnie z regulaminem klubu za nie przybycie na meeting, na trening i za nie uczestniczenie w meczu z Górnikiem Wałbrzych.

K.S.: Co w sytuacji kiedy pierwszy rozgrywający odejdzie? Do końca okienka transferowego zostało niewiele czasu, czy Anwil zdąży znaleźć jakiegoś zawodnika na jego miejsce?

Z.P.: (…)Mieliśmy do wtorku możliwość zatrudnienia dobrego zawodnika na tę pozycję, nie gorszego wcale od Gerroda, ale wtedy nie było nawet mowy o jego odejściu. Gdyby taka sytuacja zaistniała wcześniej, to dalibyśmy mu zwolnienie i wzięli kogoś innego na jego miejsce. Natomiast dzisiaj nie możemy sobie pozwolić na to, żeby zawodnik przez rok bezrobotny, któremu klub podał rękę, który zrobił z niego zawodnika być może na miarę euroligi, nas czymkolwiek szantażował. To my mu pomogliśmy, a on jak do tej pory odwdzięczał się dobra grą.

K.S.: Kiedy możemy spodziewać się ostatecznej decyzji i stanowiska klubu w stosunku do Ferroda Hendersona?

Z.P.: Nie wiem tego, sytuacja jest dynamiczna i jeżeli jakis klub zgłosi się w najbliższych dniach po niego to będziemy rozmawiali. Jeżeli nie, to weźmiemy zawodnika na rozmowę, powiemy mu jakie kary mu grożą i albo gra albo nie, awtedy go zawiesimy zupełnie.

K.S.: powiedział nam Pan przed meczem, że jeżeli Henderson odejdzie to na pewno do żadnego polskiego klubu

Z.P.: Nie ma takiej możliwości, żebyśmy my dzisiaj walcząc o Mistrzostwo Polski pozwolili mu odejść do innego klubu DBE. Może być tak, że On nie zagra ani u nas, ani nigdzie, ale na pewno nie zagra w żadnym polskim klubie.


Cały wywiad z prezesem Zbigniewem Polatowskim w "V kwarcie" do odsłuchania:



(materiał dzięki uprzejmości Radia Gra)


W radiu GRA mecz nie kończy się po 40 minutach. Piąta kwarta, czyli porozmawiajmy o tym, co wydarzyło się na parkiecie. Pomeczowe komentarze, wywiady i opinie. Piąta kwarta tylko na 89, 2. Zapraszają Krzysztof Szaradowski i Damian Chełminiak.

(empe)
Rozpocznij dyskusję!


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Aleksander Kwaśniewski poparł kandydaturę Janusza Zemke

Wczoraj w zrewitalizowanym parku na Słodowie odbyło się spotkanie z byłym prezydentem..

PiS zachęca do udziału w nadchodzących wyborach do PE

26 maja będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do europarlamentu. W..

Wystartowała kujawsko-pomorska kampania profrekwencyjna

Nasze województwo potrzebuje własnych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Tylko..

Europoseł Janusz Zemke - „Unia Europejska jest tutaj "

Z Januszem Zemke, posłem do Parlamentu Europejskiego z województwa..

Katarzyna Zarębska kandydatką do Europarlamentu

W sobotę PO podała listę swoich kandydatów do zbliżających się wyborów..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..