Wygrana Anwilu z Polonią 90:83

W 16 kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek pokonał dzisiaj na własnym parkiecie Polonię SPEC Warszawa 90:83

W drużynie Anwilu w pierwszej piątce na parkiet wybiegli Andrzej Pluta, Alex Dunn, Łukasz Koszarek, Alan Daniels i Żelijko Zagorac.

Pod nieobecność Gerroda Hendersona, który to zazwyczaj otwierał bilans punktów dla Anwilu w każdym meczu, pierwsze punkty rzutem zza linii 6,25cm zdobył Andrzej Pluta. W odpowiedzi Norman Richardson oddał celny rzut za 2pkt. Kolejne minuty spotkania to zmieniające się co chwila prowadzenie. Do 5min spotkania jedynym punktującym zawodnikiem w drużynie Anwilu był Andrzej Pluta który zdobył 8pkt (8:9 dla gości) W dalszej części kwarty zawodnicy z Warszawy uzyskali przewagę i ostatecznie po 10minutach gry Polonia SPEC Warszawa prowadziła 16:20. Po pierwszej kwarcie najskuteczniejsi zawodnicy to: Anwil - Andrzej Pluta 8pkt, Polonia - Norman Richardson 11pkt

Druga kwarta zaczęła się dość nietypowo, gdyż zawodnik Polonii N.Richardson chciał popisać się wsadem, jednak nie udało mu się, piłka uderzyła w obręcz a Richardson wylądował na parkiecie, wywołując śmiech wśród publiczności. Po tej akcji poszła szybka kontra w Anwilu i za 3pkt rzucił Łukasz Koszarek zdobywając pierwsze swoje punkty (19:20). W tej części spotkania bardzo dobrze do gry wprowadził się Bartek Wołoszyn, który oddał pod rząd dwa celne rzuty za 3pkt. Wynik do przerwy ustalił rzutem za 2pkt były zawodnik Anwilu Hubert Radke - 36:37 dla Polonii. Najskuteczniejsi po 20min gry: Anwil - Ł.Koszarek - 15pkt; Polonia - N.Richardson - 14pkt

W trzeciej kwarcie na boisko wszedł po dłuższej przerwie (kontuzja) Zbigniew Białek, który po 4min gry odnotował 2 przechwyty, zdobył 2pkt i wymusił faul w ataku. W tej części spotkania Anwil zaczął zdobywać punkty, skutecznie grał w obronie co dało Anwilowi 9pkt przewagę. Wynik celnym rzutem za 3pkt w ostatnich sekundach ustalił Zbigniew Białek i włocławianie schodząc na przerwę prowadzili 12pkt (63:51)

Czwartą kwartę rozpoczął za 3pkt rozgrywający Anwilu Łukasz Koszarek powiększając prowadzenie Anwilu do 15pkt. Widząc taką przewagę trener Ales Pipan desygnował do gry Macieja Raczyńskiego za Koszarka. Kryty przez Krzysztofa Szubargę M.Raczyński miał problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy co spowodowało straty Anwilu. Bezkarnie wykorzystywał to Szubarga rzucając dwa razy celnie za 3pkt z ponad 8m od kosza. Widząc to trener włocławian zarządził zmianę powrotną, gdyż przewaga Anwilu stopniała do 6pkt (71:65).Po powrocie Łukasza na parkiet, gra Anwilu ponownie zaczęła się układać i przewaga wzrosła do 10pkt. W drużynie Polonii bardzo dobrze ostanie minuty spotkania rozgrywał wspomniany Krzysztof Szubarga, który oddał kolejne dwa celne rzuty za 3pkt zdobywając w IV kwarcie 15pkt (4x3pkt). To dzięki jego skutecznej grze w ataku Polonia SPEC Warszawa nie poniosła druzgocącej porażki. Ostatecznie Anwil Włocławek pokonał Polonie SPEC Warszawa różnicą 7pkt - 90:83.

Trzeba przyznać że jak na pierwszego rozgrywającego drużyny Anwilu Łukasz Koszarek miał bardzo dobry bilans 39 min, 18 pkt, 3/5 za 3pkt - 60%,4/7 za 2pkt - 57%, 7 asyst)

Anwil Włocławek – SPEC Polonia Warszawa 90-83 (16-20, 20-17, 27-14, 27-31)

Anwil: Alex Dunn 21pkt, 9zb; Łukasz Koszarek 18pkt, 7asyst; Alan Daniels 10pkt; Żelijko Zagorac 10pkt; Andrzej Pluta 10pkt; Bartek Wołoszyn 8pkt, 3zb; Zbigniew Białek 7pkt; Patrick Okafor 6pkt