Czarni Słupsk lepsi od Anwilu

W 17 kolejce Dominet Bank Ekstraligi Anwil Włocławek przegrał w wyjazdowym meczu 65:73 z Energą Czarni Słupsk, których trenerem jest były zawodnik i trener Anwilu Włocławek - Igor Griszczuk

Pierwsze kilka minut spotkania to wyrównana walka kosz za kosz. Kolejne minuty to już tylko coraz lepsza skuteczność gospodarzy i nerwowe zachowania graczy Anwilu, którzy szybko łapali faule. Po pierwszej kwarcie Czarni Słupsk prowadzili 24:19.

Drugie 10min spotkania było dość nieprzewidywalne, wydawałoby się że Anwil będzie odrabiał stratę po nieudanej drugiej części pierwszej kwarty, nic bardziej mylnego. Można było zaobserwować jeszcze gorszą skuteczność w ataku włocławian niż w pierwszych 10min. W tej części spotkania swoją niedojrzałość na boisku pokazał Ż.Zagorac, który po nieudanej akcji Anwilu miał pretensje do sędziego, ten odwdzięczył się mu faulem technicznym. Po dalszych gestykulacjach i nieodpowiednim zachowaniu Zagoraca, sędzia pokazał jeszcze raz ten sam gest rękoma, co oznaczało dla zawodnika faul dyskwalifikujący i włocławianin musiał powędrować do szatni. W tym momencie po 7min drugiej kwarty zespół Anwilu zdobył 4pkt przy 17pkt zespołu Czarnych Słupsk. Ostatecznie po 20min wyniki spotkania był 47:31 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie można było zobaczyć już inne oblicze graczy Anwilu, gdyż od samego początku rzucili się do odrabiania strat. Głównie za sprawą Alana Danielsa, który zdobywał punkty z gry, a faulowany skutecznie oddawał rzuty wolne. A po 3pkt W.Grudzińskiego, Anwil zniwelował straty do 6pkt. Wydawało się że jeszcze chwilę i Anwil wyjdzie na prowadzenie, jednak w drużynie trenera Igor Griszczuk, był dobrze dysponowany Cesnauskis, który nie pozwolił na dalsze odrabianie strat Anwilowi. Po 30min Anwil przegrywał 9pkt.(49:58)

Ostatnia odsłona spotkania była bardzo wyrównana, ciężko było wskazać która z drużyn była lepsza. Czarni skutecznie kontrolowali przebieg spotkania nie pozwalając włocławianom przełamać różnicy 8pkt. Pomimo wygranej czwartej kwarty przez Anwil, włocławianie przegrali to spotkanie różnicą 8 punktów (65-73)

Wygrana Czarnych Słupsk z pewnością bardzo ucieszyła Igora Griszczuka, gdyż jego kariera w drużynie Czanych wisi na włosku. Podobno włodarze drużyny szukają zmiennika dla Igora, propozycję prowadzenia zespołu z Słupska dostał Andrzej Urlep, jednak z niej zrezygnował. Miejmy nadzieję, że wygrana czarnych panter nad drużyną Anwilu przedłuży karierę trenerską Igora Griszczuka.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 65-73 [19:24; 12:23; 18:11; 16:15]