Judocy "Olimpijczyka" na fali

Podopieczni Anety Szczepańskiej i Romana Stawisińskiego w minionym tygodniu zdobyli łącznie 18 medali (11zł., 2sr., 5br.) występując na dwóch turniejach sportowych w judo.

W środę podczas XIV Ogólnopolskiego Turnieju Judo z okazji „Dnia Niepodległości” złoty medal zdobyła Karolina Wróbel (28kg.) i Kacper Wróbel (33kg.). Brązowe medale przywieźli: Wiktoria Tomczak (32kg.), Angelika Szymańska (36kg.)i Bartosz Bykowski (40kg.) W turnieju wzięło udział 157 zawodników i zawodniczek z 21 klubów z całej Polski. W kwalifikacji drużynowej MKS „Olimpijczyk” Włocławek z dorobkiem 5 medali został sklasyfikowany na 4 miejscu.

Klasyfikacja drużynowa:

1m. „Czarni” Bytom-31pkt.
2m. UKJ „AON Warszawa”-25pkt.
3m. AZS UW Warszawa-19pkt.
4m. MKS „Olimpijczyk” Włocławek
5m. UKJ „Ryś” Warszawa i „7” Sochaczew-12pkt.

W sobotę dużo większa grupa judoków ruszyła do Szubina, gdzie podczas Otwartych Mistrzostw Szubina Dzieci wywalczyła 13 medali zajmując tym samym 3 miejsce w kwalifikacji drużynowej. W turnieju wzięło udział ok. 180 zawodników i zawodniczek z naszego regionu. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych dzięki czemu zawodnicy z rocznika młodszego mogli się sprawdzić z przeciwnikami rocznika starszego.
W kategorii dzieci najmłodszych ( 2001-i młodsi) 1m. zajął Jakub Waćkowski (30kg.) Drugie miejsce Dorian Tomczak (24kg.) a 3 miejsca zajęli: Szymon Wesołowski (24kg.) i Aleksander Prokopiak (21kg.) - najlżejszy zawodnik turnieju, który ważył 18kg.
W kategorii dzieci młodszych (1999-2000) zajmowaliśmy same 1 miejsca, które przypadły: Karolinie Wróbel (27kg.), Wiktorii Tomczak (32kg.), Angelice Szymańskiej (35kg.) i Kacprowi Wróblowi (32kg.)
W kategorii dzieci starszych (1997-1998) złoto ponownie wywalczyli :Wiktoria Tomczak, Angelika Szymańska i Kacper Wróbel, do których dołączył Dawid Wróbel ( 42kg.) Srebrny medal w tej kategorii wiekowej zdobył Jędrzej Śmigielski (38kg.)

1m. „ZS nr 10” Bydgoszcz
2m. „Olimpia” Grudziądz
3m. MKS „Olimpijczyk” Włocławek
4m. „Szubinianka” Szubin
5m. AZS Bydgoszcz

- Szczególnie cieszy mnie wysoki poziom techniczny naszych zawodników, którzy dominują nad swoimi rówieśnikami, pokonując ich przed czasem. Świadczy to o doskonałej pracy trenerki Anety Szczepańskiej, która jako zawodniczka prezentowała najwyższy poziom techniczny na arenie krajowej i międzynarodowej - powiedział trener Roman Stawisiński.

- W turnieju wzięli udział rutynowi zawodnicy „Olimpijczyka” jak również dzieci z grupy naborowej. Po raz pierwszy mogli sprawdzić swoich sił na zawodach sportowych. Były łzy strachu i radości. Jak na pierwsze zawody uważam, że walczyli bardzo fajnie. - powiedziała Aneta Szczepańska.