Dziewiąte zwycięstwo Anwilu

W 10. rundzie spotkań Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek w wyjazdowym spotkaniu pokonał Znicz Jarosław 77:60.

Włocławianie do meczu przystąpili bez dwóch podstawowych zawodników - wciąż leczącego kolano Krzysztofa Szubargi i Mujo Tuljkovicia narzekającego na drobny uraz. "Rottweilery" przespały pierwszą połowę i do szatni schodzili z sześcioma punktami straty. Po zmianie stron jednak Anwil zaczął dyktować warunki gry z minuty na minutę powiększając przewagę. Ostatecznie ekipa ze Stolicy Kujaw pokonała w Jarosławiu tamtejszy Znicz 77:60. Najskuteczniejsi byli Pluta i Jovanović (po 16 punktów) oraz Joyce i rozkręcający się z meczu na mecz Bartłomiej Wołoszyn (obaj 15pkt).

To dziewiąte zwycięstwo podopiecznych trenera Igora Griszczuka w tym sezonie. Jedyną jak do tej pory porażką włocławianie ponieśli w siódmej kolejce w meczu z Polpharmą Starogard Gdański (75:83). W jedenastej rundzie spotkań koszykarskiej ekstraklasy (5-6 grudnia) Anwil podejmie w hicie kolejki na własnym parkiecie Turów Zgorzelec. Początek transmitowanego w TVP Sport meczu o godzinie 20.00.

Znicz Jarosław - Anwil Włocławek 60:77 (16:13, 18:15, 14:26, 12:23)

Znicz: Williamson 16, Chappel 15, Mays 12, Sarzało 7, Witos 7, Mikołajko 2, Zabłocki 1, Misiewicz 0.

Anwil: Pluta 16, Jovanović 16, Wołoszyn 15, Joyce 15, Sullivan 5, Chanas 4, Barycz 4, Dunn 2, Glabas 0.