IX Bieg między Mostami + Wzniesienia

IX impreza z cyklu „Liga Biegaczy Amatorów”, której organizatorem był Włocławski Klub Biegacza Maratończyk odbyła się w parku im. H. Sienkiewicza. W zawodach udział wzięła spora liczba zawodników.

W biegach dzieci i młodzieży wystartowało 31 zawodników, a 23 biegaczy wzięło udział w Biegu Głównym kobiet i mężczyzn.

W biegu głównym na dystansie 8538 metrów pierwszy na mecie zameldował się Damian Piernikowski (AZS UWM OLSZTYN), który przebiegł ten dystans w ciągu 34 minut 02 sekund. Na drugiej pozycji bieg zakończył Andrzej Chmielewski (WKB Maratończyk)z czasem 34m 15 s, trzeci był Krzysztof Bałatka (Kutno)z czasem - 34m 42s.

Bieg główny kobiet wygrała Pani Dorota Woźniak (Florian Chojnice), która przebiegła dystans 4269 metrów w ciągu 25m 35s. Druga zaś wśród kobiet była Wanda Lewandowska (WKB Maratończyk) która pokonała dystans z czasem 25m 41s.

Najstarszym uczestnikiem biegu głównego został Pan Eugeniusz Sikorski (Sokół Koło), który urodził się 1934 roku i przebiegł dystans 4269 metrów z czasem 52minut 02 sekund. W biegach dla dzieci i młodzieży w kategorii do 9 lat wygrał Jakub Bednarowicz (Boniewo), który z czasem 2 minuty 26 sekund pokonał dystans 550 metrów, następnie kolejno na miejscu drugim sklasyfikowała się Karolina Radzimska (Z.S 3) z czasem 2 minuty 30s. oraz na miejscu trzecim Szymon Bednarowicz (Boniewo) z czasem 2 minuty 34 s.. W kategorii 10-12 lat na dystansie 1100 metrów wygrała Adrianna Waśkowska (SP 14) z czasem 4 minuty 20 sekundy przed Pauliną Radzimska z (Z.S 3) z czasem 4minuty 36 sekund i Mateuszem Grochowskim z (SP 8) z czasem 4 minuty 37 sekund. W ostatniej kategorii dzieci i młodzieży 13-15 lat na dystansie 1650 metrów wygrał Mateusz Makowski (Gim.6) z czasem 5 minut 54 sekund na drugiej pozycji bieg zakończył Daniel Piernikowski z (Gim. Lubanie) z czasem 5 minut 57 sekund, trzeci był Jakub Lubelski (Gim.14) z czasem 5 minut 58 sekund.
Najmłodszymi uczestnikami biegów dla dzieci okazali się Wiktoria Rakowska (4 latka)
oraz Patryk Chybiński (4 latka), którzy regularnie uczestniczą w Lidze Biegaczy Amatorów.