Czarni Słupsk lepsi od Anwilu

W 17 kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek przegrał w wyjazdowym meczu 65:73 z Energą Czarni Słupsk, których trenerem jest były zawodnik i trener Anwilu Włocławek - Igor Griszczuk

Pierwsze kilka minut spotkania to wyrównana walka kosz za kosz. Kolejne minuty to już tylko coraz lepsza skuteczność gospodarzy i nerwowe zachowania graczy Anwilu, którzy szybko łapali faule. Po pierwszej kwarcie Czarni Słupsk prowadzili 24:19.

Drugie 10min spotkania było dość nieprzewidywalne, wydawałoby się że Anwil będzie odrabiał stratę po nieudanej drugiej części pierwszej kwarty, nic bardziej mylnego. Można było zaobserwować jeszcze gorszą skuteczność w ataku włocławian niż w pierwszych 10min. W tej części spotkania swoją niedojrzałość na boisku pokazał Ż.Zagorac, który po nieudanej akcji Anwilu miał pretensje do sędziego, ten odwdzięczył się mu faulem technicznym. Po dalszych gestykulacjach i nieodpowiednim zachowaniu Zagoraca, sędzia pokazał jeszcze raz ten sam gest rękoma, co oznaczało dla zawodnika faul dyskwalifikujący i włocławianin musiał powędrować do szatni. W tym momencie po 7min drugiej kwarty zespół Anwilu zdobył 4pkt przy 17pkt zespołu Czarnych Słupsk. Ostatecznie po 20min wyniki spotkania był 47:31 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie można było zobaczyć już inne oblicze graczy Anwilu, gdyż od samego początku rzucili się do odrabiania strat. Głównie za sprawą Alana Danielsa, który zdobywał punkty z gry, a faulowany skutecznie oddawał rzuty wolne. A po 3pkt W.Grudzińskiego, Anwil zniwelował straty do 6pkt. Wydawało się że jeszcze chwilę i Anwil wyjdzie na prowadzenie, jednak w drużynie trenera Igor Griszczuk, był dobrze dysponowany Cesnauskis, który nie pozwolił na dalsze odrabianie strat Anwilowi. Po 30min Anwil przegrywał 9pkt.(49:58)

Ostatnia odsłona spotkania była bardzo wyrównana, ciężko było wskazać która z drużyn była lepsza. Czarni skutecznie kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając włocławianom przełamać różnicy 8pkt. Pomimo wygranej czwartej kwarty przez Anwil, włocławianie przegrali to spotkanie różnicą 8 punktów (65-73)

Wygrana Czarnych Słupsk z pewnością bardzo ucieszyła Igora Griszczuka, gdyż jego kariera w drużynie Czanych wisi na włosku. Podobno włodarze drużyny szukają zmiennika dla Igora, propozycję prowadzenia zespołu z Słupska dostał Andrzej Urlep, jednak z niej zrezygnował. Miejmy nadzieję, że wygrana czarnych panter nad drużyną Anwilu przedłuży karierę trenerską Igora Griszczuka.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 65-73 [19:24; 12:23; 18:11; 16:15]

Statystyki pomeczowe:

Anwil:

Alex Dunn 19pkt, 7zb; Alan Daniels 18pkt, 11zb, 3p; Andrzej Pluta 11pkt; Łukasz Koszarek 6pkt, 9zb, 4as; Wiktor Grudzinski 5pkt, 5zb; Tomas Gaidamavicius 2pkt; Żeljko Zagorac 2pkt; Patrick Okafor 2pkt;

Czarni:
Cesnauskis Mantas 21pkt, 5zb, 4as; Frasunkiewicz Przemysław 10pkt, 8zb; Barlett Omar 9pkt, 13zb; Kikerpill Tarmo 9pkt; Andersen Michael 8pkt, 4zb; Szczotka Piotr 7pkt, 5zb; Bozeman Cedric 7pkt, 3as; Kudriawcew Aleksander 2pkt;
1 komentarz

Maciek K

Żenada, może chodziło o utrzymanie Igora na stanowisku? Jakoś z tymi czarnymi nam nigdy nie wychodzi...Dobrze tylko że prokom też przegrał.

0 0
ID:461


Znam i akceptuję regulamin portalu

Polityka

Joanna Borowiak członkiem Rady ds. Polityki Senioralnej

W czwartek w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odbyło się..

Rusza rządowe wsparcie na samorządowe inwestycje

O zainicjowanym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Funduszu Inwestycji Samorządowych..

Miasto wesprze szpital i włocławskich przedsiębiorców

Sytuacja epidemiologiczna zmienia się z godziny na godzinę. Dzisiaj w ratuszu..

Bez opłat za parkowanie. PiS wnioskuje do prezydenta

Poseł Joanna Borowiak wystosowała pisma do prezydenta Włocławka między innymi o..

Radni z Klubów PO i SLD apelują o wsparcie dla szpitala

Radni Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą do..

Dziennikarstwo obywatelskie

Drażliwy temat reparacji a opcja berlińska

Nowoczesna i Platforma Obywatelska dość histerycznie oskarża szeregowego posła..

Rewitalizacja Starego Miasta

Stała się ostatnio modna rewitalizacja we Włocławku. Temat niewątpliwie ciekawy...

Koszykówka dla najmłodszych

Poniedziałek, pogoda nie rozpieszcza, pod Halą Mistrzów typowy dla meczowego dnia..

Pomóż Martynce stanąć na nóżki

Martynka ma 4,5 roku, urodziła się z bardzo rzadką wadą genetyczną - zespołem..

Polska moich marzeń cz.6

Nadszedł kres moich marzeń. Kampania wyborcza czyli niecodzienny festiwal obietnic,..