Dobry początek roku dla Anwilu

W XV kolejce Polskiej Ligi Koszykówki Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe Trefl Sopot 80:73.

Włocławskie "Rottweilery" na początek nowego roku wyjechały do Sopotu, gdzie jak zwykle nie było łatwo wygrać. Pierwsza połowa spotkania to kontrolowana gra Anwilu, po której włocławianie prowadzili 38:29. Po przerwie, sytuacja na boisku odmieniła się i gospodarze z minuty na minutę zmniejszali dystans do Anwilu. Efektem tego było objęcie prowadzenia przez Trefl Sopot 56:53. W czwartej odsłonie meczu z dobrej strony pokazał się Mujo Tuljković, który szybko odrobił straty zdobywając 5 pkt. W końcówce spotkania przy stanie 63:67 dla Anwilu, dwoma celnymi rzutami zza linii 6,25 popisał się Nikola Jovanović dając 10-punktowe prowadzenie. Ostatecznie po nerwowej końcówce Anwil Włocławek wygrał w Sopocie 80:73.

Trefl Sopot - Anwil Włocławek 73:80 (22:25, 7:13, 27:15, 17:27)