Nagrody prezydenta dla sportowców i trenerów
Prezydent Włocławka Andrzej Pałucki wręczy dziś nagrody najlepszym włocławskim sportowcom i ich trenerom.
Wydział Oświaty, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta podsumował działalność włocławskich stowarzyszeń sportowych pod względem liczby zdobytych medali na imprezach sportowych odbywających się w roku bieżącym. Podobnie, jak w latach ubiegłych sportowcy z naszego miasta udanie reprezentowali Włocławek na imprezach rangi międzynarodowej, europejskiej i ogólnopolskiej. Na tegoroczne nagrody dla sportowców Prezydent przeznaczył w tym roku 80 tys. złotych.
W 2009 roku w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata nasi zawodnicy zdobyli w sumie 46 medali w tym 20 złotych, 10 srebrnych i 16 brązowych. Dzieląc to na poszczególne dyscypliny sportowe, wioślarze zdobyli 10 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe krążki, lekkoatleci (6, 0, 3), zawodnicy uprawiający sporty lotnicze (2, 4, 1), bokserzy (1, 0, 4), pływacy (0, 4, 1), karatecy (1, 0, 2) oraz judocy (0, 0, 1).
Zawodnicy, którzy otrzymali nagrody Prezydenta Miasta w 2009 roku.
Lekkoatletyka:
Kowalska Katarzyna – LA, stypendium sportowe, złoty medal Przełajowe Mistrzostwa Polski seniorów- 4000m, złoty medal Mistrzostwa Polski seniorów - 10000m;
Centkowska Aleksandra – LA, stypendium sportowe złoty medal 10000m Młodzieżowe Mistrzostwa Polski;
Rosiak Michał – LA, stypendium sportowe złoty medal Mistrzostwa Polski Seniorów, skok w dal;
Miereczko Maciej- LA, stypendium sportowe, brązowy medal, Mistrzostwa Polski w maratonie;
Katarzyna Kuraczyk – LA złoty medal w biegach na dystansie 1500 m w biegach przełajowych Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem”, złoty medal w biegu na 400 m, brązowy medal w sztafecie 4x400 m
Judo:
Chełminiak Dariusz – Judo, stypendium sportowe, brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieży;
Wioślarstwo
Adamska Marlena – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Młodzieżowe, ósemka ze sternikiem;
Budzyńska Aleksandra - stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych czwórka bez sternika;
Dębicka Ewelina – Wioślarstwo, stypendium sportowe, zloty medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski ósemka ze sternikiem;
Ertman Marlena – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski ósemka ze sternikiem, zloty medal Mistrzostwa Polski Seniorów w czwórce bez sternika, brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w ósemkach;
Herman Kamil – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski, dwójka ze sternikiem;
Kantorska Kinga – Wioślarstwo, stypendium sportowe, brązowy medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski, złoty medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, ósemka ze sternikiem, złoty medal czwórka bez sternika, brązowy medal Mistrzostwa Polski Seniorów w dwójce bez sternika, brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w ósemce, złoty medal Akademickie Mistrzostwa Europy czwórka bez sternika;
Kruszyńska Daria – stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych czwórka bez sternika;
Lewandowska Justyna- stypendium sportowe brązowy medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski dwójka bez sternika;
Liniewska Marta – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Seniorów, złoty medal Akademickie Mistrzostwa Europy czwórka bez sterniczki i ósemka;
Modrzejewska Alicja- stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych;
Moraczewska Karolina – stypendium sportowe, brązowy medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski dwójka bez sternika;
Olejnik Natalia – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski seniorów ósemka ze sternikiem;
Pszczółkowski Bartosz – stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów dwójka bez sternika;
Pszczółkowski Patryk – stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Juniorów dwójka bez sternika;
Retecki Grzegorz – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski, dwójka ze sternikiem;
Specjalska Anna – Wioślarstwo, stypendium sportowe złoty medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski dwójka bez sternika;
Sumińska Paulina – Wioślarstwo, stypendium sportowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych czwórka bez sternika;
Tylczyńska Justyna – Wioślarka, stypendium sportowe zloty medal Młodzieżowe Mistrzostwa Polski ósemka ze sternikiem;
Wołna Daniel – Wioślarstwo, stypendium sportowe, złoty medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski, dwójka ze sternikiem;
Wołna Katarzyna – Wioślarstwo stypendium sportowe, złoty medal Mistrzostwa Polski Seniorów czwórka bez sternika srebrny medal Długodystansowe Mistrzostwa Polski w dwójce bez sternika, złoty medal Akademickie Mistrzostwa Europy czwórka bez sternika i ósemka ze sternikiem i ósemek;
Boks:
Kuliński Jordan – Boks, stypendium sportowe, złoty medal Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży;
Madaj Marcin – Boks, stypendium sportowe, brązowy medal Mistrzostwa Polski Seniorów;
Rzepiński Dariusz –Boks, stypendium sportowe, brązowy medal Mistrzostwa Polski Juniorów;
Staniszewski Dawid – Boks, stypendium sportowe, brązowy medal Mistrzostwa Polski Juniorów;
Skibińska Agata – Boks, brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek,brązowy medal w pucharze polski;
Sporty lotnicze:
Woźniak Waldemar – spory lotnicze, motolotniowy wicemistrz Polski, drużynowy wicemistrz świata;
Maciej Nawrocki – sporty lotnicze, zwycięzca Pucharu Polski na motolotniach, drużynowy wicemistrz świata;
Arkadiusz Iwański – sporty lotnicze, wicemistrz Polski balonowy;
Bartosz Nowakowski – sporty lotnicze, wicemistrz Pucharu Polski;
Pływanie:
Marcin Zasada- pływanie Korespondencyjne Mistrzostwa Polski brązowy medal 100 m stylem dowolnym 10 i 11 latków;
Joanna Cupryś – pływanie Mistrzostwa Polski srebrny medal sztafeta 4x100 m stylem zmiennym 12 latków;
Joanna Urbańska- pływanie Mistrzostwa Polski srebrny medal sztafeta 4x100 m stylem zmiennym 12 latków;
Dominika Matusiak - pływanie Mistrzostwa Polski srebrny medal sztafeta 4x100 m stylem zmiennym 12 latków;
Katarzyna Kasprowicz - pływanie Mistrzostwa Polski srebrny medal sztafeta 4x100 m stylem zmiennym 12 latków;
Karate:
Justyna Aftańska – brązowy medal w konkurencji kata rocznik 1999-2000 Otwarty Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym;
Dariusz Dziwulski – brązowy medal w konkurencji kata rocznik 1999-2000 Otwarty Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym;
Eryk Kot – złoty medal w Pucharze Polski Dzieci rocznik 1999-2000;
Piłka koszykowa:
Sadowski Kamil – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
Pietrzak Michał – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
Rutkowski Mateusz – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
Maciejewski Kamil – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
Michalak Maciej – Piłka koszykowa, Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej;
Wojciechowski Bartosz – Piłka koszykowa, Miejski Międzyszkolny Klub Sportowy” Junak”;
Piłka nożna:
Pałczyński Marcin – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider”;
Siepsiak Tomasz – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy ”Lider”;
Cieplak Adam– Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy ”Lider”;
Chojnacki Jakub – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider’;
Czaplicki Bartosz– Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider”;
Pietrzak Tomasz – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider”;
Szymczak Michał – Piłka nożna, Uczniowski Klub Sportowy „Lider”;
Manelski Paweł – Piłka nożna, Uczniowski Klub sportowy „Lider”;
Trenerzy:
Włocławskie Towarzystwo Wioślarskie:
• Gabryelewicz Krzysztof
• Liniewski Marcin
• Pińska Olga
MKS „Olimpijczyk”:
• Szczepańska Aneta
LKS „Vectra”:
• Nowakowski Marian
• Ziółkowski Marek
• Robert Walczak
WKB „Start”:
• Kwiatkowski Henryk
• Zawadzki Wiesław
Włocławski Klub Karate Tradycyjnego:
• Krzysztof Neugebauer
• Janusz Ziółkowski
Aeroklub Włocławski:
• Koziński Marek
Trenerzy piłki nożnej:
• Kopczyński Dariusz
• Żegocki Andrzej
Trenerzy piłki koszykowej:
• Tomaszewski Kazimierz
• Szablowski Krzysztof
• Badyna Marcin
Klub Pływacki „Delfin”:
• Sasak Marek
Zdjęcia do artykułu: