Pewna wygrana Włocłavii Oltech Włocławek

W 14. kolejce Włocłavia Oltech Włocławek przed własną publicznością pokonała 4:0 drużynę Polonii Leszno.

Początkowe minuty spotkania to wyrównana gra. Pierwszą dogodną sytuację na zdobycie bramki miał Mariusz Sobolewski, który otrzymał podanie od Billy Abbotta i oddał strzał z prawej strony boiska - piłka po strzale minęła prawy słupek bramkarza gości. W 22 minucie meczu po strzale Kwiatkowskiego piłkę wybił bramkarz Polonii, w efekcie trafiła ona pod nogi wbiegającego w pole karne Bartosza Śmigiela, który dokończył akcję Dawida i Włocłavia Włocławek objęła prowadzenie 1:0. Bramkę na 2:0 w 33 minucie zdobył Billy Abbott, który wychodząc na pozycję dostał podanie od Kwiatkowskiego i ładnym lobem nad Tomczakiem zdobył drugą bramkę. Po drugiej bramce włocławianie dominowali na boisku i jeszcze przed końcem pierwszej połowy mogli prowadzić 3:0, jednak strzał Łukasza Kędzierskiego minął światło bramki.

Od samego początku drugiej połowy włocławianie rzucili się do ataku stwarzając często akcje pod bramką gości po których mogłaby paść bramka. W 62 minucie po dośrodkowaniu Sobolewskiego, trzecią bramkę dla gości zdobył Kwiatkowski, po którego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę i wpadła do bramki. Ostatnią bramkę w 79 minucie zdobył Bartłomiej Dębicki, który po składnej akcji i zagraniu Billy Abbotta oddał strzał sprzed linii pola karnego i ustalił wynik spotkania 4:0 dla Włocłavii Oltech Włocławek.

W spotkaniu zadebiutował drugi bramkarz Włocłavii Włocławek Paweł Korpalski, który pod nieobecność Bartłomieja Szablewskiego bronił skutecznie bramki gospodarzy.

Było to ostatnie spotkanie w tej rundzie i poleciłem zawodnikom uruchamiać skrzydłowych, którzy realizowali moje założenia i mieli wykorzystać swoją szybkość. Braki kadrowe wymusiły pewne zmiany w zespole i okazało się że wyszło to na dobre. Niektórzy zawodnicy są już trochę przemęczeni, potrzebowali zmian i dzisiaj była ku temu dobra okazja. Prawdopodobnie w meczu z Polonią Tomyśl zagramy w takim składzie jak dzisiaj. - powiedział po meczu trener Włocłavii Włocławek Wojciech Rojewski.